Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

dvb viewer odbiera tylko jeden mux

14 Lis 2011 09:04 3077 12
  • Poziom 2  
    Witam mam następujący problem mieszkam w Rzeszowie na osiedlu tysiąclecia, kupiłem do laptopa tuner dvbt wraz z anteną (zestaw z media expert jakiś niemiecki tuner) do sprzętu dołączony jest program dvb viewer zainstalowałem go i mam problem bo znalazł mi jedynie kanały z jednego muxa mam tvp1, tvp2 , kulture, historie i jakiś kanał tvp lublin czy jakoś tak, jakość odbieranych programów jest idealna ale chciałbym też odebrać polsat, tvn i inne, które wchodzą w skład innego muxa możecie poradzić jak to zrobić??
  • Moderator
    Obawiam się że bez zewnętrznej anteny i sprzętowego dekodera nie odbierzesz MUX2 z Suchej Góry.

To co widzisz to pobliski nadajnik MUX3 na Baranówce. Jak daleko masz do niej..?
  • Poziom 2  
    W lini prostej do baranówki to mam ja wiem ile +- 2000 m a anteny używam tej pokojowej co była w zestawie z tunerem
  • Moderator
    I nic dziwnego że jest tak jak jest. Antena zewnętrzna skierowana na Sucha Górę to jedyne wyjście.
    Na antenie pokojowej odbierzesz co najwyżej to co jest lub będzie nadawane z Baranówki.

I raczej nie instaluj wzmacniaczy przy antenie, Baranówka jest za blisko i wzmacniacz będzie przesterowany sygnałami analogowymi z tego obiektu.
  • Poziom 2  
    Antena zewnętrzna nie wchodzi w gre, jestem studentem i wynajmuje jeden pokój na 1 piętrze w dodatku. Wystawienie anteny za okno nic nie da bo dookoła są bloki.
  • Poziom 2  
    Witam ja mam problem taki. odbiera mi tylko mux-1 który ma bardzo dobry sygnał lecz nie odbiera mi mux-2 i mux-3 jaka może być tego przyczyna. Jestem 30km od krosna i 25km od Rzeszowa. Posiadam telewizor z wbudowanym mpeg4 i antenę siatkową
  • Poziom 10  
    @aluska81

Można jeszcze spróbować bez wzmacniacza antenowego.
    Ja miałem coś podobnego ,odbierał tylko mux3.
    Po wymontowaniu wzmacniacza złapałem dodatkowo mux2.
    Samo wyłączenie wzmacniacza z kontaktu nic nie da.
    Trzeba wymontować.Oczywiście nie wiadomo czy w Twoim przypadku to
    coś pomoże.
  • Poziom 2  
    Już odbiera mux1 i mux2 tylko jest pewien problem....:/ więc tak może zacznę od tego, że moja antena leży sobie spokojnie na strychu nad pokojem gdzie znajduje się telewizor.... wszystko by było fajnie jakby nie jeden wkurzający problem a jest on taki że gdy przychodzi do mnie SMS, czy ktoś dzwoni, a nawet jak światło włączam w pokoju to obraz w telewizorze się zacina:/ wiem to jest dziwne ale naprawdę czasem to już staje się bardzo wkurzające... Proszę pomóżcie mi rozwikłać to tajemnicze zjawisko:))) POZDRAWIAM;)
  • Poziom 10  
    Gdy używałem anteny pokojowej to miałem zakłócenia od telefonu komórkowego.
    Od światła nie miałem zakłóceń.
  • Moderator
    To normalne zjawisko. Wzmacniacz przy antenie nie posiada żadnych filtrów i sygnał z telefonu komórkowego go zagłusza. Jedyna rada to pozbyć się wzmacniacza.
  • Poziom 2  
    bez wzmacniacza niestety ale nie odbiera mi programów:/ więc nie wiem co robić:(
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 38  
    aluska81 napisał:
    bez wzmacniacza niestety ale nie odbiera mi programów:/ więc nie wiem co robić:(
    mając antenę wewnątrz domu trzeba się niestety liczyć z takimi przyjemnościami, które mogą pochodzić od wszystkiego, co ma jakikolwiek związek z elektrycznością.

Jedynym radykalnym rozwiązaniem jest wyniesienie anteny na zewnątrz.

A z mniej konstruktywnych rzeczy, jeśli nie chce się wynosić anteny na zewnątrz trzeba zwrócić uwagę na następujące kwestie:

wszystkie złącza i złącza antenowe muszą być bardzo starannie założone, a dodatkowo powinny być w pełni ekranowane, czyli w pełnych, metalowych obudowach.

kabel antenowy nie powinien być nigdzie łączony ani sztukowany pomiędzy anteną a odbiornikiem.

użyty kabel antenowy powinien mieć jak najwyższy współczynnik ekranowania, co najmniej >90 dB, a najlepiej >100dB

Wtyczka antenowa zasilacza antenowego, która zapewne wygląda u ciebie TAK powinna wyglądać, przykładowo, TAK.
    A najlepiej jest użyć coś w tym klimacie

wzmacniacz w antenie / wewnętrzny / liniowy powinien być w pełnej, metalowej obudowie ze złączem F.

dekoder / odbiornik TV, potrafią posiadać bardzo różną podatność na zakłócenia impulsowe (czyli, właśnie to, co wydostaje się z włączników elektrycznych, odkurzaczy czy telefonów), jedne radzą sobie z nimi o wiele lepiej od innych.

To tyle, pozostaje stopniowa eliminacja poszczególnych punktów, aż zrobi się lepiej.