Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amazon rozpoczyna wysyłkę Kindle w wersji Touch

pseven 14 Lis 2011 12:41 1415 0
 • Amazon rozpoczyna wysyłkę Kindle w wersji TouchZ nieoficjalnych informacji wynika, że wysyłka czytnika Kindle w wersji Touch rozpocznie się wcześniej niż się spodziewano i pierwsze urządzenia dostarczone zostaną w dniach 15-17 listopada 2011 roku.

  W konstrukcji Kindle Touch wykorzystano wyposażony w nakładkę dotykową IrDa, zdolny do odtwarzania 16 odcieni szarości ekran typu EPD o przekątnej 6 cali, pracujący w natywnej rozdzielczości 800 x 600 pikseli.

  Oprogramowanie urządzenia umożliwia odczyt plików w formatach: AZW, TXT, PDF, MOBI, PRC bez konwersji i HTML, DOC, DOCX, JPEG, GIF, PNG, BMP za pośrednictwem dedykowanego narzędzia do konwersji oraz innych formatów, takich jak EPUB po konwersji za pomocą ogólnodostępnych programów, takich jak „Calibre”.

  Czytnik posiada 4 GB wbudowanej pamięci Flash (2 razy więcej w stosunku do Kindle Classic). Oprócz tego użytkownik otrzymuje bezpłatny dostęp do przestrzeni dyskowej oferowanej na zasadzie przetwarzania w chmurze na wszystkie treści nabyte w ramach sklepu Amazon.

  Urządzenie zamknięte zostało w obudowie o wymiarach około: 172 x 120 x 10 mm i waży 213 gramów wraz z wbudowanym akumulatorem (o 43 gramy więcej w stosunku do Kindle Classic), który według producenta wystarcza na około 21 godzin lektury (przy wyłączonym module sieci bezprzewodowej). Ładowanie akumulatora odbywa się za pośrednictwem interfejsu USB i trwa typowo 4 godziny.

  Kindle Touch w wersji podstawowej wyposażonej w moduł Wi-Fi w ramach programu Kindle Special Offers nabyć można za 99 dolarów amerykańskich (około 320 zł). Poza programem promocyjnym urządzenie kosztuje 139 dolarów amerykańskich (około 450 zł).

  Zamówienia na urządzenie składać można drogą amerykańskiego oddziału internetowego sklepu Amazon. W chwili pisania artykułu zamówienia przedpremierowe składać mogli było wyłącznie mieszkańcy Stanów Zjednoczonych. Nie przeszkodziło to jednak by w polskich serwisach aukcyjnych pojawiły się oferty sprzedaży Kindle Touch w cenach rozpoczynających się od 475 zł (wersja Special Offers) i 615 zł (wersja bez reklam) wraz z kosztami dostawy.

  Źródło:
  http://www.engadget.com/2011/11/13/psa-kindle-touch-shipping-a-week-early/