Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki zestaw stereo kupić?

kamilok1 13 Lis 2011 18:42 3225 5
  • #1 13 Lis 2011 18:42
    kamilok1
    Poziom 2  

witam,
    planuję zakup do pokoju około 20m kw., zestaw składający się z amplitunera stereo, dwóch kolumn podłogowych oraz subwoofera. Chcę na to przeznaczyć około 1500 zł ( o ile uda mi się znaleźć używany amplituner)
    Nie jestem audiofilem, nie szukam sprzętu który będzie grał głośno, tylko czysto, bez szmerów itp.
    szukając amplitunera stereo zauważyłem, że niewiele posiada wejść na subwoofer aktywny, a ja właśnie myślałem o takim...
    Czy warto szukać amplitunera z takim wejściem, czy lepiej podłączyć pasywny??
    Jaki amplituner używany byście polecili? Myślałem o tym : http://allegro.pl/ceniony-amplituner-harman-kardon-hk3300-okazja-i1927805976.html

a co do głośników to myślałem o Tonsil Fenix 2, lub magnat monitor 880
    a subwoofer Toga harmony tsw-100

będę wdzięczny za jakąś poradę

0 5
  • #2 13 Lis 2011 18:58
    sobiech_polska
    Poziom 23  

Subwoofer można zawsze dokupić, a tą Tagę to na razie sobie daruj (poza tym, ma ona wejścia wysokopoziomowe, jak większość subwooferów dobrze sprawujących się w muzyce, więc i tak podłączysz ją do zwykłego wzmacniacza stereo). Z tanich używanych wzmacniaczy Ci nie doradzę co kupić (kto inny to zrobi), ale kolumny, to o ile masz możliwość, przesłuchaj Pylon Pearl (można dostać nawet za 800 zł). Sam tego nie słuchałem, ale patrząc na użyte przetworniki i zwrotnicę, to warto się tym zainteresować (tylko KONIECZNIE przesłuchaj).
    Fenixów i Magnatów z serii Monitor NIE POLECAM, gdyż nie są godne swojej ceny.

0
  • #3 13 Lis 2011 19:46
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

sobiech_polska napisał:
    Z tanich używanych wzmacniaczy Ci nie doradzę co kupić (kto inny to zrobi)
    Ja polecam. Yamaha a-720
    kamilok1 napisał:
    myślałem o Tonsil Fenix 2,
    Kartonowy dźwięk. Kolumny nieźle spisujące się w KD, ale nie do słuchania muzyki.
    Ja również polecam Ci Pylony. Kolumny za mniej niż 1000zł, a grają na prawdę dobrze w pomieszczeniach około 20 metrów. Jeśli chcesz nowe kolumny podłogowe, to w tej cenie trudno o coś lepszego.
    Co do subwoofera. Wzmacniacz nie musi mieć wyjścia na subwoofer. Wystarczy Ci subwoofer, z wejściem wysokopoziomowym, a podłączysz go do każdego wzmacniacza stereo. Na razie się wstrzymaj z subwooferem. Zobacz jak grają same kolumny, jeśli będzie brakować basu, to zawsze można dokupić.
    .

0
  • #4 15 Lis 2011 11:32
    kamilok1
    Poziom 2  

witam,
    zamierzam kupić kolumny podłogowe używane i prosiłbym o jakieś opinie, propozycje kolumn które grają ładnym, niskim basem i czystym wokalem
    na zakup zamierzam przeznaczyć około 1000 zł
    pokój 20 m kw.
    wzmacniacz będę kupował pod kolumny

z góry dziękuje za odpowiedź.

Regulamin p.3.1.13. Proszę nie używać caps lock na forum. Jaką literą rozpoczynamy zdanie? Proszę poprawić niechlujną pisownię! [Pablo]

0
  • #6 15 Lis 2011 22:39
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

kamilok1 napisał:
    propozycje kolumn które grają ładnym, niskim basem i czystym wokalem
    Zależy Ci na niskim basie ? To może Tonsil Bolero 200 ?

0