Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Honda Civic eg hatchback 94r 1.5l problem z zapłonem

14 Lis 2011 18:28 2084 3
  • Poziom 9  
    Witam dzisiaj miałem nie przyjemną sytuację z moją civiczką, mianowicie wyszedłem sobie z pracy wsiadam, przekręcam kluczyk a tu nic, nie pyka nie mryga, po prostu trup... podkreślę że rano o godzinie 6 odpalił bez żadnego ale. Pomyślałem że może klemy nie stykają, poruszałem, ale chyba nic to nie dało bo ostatnio z 2 miesiące temu po dokładnym wyczyszczeniu mocno je dokręciłem. A więc koledzy pchneli dalej nic, kolega podjechał kabelki w ruch minuta nie minęła odpalił, przyjechałem do siebie zahamowałem i o dziwo zgasł, przekręcam znowu na zapłon diody od aku i pompy paliwa ledwo widoczne, po jakiś 5 minutach już się lepiej paliły ale coś przy słupku od kierowcy w miejscu gdzie kabina się kończy a zaczyna maska zaczeło coś "trzeszczeć" jakby jakiś przekaźnik, na razy trzeszczało na razy nie ale diodki i tak słabo widoczne i silnik nie kręci (po przekręceniu na rozruch wszystko gasło) odczekałem dobre 15 minut przekręciłem na zapłon, diody już nawet nawet i tak sobie myślę jeżeli to aku no to po włączeniu świateł powinna bateria zaraz paść i światła powinny zgasnąć, więc nacisnąłem stop :D po jakiejś minucie dwóch ku mojemu zdziwieniu dalej się palił :D pościłem kluczyk na zapłon (diody palą się normalnie, pompa chodzi) -> rozruch i odpala jak gdyby nigdy nic -.- napięcie na bateri przy wyłączonym silniku 13.39 przy włączonym 14.40 kto mi powie o co chodzi bo zzieleniałem. pozdrawiam
  • Relpol przekaźniki
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Grube masy i plusy, szczególnie te pod maską do sprawdzenia i wyczyszczenia
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 9  
    to może się tak dziać od tego że klema plusowa mi śniedzieje?? ale w sumie jak to możliwe żeby prądu nie łapał jak klema śniedzieje na wierzchu a nie między bolcem od aku a nią :D
  • Poziom 9  
    I co się w końcu okazało? Bo ja mam podobny problem.
    Z góry dziękuję