Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tonsil maestro II 130 na Magnat Quantum 653

rosim 14 Lis 2011 15:26 2188 2
  • #1 14 Lis 2011 15:26
    rosim
    Poziom 15  

Witam, aktualnie mam zestaw yamaha amplituner RX797 + CD CDX 497, do tego podłączone są kolumny podłogowe tonsil maestro II 130, pokój o powierzchni 18m. Z zestawu jestem zadowolony, ale zmieniam mieszkanie i mimo tego, że będe mieć pokój większy (22m), to nie ma jak przenieść do nich tonsili, tj. nie będe miał tam miejsca na podłogówki.
    W związku z tym chciałbym zmienić tonsile na jakieś niedrogie, ale dobre monitory. Spotkałem się z pozytywną recencją monitorów magnat quantum 653:
    http://www.av.com.pl/kolumny-glosnikowe/357-magnat-quantum-653
    I teraz pytania:
    - jak te magnaty mogą zabrzmieć z yamahą RX 797 w porównaniu z tonsilami? teoretycznie tonsile miały pasmo przenoszenia od 35 Hz, magnaty od 30 Hz, w tonsilach były 2x 13 cm niskotonowe, w magnatach 1x 16 albo 17 cm, w każdej kolumnie,
    - zdecydowałem się na magnaty, bo nie chcę dokupować dodatkowego suba, ale czy basu nie powinno zabraknąć?
    Jeszcze w związku z tym wątkiem gdzyby ktoś był chętny - ma do sprzedania te tonsile maestro II 130, prosze ew. pisać na PW.

0 2
  • #3 14 Lis 2011 21:19
    rosim
    Poziom 15  

Oczywiście magnaty, a nie "maganty", przepraszam za literówki, dziękuję bardzo za linka z monitorami.

0