Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Orange Frredom Pro CDMA . Mała prędkość ściągania i MAŁY PING.

13 Lis 2011 21:32 2657 4
  • Poziom 11  
    Witam otóż od wczoraj zauważyłem że znacznie spadła prędkośc ściągania do 11Kb/s co jest bardzo dziwne ponieważ pewny jestem że nie przekroczyłem limitu transferu 3GB.
    Gdy otwieram jakąkolwiek stronę w internecie otwiera się w 4-5 sek.
    Więc nie rozumiem czemu ta prędkość ściągania tak znacząco spadła sięgała ona w porywach nawet 120Kb/s.
    Ping jest bardzo mały 40-50ms. Gram normalnie w fps'a (Call of duty) i nie mam lagów. Więc nie wiem co z tą prędkością downloadu.
    Zastanawiam się czy to coś od strony orange jakiś problem ?
    Link z moim wynikiem z speedtest.pl :
    Orange Frredom Pro CDMA . Mała prędkość ściągania i MAŁY PING.

Nie rozumiem czegoś tutaj proszę o odpowiedzi i rady co mam dalej robić czy po prostu czekać na poprawę downloadu.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 39  
    40-50ms to nie jest mały ping, raczej normalny jak dla tego typu internetu
    Jak wyglada pobieranie z strony www.noc.gts.pl ?
  • Poziom 33  
    Też miałem kiedyś takie coś - coś w win xp prof mi nagle zablokowało prędkość net. Z tej strony na 99% prędkość będzie tak samo powolna. Sprawdź jak działa p2p, jakikolwiek. U mnie internet mulił, a p2p nie. Sprawdź jak u Ciebie jest z p2p. Jak będzie chodziło szybko, to sam będę zainteresowany wynikiem końcowym.
  • Poziom 11  
    prędkość nadal mała ;/ nie wiem od czego to zależy .
    korzystam na 2 kompach z tego neta i prędkość ta sama

nie wiecie może czy Orange nic nie kombinuje z CDMA ?
    kolega tez się skarży na neostrade ze wolno pobiera może to coś od nich ??
  • Poziom 1  
    Z transmisji w technologii CDMA korzystałem przez jakiś czas dopóki drzewa na wiosnę i w lato nie pokryły się liśćmi i satysfakcjonujący odbiór się skończył. Mieszkam na granicy zasięgu anteny emitującej ten sygnał dlatego przeszkody terenowe i drzewa wpływają wyraźnie na zasięg sygnału. Na szczęście korzystam z modemu dwukanałowego i mogę odbierać trochę słabszy sygnał przesyłany w technologii UMTS. Co ciekawe po ostatniej wichurze nad Polską nagle powrócił silny sygnał CDMA co tłumaczyłem sobie ,iż silny wiatr pozbawił ostatnich liści drzewa stanowiące przeszkodę dla sygnału. Niestety , długo się nie nacieszyłem, bo następnego dnia sygnał zniknął tak szybko, jak się pojawił. Moim zdaniem silny wiatr spowodował nieznaczne przestawienie anten kierunkowych na maszcie nadawczym co poprawiło mi odbiór sygnału CDMA , lecz następnego dnia technicy skorygowali położenie anten, bo pewnie gdzieś tam komuś ten sygnał zanikł. Więc nie pozostaje mi nic innego jak dokupić dłuższy anteny zewnętnrzej przewód do modemu i szukać sygnału poza murami budynku.
    Pozdrawiam. :)