Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kserokopiarka Ricoh 1022 moduł bębna

14 Lis 2011 13:49 1925 10
 • Poziom 8  
  Proszę o pomoc, bo dla mnie to czarna magia, a problem może jest taki, że sam go naprawię. Ale w czym rzecz. Mam w/w kopiarkę. Wymieniłem toner / nie oryginał / zrobiłem parędziesiąt kopi i wyskoczył komunikat " brak tonera ".i ksero dosyć głośno chodziło, strzelały zębatki. Toner oczywiście jest. Mam stary moduł bębna który robi pasy przez środek kartki i ten moduł włożyłem do maszyny. Ksero cichutko chodzi, kopie się robią / z paskiem, ale robią /. Co mogę zrobić. Nie znam sie na tym, a że mieszkam w małej mieścinie, serwisy na dzień dobry sobie liczą za dojazd, bez pewności, że naprawią / dziwnie nikt nie zna za bardzo Ricoh /.
  Myślałem przełożyć bęben jeden do drugiego ale nie wiem jak się do tego zabrać, jak odkręcić ten bęben.
  Dziękuję
 • Specjalista - kserokopiarki
  Głosno pracuje bo prawdopodobnie posypały się kółka zębate w zaspole i nie kręci wywoływaczką nie dosypuje toneru a więc krzyczy że brak. Mozna te koła przełozyć ale nie jest to tak proste dla kogoś bez doświadczenie. Oczywiście trzeba sie zastanowic dlaczego się posypały czy nie pusciły uszczelniacze na mieszadłach a jeśli tak to przelożenie pomoże na chwilę a potem znowu to samo. Lepszym rozwiązaniem jest przełożenie bębna rolki ładującej listwy bebna i przesypanie dewelopera z uszkodzonego do sprawnego unitu. dobrze by było przełożyc czujnik TD aby maszyna nie "zgłupiała". No ale jak wspomiałem do tego trzeba trochę doświadczenia i wprawy.
 • Specjalista - kserokopiarki
  Trzeba rozpołowić unit żeby zamienić bęben . Demontuje się tylną ściankę, napęd unitu i śrubkę z boku (koło wsypu tonera) i z przodu 2 śrubki. Potem rozkładasz unit na 2 części. tak jak przedmówca pisał - wymaga to wprawy bo łatwo bęben uszkodzić przy tej operacji.

  C.
 • Poziom 8  
  Dzięki za odzew.
  Spróbuję sam to rozkręcić. Nie mam nic do stracenia. Z trzema serwisami się już umawiałem. Żaden nie przyjechał.
 • Poziom 17  
  Pewnie zębatki padły by ktoś regenerował ten unit budżetowo czyli OPC + listwa, spotkałem się już z takim czymś nie raz w mojej okolicy. Jak reszta jest sprawna zębatki da się kupić od Katuna i wymienić na nowe, nie jest to specjalnie drogie .

  Jako alternatywa masz nowy unit 1027.

  Jak się nie czujesz na siłach to podaj z jakiej części kraju jesteś to na forum pewnie któryś z kolegów będzie wstanie pomóc Ci na miejscu
 • Poziom 8  
  Jestem z Suchej Beskidzkiej.
  Zębatki są w module jeśli dobrze zrozumiałem ? Co jest prostsze do wymiany : bęben czy zębatki. Bo zamiast przekładać bęben z jednego modułu do drugiego, przełożyłbym zębatki ?
  Najlepiej to bym kupił z pewnym przebiegiem cały moduł. Na nowy mnie nie stać, nie robię za dużo kopii. Może Wiecie kto sprzedaje ?
 • Specjalista - kserokopiarki
  Beben dużo łatwiej przełożyć. Do zębatek musisz jeszcze rozpruć cały deweloping.

  C.
 • Poziom 8  
  Czekając nadal na jednego z czterech serwisantów zamówionych nie rozebrałem tego modułu. Czytając to forum zainteresowałem się czujnikiem TD bo znajduje się w module, a przyczyna może być tylko w module / drugi moduł działa /. Nie wiem jak Wam to wytłumaczyć, nie wiem jak to się nazywa, ale spróbuję opisać co zrobiłem.
  Jak wyciągnę moduł, to na ściance ksera jest taki przycisk który się przyciska. Ten przycisk dotyka / gdy włoży się moduł / taką małą ćwiartkę zębatki która kręci bębnem / lub odwrotnie / I tę ćwierć zębatki przekręciłem o 1/4 obrotu aż się schowała. I tyle. Kserokopiarka nie prosi o wymianę tonera i kseruje. Nie wiem na ile to będzie działało, bo wydaje mi się, a zrobiłem z 30 kopi, że kopie są bledsze niż oryginał. Ale do przyjazdu fachowca może podziała.
  Jeszcze jedno. Kiedyś ksero mi robiło harmonijkę z kartek i przez to się zacinał. Też czekałem na pomoc serwisu, ale zanim przyjechał doszedłem do tego, co było powodem awarii. Moduł nie dochodził do ścianki gzie jest m.i.n czujnik TD. Włożyłem klinek z papieru, aby go docisnąć i już wszystko było w porządku.
  Chciałem podziękować Wam za sugestie, może / oby nie / się jeszcze przydadzą. Dzięki.
 • Poziom 17  
  Co do tej zębatki która przekręciłeś. Jest to zębatka która mówi maszynie że moduł jest nowy i należy zrobić inicjalizacje developera. W skutek tego ustawiły się nowe wartości wzorcowe co do ilości toneru w developerze
 • Poziom 8  
  To coś złego zrobiłem ? Zepsułem ?
 • Poziom 17  
  Póki nie wyskoczą jakieś problemy to nie, z tego co widziałem ricoh nie jest taki wrażliwy na ponowną inicializację toneru. Może ci wyskoczyć z czasem jakiś SC lub będą problemy z dozowaniem. Nic co wymiana modułu by potem nie naprawiła