Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Łącznik EURO (scart) gn/gn brak obrazu

krzyzyk1982 13 Lis 2011 21:00 6389 8
  • #1 13 Lis 2011 21:00
    krzyzyk1982
    Poziom 7  

Witam,
    kupiłem niedawno łącznik EURO, po złączeniu nim dwóch kabli Euro obraz skacze a fonii brak. Sprawdziłem połączenie łącznika w środku. Jest połączony 1:1 wszystkie 21pinów. Kable są na pewno sprawne.

Proszę o pomoc jak rozwiązać ten problem.

0 8
  • Pomocny post
    #2 13 Lis 2011 21:22
    Kcyś
    Poziom 19  

Mało danych, powiedz co tym podłączasz i jakie masz ustawienia w tych urządzeniach. Skoro uważasz że kable są ok to tam musi być problem, ewentualnie spróbuj podłączyć najpierw urządzenia jednym scartem, a później przez to coś i wyciągnij wnioski. Jaka długość kabla po przedłużeniu?

0
  • Pomocny post
    #3 13 Lis 2011 21:25
    Mirek Z.
    Moderator

Trudno powiedzieć, co to za cudo kupiłeś.
    Sprawdź w necie lub zmierz w jednym z kabli, jak są zamienione w kablu pomiędzy wtykami końcówki 1-6 od fonii oraz 19-20 od wizji. Sądzę, że ten "łącznik" tą zamianę (konieczną!) zaburzył.

0
  • #4 13 Lis 2011 21:28
    krzyzyk1982
    Poziom 7  

Podłączam telewizor Samsung CRT z tunerem sat linbox. Po przedłużeniu długość jest 6metrów. Bez użycia łącznika - pod oboma kablami działa.

0
  • Pomocny post
    #5 13 Lis 2011 21:49
    Kcyś
    Poziom 19  

Jaki sygnał chcesz przedłużyć? CVBS, RGB czy S-Video? W sumie to już bez znaczenia bo sam sobie odpowiedziałeś w czym tkwi problem. Budowa tego łącznika to jakaś solidna, ekranowana? Może jakaś fotka lub link do specyfikacji tego cuda.

0
  • #6 13 Lis 2011 21:58
    krzyzyk1982
    Poziom 7  

Budowa z tworzywa zawierająca dwa gniazda scart. Łatwo rozbieralny. Wewnątrz połączone piny kabelkami o dł około 5cm.
    Pin nr1 gniazda1 połączony z pinem1 gn2
    pin2 z pinem2
    itd
    Ekrany też są połączone takim kabelkiem.

Ma to prawo działać poprawnie?

0
  • Pomocny post
    #7 13 Lis 2011 23:23
    Mirek Z.
    Moderator

Mirek Z. napisał:
    Sprawdź w necie lub zmierz w jednym z kabli, jak są zamienione w kablu pomiędzy wtykami końcówki 1-6 od fonii oraz 19-20 od wizji. Sądzę, że ten "łącznik" tą zamianę (konieczną!) zaburzył.
    Nie pisałem coś o tym?
    Przykład - pin 19 od wideo na wejściu pierwszego kabla wychodzi z niego na pin 20, tymczasem po takim łączniku 1:1 ten sygnał wchodzi na pin 20 drugiego kabla i wychodzi na 19, zamiast na pin 20, jak poprzednio.
    Sprawdź w necie połączenia kabla, to zrozumiesz.
    Pozostaje pozmieniać odpowiednie końcówki, lub kupić kabel 5mb, są takie w sprzedaży.
    Szkoda, że tak długi jest potrzebny...

0
  • Pomocny post
    #8 14 Lis 2011 04:43
    Kcyś
    Poziom 19  

Głosu brak bo pin 1 powinien wychodzić z drugiej strony na pin 2, pin 3 na pin 6. Jeżeli chodzi o sygnał CVBS to pin 19 na 20, a piny 17 i 18 to masa tych sygnałów. Poniżej opis:
    Łącznik EURO (scart) gn/gn brak obrazu
    Przemierz sobie pojedynczy przewód scart, a później przez to coś co kupiłeś i powinieneś zrozumieć w czym tkwi błąd.

0
  • #9 14 Lis 2011 23:52
    krzyzyk1982
    Poziom 7  

Dzięki wielkie za pomoc, pomierzyłem, przelutowałem i wszystko działa.:) Serdecznie dziekuję za pomoc.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo