Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LC32-LE600E, pionowe wąskie paski na ekranie, opinia serwisu w kwestii gwarancji

pkowwroc 14 Lis 2011 14:38 2635 6
 • #1 14 Lis 2011 14:38
  pkowwroc
  Poziom 12  

  Dzień Dobry.
  Telewizor nabyty w kwietniu 2010 r. z gwarancja producenta na 24 miesiące.
  Pewnego dnia, po kilku godzinach nieprzerwanej pracy na ekranie zaczęły pojawiać się cienkie (czasami na szerokość jednego czasami więcej pikseli) w ilości ok 30 szt. rozłożone nierównomiernie, od lewej strony ekranu poczynając do ok 2/3 jego szerokości. Serwis zaopiniował, po rozkręceniu obudowy, że rama nosi ślady zacieków. Owszem, czyściłem ekran preparatem EasyTouch ET-118 stream z uwagi na to, że zalecana w instrukcji odbiornika metoda, przy pomocy wilgotnej szmatki nie dawała rezultatów, a inne metody nie zostały wymienione, prawdopodobnie ktoś z domowników (dzieci) pokazywały sobie tłustymi palcami coś na ekranie. Pan serwisant twierdzi, że ścieżki zostały podtrawione jakąś substancją i stąd taki rezultat, taką opinię wysłał do serwisu centralnego Sharp w Warszawie. Dziś otrzymałem telefonicznie odmowę realizacji naprawy gwarancyjnej.
  Pytanie moje jest takie, czy preparat ww mógłby spowodować takie uszkodzenie, czy spotkał sie ktoś z takim przypadkiem ? Jeśli preparat ten jest bezpieczny w pełni dla urządzenia, czy ma ktoś jakiś pomysł jakich argumentacji użyć do dalszych rozmów z serwisem Sharpa ?

  0 6
 • #2 14 Lis 2011 15:26
  telbod
  Poziom 31  

  Jeżeli jednym ze składników preparatu jest woda, to bezpieczny dla elektroniki on nie jest. Szczególnie gdy ta jest pod napięciem. Woda przewodzi prąd, a w wyniku jego przepływu następuje elektroliza. Jeżeli pianka został nałożona bezpośrednio na ekran, mogła spłynąć za krawędź ekranu i zanim wyschła dostać się do elektroniki. Dlatego producenci zalecają stosowanie wilgotnej szmatki, nasączonej np. preparatem ET-118. Gdyby ten preparat do czyszczenia LCD był produkcji Sharp można by z nimi dyskutować.....

  1
 • #3 14 Lis 2011 16:24
  pkowwroc
  Poziom 12  

  Moim, subiektywnym zdaniem, wody w składzie tego preparatu nie ma, po pryśnięciu np. na szybę okienną, odparowuje on bardzo szybko.
  Sharp w instrukcji obsługi na samym początku przedstawia informację cyt.
  "
  Ważne uwagi dotyczące bezpieczeństwa
  Czyszczenie—Przed przystąpieniem do czyszczenia produktu należy wyjąć kabel zasilający z gniazdka elektrycznego. Do
  czyszczenia produktu powinno się używać wilgotnej szmatki. Nie wolno używać środków czyszczących w płynie ani w aerozolu.

  Jeśli panel jest brudny, należy go delikatnie wytrzeć miękką wilgotną szmatką. W celu ochrony panelu nie należy go czyścić szmatką
  z dodatkiem środka chemicznego. Substancje chemiczne mogą być przyczyną uszkodzenia lub pęknięcia obudowy telewizora.
  "

  W tejże instrukcji brakuje wzmianki jak postąpić gdy pojawi się silniejsze zabrudzenie.
  Osobiście czyściłem tym czy podobnym preparatem kilka odbiorników i nic podobnego nie wydarzyło się. Skłonny jestem sadzić, że wzmianka zacytowana z instrukcji służy bardziej "załatwieniu" kwestii uniknięcia napraw/wymian sprzętu podczas okresu gwarancyjnego. Czy ktoś z szanownych użytkowników forum przypomina sobie podobne zapiski z instrukcji innych producentów ?

  0
 • #4 14 Lis 2011 17:01
  egon42
  Poziom 37  

  Jak serwis centralny odrzucił możliwość naprawy gwarancyjnej to raczej kolega nic nie wskóra bo zalany to zalany zrobią zdjęcia i tyle. Kolega miał podobny przypadek i nie pomogła interwencja w federacji konsumenta. W końcu tv trafił do mnie z ciekawości rozebrałem matrycę zobaczyłem co i jak i wyglądało to tak że spłynęły 3 krople płynu i wyschły na taśmie powodując korozję. Cały problem w tym że teraz te ekrany montują modułem T-con na dół a kiedyś był moduł t-con u góry a więc wszystkie łączenia elektroniki z ekranem były też u góry a teraz są na dole i tak naprawdę wystarczy 1 kropla płynu spłynie w nieodpowiednie miejsce i cały tv nadaje się na złom.

  0
 • #6 14 Lis 2011 18:34
  mirex
  Poziom 43  

  Przepraszam kolego, ale bajdurzysz po prostu zwalając winę na producenta! A winnym jesteś Ty i tylko Ty!

  Jak nie odróżniasz wilgotnej szmatki, nasączonej jakimkolwiek preparatem, nawet i wodą, od mokrej szmatki, lub - co gorsza - pryskania dziadostwem na ekran, to Twój problem.

  Zrozumieć opis działu TV Diagnoza widocznie tak samo trudno, jak i instrukcję obsługi.

  0