Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Apple rozpoczyna wymianę akumulatorów w #1 generacji iPod nano w USA

piokrza 14 Lis 2011 00:14 4428 8
  • Apple rozpoczyna wymianę akumulatorów w #1 generacji iPod nano w USAProgram wymiany akumulatorów w #1 generacji iPod nano właśnie się rozpoczął. Apple bez fanfar przystąpił do Programu Wymiany iPod nano w Stanach. Podobnie jak w przypadku programu rozpoczętego już rok temu w Japonii, celem obecnego są względy bezpieczeństwa modeli pochodzących z konkretnej partii numerów seryjnych. Instalowany w nich litowo-jonowy blok może się przegrzewać, jak twierdzi Apple - w "bardzo rzadkich przypadkach", odnosząc się do niewielkiej liczby sytuacji, w których baterie spowodowały pożar.

Problem związany jest z jednym dostawcą baterii, ale obejmuje akumulatory wyprodukowane przez tą firmę od samego początku istnienia produktu iPod nano, czyli od września 2005, aż do początków wprowadzenia #2 generacji tego urządzenia - w grudniu 2006.

Według zapewnień użytkownicy dostaną wymienionego iPoda, rejestrując się na stronie producenta i odbiorą nowego w ciągu 6 tygodni od momentu, gdy Apple otrzyma starego.

Źródło: http://www.ipodnn.com/articles/11/11/12/ipod.nano.1st.gen.program.begins/

Fajne! Ranking DIY
    O autorze
    piokrza
    Poziom 27  
    piokrza napisał 1418 postów o ocenie 120, pomógł 3 razy. Jest z nami od 2007 roku.
    Gigantor
    Poziom 18  
    Przeczytałem tytuł i pomyślałem: "No, wreszcie Apple robi coś dla dobra klienta, piękny wzruszający gest, zapewne poprawi wizerunek, a nie tylko ciągłe trzepanie kasy... itd".
    Doczytałem do końca, a tu po staremu - Apple skopał (tradycyjnie zresztą), zwalił na firmę zewnętrzną i broni się przed pozwami rękami i nogami. A i tak pewna specyficzna grupa odbiorców powie: "Jaki ten Apple dobry, kochany i jak o nas dba...". W sumie to dobrze, że po 6 latach zauważyli, że zamontowali wadliwe akumulatory - lepiej późno, niż wcale. W takim wypadku ja też taki program wymiany rozpocząłbym "bez fanfar".
    quniq
    Poziom 21  
    Powiem Ci, ze myślę dokładnie to samo i też z taką nadzieją zajrzałem do tego tematu. No ale nie tym razem. :D
    seba_x
    Poziom 31  
    Tzn. że nie można sobie samemu wymienić bateryjki ? ;-) To chyba takie zabezpieczenie żeby użytkownik nie wsadził baterii odwrotnie ? ;-)
    KokiX
    Poziom 20  
    seba_x napisał:
    Tzn. że nie można sobie samemu wymienić bateryjki ? ;-) To chyba takie zabezpieczenie żeby użytkownik nie wsadził baterii odwrotnie ? ;-)

Nie wiem jak iPody, ale iPhony miały nieotwieralne obudowy.
    alll
    Poziom 11  
    Polecam film wer.pol. "Spisek żaròwkowy" wer.ang"The light bulb conspiracy" tam jest materiał o bateriach w apadakach
    MADevil
    Poziom 18  
    "...odbiorą nowego w ciągu 6 tygodni od momentu, gdy Apple otrzyma starego."

Jeśłi to jest jakość i wzór do naśladowania, to ja dziękuję.
    JmL(TM)
    Poziom 24  
    KokiX napisał:
    seba_x napisał:

Nie wiem jak iPody, ale iPhony miały nieotwieralne obudowy.

iPhone 4 is 4s otwiera sie latwiej niz nie jedna Nokie czy Samsunga... Trzeba jedynie wykrecic 2 srubki a sama bateria jest wpinana na zlaczu - zaden problem... Co do iPod'ow czy starszej generacji iPhone'ow to juz zupelnie inna historia.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto