Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

odzyskiwanie danych z dysku w w-wie pilnie

14 Lis 2011 12:20 1213 7
  • Poziom 10  
    Witajcie,

Z góry zaznaczę że przeglądałem forum, które pełne jest informacji co zrobić w podobnej sytuacji. Niestety dysk nie jest mój i nie chce podejmować ryzyka utraty danych stad poszukuje sprawdzonej osoby/serwisu w Warszawie która dane odzyska.

Dysk upadł na ziemie. Jest wykrywalny w systemie, lecz nie jest odczytywana jego zawartość. najprawdopodobniej bad sektory.

Dane są bardzo ważne dla ich właścicielki, dlatego muszę je odzyskać.

Proszę o podanie jakiś namiarów, porad.
  • Poziom 43  
    Jeżeli dysk jest po upadku, a dane są bardzo ważne to pozostaje tylko firma zajmująca się odzyskiwaniem danych ale to naprawdę spory koszt.
  • Poziom 10  
    Kasek21 napisał:
    Jeżeli dysk jest po upadku, a dane są bardzo ważne to pozostaje tylko firma zajmująca się odzyskiwaniem danych ale to naprawdę spory koszt.

To wiem, stąd poszukuję sprawdzonej firmy i w miarę taniej. W jednej byłem, powiedzieli ok 350 bad sectorów = ok 1200 zł.

Gdyby to były moje dane podjąłbym domowa probe odzysku, zrobił kopie pozasektorową itd.. Wg. mnie wskazana cena nie jest adekwatna do prac.

Może ktoś ma doświadczenie z jakąś firma?

Popraw pisownię w postach. [M]
  • Poziom 43  
    Jeśli dysk czyta dane możesz to zrobić samodzielnie. Oddając do serwisu płacisz także za czas pracy a przypadku uszkodzonych sektorów prędkość odczytu spada na tyle że często kopiowanie takiego dysku to kilka do kilkunastu dni a i znacznie dłuższe czasy się zdarzają (kiedyś kopiowałem dysk 250GB przez 3 tygodnie).
  • Poziom 17  
    Jaki model dysku ?
    W przypadku dysków po upadku jest duże ryzyko uszkodzenia/degradacji głowic.
    Często występowała taka sytuacja w nowych WD, gdy dysk był w stanie wykryć się z głowicy systemowej, a w tym samym czasie uszkodzona głowica niszczyła powierzchnie.
  • Poziom 10  
    Dziękuje Wszystkim za pomoc.

Dane ostatecznie odzyskane przy pomocy http://www.dabi.pl/

Firmę mogę polecić z całym szacunkiem!

Pozdrawiam
  • Poziom 43  
    Tak, dla informacji, dużo to kosztowało?
  • Poziom 10  
    podeslalem Ci info na priv

Dawid