Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

dekoder wiwa hd 50 nie wykrywa kanałów cyfrowych

14 Lis 2011 18:42 7883 6
  • Poziom 2  
    Witam.
    Na tym forum piszę pierwszy raz, stąd też proszę o wyrozumiałość:P

Opis problemu:
    wczoraj uruchomiłem wspomniany wyżej dekoder i wszystko działało idealnie.
    Podłączony do telewizora za pomocą złącza SCART nie sprawiał problemów, obraz był stabilny, bez zakłóceń.
    Dzisiaj nieoczekiwanie po około 5 godzinach oglądania tv nagle zniknął obraz...
    Zauważyłem, że pojawiła się zamiast obecnej daty jakaś inna tj. 1 styczeń 2010.
    Próbowałem ponownie wyszukać automatyczne programy i niestety bez skutku.
    Również próba przywrócenia fabrycznych ustawień nic nie dała.
    Dekoder jest sprawny, ponieważ po włączeniu wyświetla się menu lecz nie znajduje kanałów.
    Podłączyłem drugi taki sam na miejsce tego "zepsutego" i wyszukał programy bez problemu.

Moje pytanie ...w czym może tkwić problem ?
  • Poziom 43  
    mariuszpis napisał:

Dekoder jest sprawny, ponieważ po włączeniu wyświetla się menu lecz nie znajduje kanałów.
    Podłączyłem drugi taki sam na miejsce tego "zepsutego" i wyszukał programy bez problemu.

To , że wyświetla menu nie znaczy, że sprawny. Jak drugiego podłączasz w miejsce zepsutego i ten działa to chyba wszystko jasne.
  • Poziom 2  
    LeDy napisał:
    mariuszpis napisał:

To , że wyświetla menu nie znaczy, że sprawny. Jak drugiego podłączasz w miejsce zepsutego i ten działa to chyba wszystko jasne.

Ok. Sformułuję pytanie nieco inaczej.
    Co może być przyczyną, iż dekoder nagle przestał być w pełni sprawny ?
    Problem z wejściem antenowym?
  • Poziom 43  
    mariuszpis napisał:

Ok. Sformułuję pytanie nieco inaczej.
    Problem z wejściem antenowym?
    Popsuł się?
  • Moderator
    mariuszpis napisał:

Najprawdopodobniej usterka. Ale jej rodzaj można określić po dokonaniu pomiarów. Proponuję skontaktować się z serwisem.
  • Poziom 8  
    Mam to samo co przedstawił autor wątku. WIWA-HD50

Otóż:

1. Tuner po podłączeniu wyświetla pierwszy monit dokładnie tak, jakby przed chwilą został zainstalował nowy egzemplarz z opakowania.

2. Po wybraniu automatycznego wyszukiwania pojawia się automatyczne wyszukiwanie ale po około 2-3 sek pojawia się okienko zapisywanie i od nowa zaczyna się pkt 1. W trakcie tych 2-3 sekund nie zmienia się częstotliwość MHz startuje jak pamiętam od 177MHz i kaplica.

3. Wybrałem klawiszem menu wyszukiwanie ręczne. Tu już lepiej, mogę wyszukiwać ale na częstotliwości gdzie znajdują się kanały nic się nie pokazuje. Na całej skali pasek siły i jakości jest równy zero.

Nadmieniam, że wszystkie inne funkcje działają prawidłowo (muzyka, filmy itp.)

Wygląda to tak, jak gdyby tuner na funkcji wyszukiwania kanałów był zawieszony i nie może ominąć tego problemu zataczając błędne koło.

Firmware zmieniałem na inne oryginalne i na modyfikowane. Wynik wciąż pozostaje w punkcie wyjścia.

Antena jest na 100% dobra bo testowałem tuner w 3 różnych lokalizacjach.

Może ktoś, kto ma wiedzę wypowie się na ten temat.

Osoby, które nic nie wiedzą lub radzą idź do serwisu, niech nic nie piszą.

Pozdrawiam

• VIP Zasłużony dla elektroda
    Wykopaliska!
    ---
    mariuszpis napisał:
    --
    Wiadomość powiązana z
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=12157226

Chciałem odpisać koledze, który ma taki sam problem jak ja z dekoderem, ale nie dałeś mi tej możliwości pisząc " wykopaliska" i blokując temat.

Jeśli byłbyś tak uprzejmy, proszę o dopisanie, że oddanie sprzętu będącego na gwarancji spowodowało, iż wysłali mi nowy sprzęt tego modelu i wszystko odbyło się bez żadnych problemów :)

pozdrawiam.