Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opinie o wzmacniaczu Onkyo A 8430

Pocieszny 14 Lis 2011 20:01 7226 9
  • #1 14 Lis 2011 20:01
    Pocieszny
    Poziom 38  

Mam okazję zakupić wzmacniacz Onkyo A 8430 w ładnym stanie za około 200zł. Co sądzicie o tym urządzeniu? Zamierzam go używać do słuchania muzyki w domu, raczej cicho ;)

0 9
  • #2 15 Lis 2011 02:54
    ahas1
    Poziom 13  

Daj sobie spokój z tym modelem zamulony jest i to bardzo.kiepski model.Napisz coś więcej z czym ma grać?metraż itp.Postaram się pomóc.Jedno co wiem to proponuje od razu dozbierać kasy jeśli można :D

0
  • #3 15 Lis 2011 17:04
    Dani66
    Poziom 30  

Za 200zł rewelacji nie będzie więc jak masz możliwość odsłuchu i dźwięk Ci się spodoba to możesz wziąć tego Onkyo. Jeśli nie to polecam w podobnych pieniądzach Denon PMA-255UK, PMA-320, PMA-520, Harman/Kardon PM635, PM645, Marantz PM-25, PM-30, PM-35, PM-54, NAD 310, Yamaha A-520.

0
  • #4 15 Lis 2011 19:24
    Pocieszny
    Poziom 38  

Nie mam na razie funduszy na nic droższego. Po prostu zaczęło mnie denerwować słuchanie muzyki z laptopowych głośniczków. Nie jestem audiofilem, więc pewnie nie zauważę dużej różnicy, zwłaszcza że źródłem dźwięku będzie zwykły laptop z Winampem (muzyka z mp3). No i potrzebuję podłączyć to do 2 komputerów jednocześnie. Miałem do wyboru głośniki komputerowe albo wzmacniacz + kolumny. To drugie rozwiązanie jest chyba bardziej sensowne, bo na wzmacniaczu mam wybór wejścia przez kliknięcie jednego przycisku, a nie muszę przepinać kabli.

ahas1 napisał:
    kiepski model

Na czym polega ta kiepskość?

0
  • #5 16 Lis 2011 02:02
    ahas1
    Poziom 13  

Kiepski model znaczy niski i fajerwerków nie ma,ale zagra dużo dużo lepiej niż jakiś plastik komputerowy . Jeśli masz możliwość odsłuchu to sprawdź Onkyo ma specyficzne granie ja to określam spokojne.Osobiście lubię ten dźwięk można słuchać godzinami.Kolega wyżej podał także dużo ciekawych modeli napisz jakie masz kolumny to może dobierze się coś żeby pasowało.

0
  • #6 17 Lis 2011 00:03
    Pocieszny
    Poziom 38  

Kolumn jeszcze nie mam, właśnie rozglądam się za czymś sensownym. Na pewno nie będę chciał kupić czegoś typu Voicekraft (jedyne 100+kilka zł, taki piękny opis na allegro, a ludzie potem psioczą, że to kupili). Kupię pewnie jakieś używki (np. Alton 80). Jeżeli chodzi o gatunek muzyki, której słucham, to niestety będzie pełen zakres od muzyki klasycznej po muzykę elektroniczną (ale nie zamierzam robić dyskoteki w pokoju, przeważnie słucham cicho). Pokój ma 24m². Doradźcie coś :)

0
  • #7 17 Lis 2011 18:48
    Dani66
    Poziom 30  

I dobrze myślisz, bo już nie jeden tu taki był, który nawet nie pofatygował się poczytać i zagłębić się w temat tylko pytał o VK, a niekiedy się upierał jak im się odradziło.
    Wzmacniacze już poleciłem, bo to dobry sprzęt i gdybyś do nich dokupił kolumny typu Alton, Mildton, a najlepiej New Mildton 170 to w Twoim pokoju 24m² będzie przyzwoity poziom dźwięku.

0
  • #8 19 Lis 2011 16:05
    Pocieszny
    Poziom 38  

Stało się, wziąłem tego Onkyo. Posłuchałem go na jakichś niezbyt mocnych głośniczkach Grundiga ale po ustawieniu paru rzeczy gra całkiem przyzwoicie jak dla mnie. No i wygląd wzmacniacza bardzo mi pasuje :)

Teraz pora na kolumny. Mam w tej chwili na oku następujące:
    - Alton 80 (pewnie będą najlepsze)
    - Technics SB-5000 - tu się zastanawiam, bo ma tylko wielki bas i gwizdek, może mi ktoś powiedzieć jak to odgrywa średnie tony? Za to wyglądają dość ciekawie.
    - Tonsil Space 94
    - jeszcze ostatecznie mam na oku trochę mniejsze, SONY SS-H 2750 (pewnie najgorsze z tych wszystkich).

Prosiłbym o opinie na temat powyższych modeli.

0
  • #9 19 Lis 2011 16:18
    ahas1
    Poziom 13  

Skoro już kupiłeś i temat wzmacniacza jest zamknięty.Z kolumn które wymieniłeś Space 94 są ciekawe ,pomyśl także o zaproponowanych new mildton.Gdybym ja miał dobrać coś z tańszych ,starszych kolumn kupiłbym sobie bolero 200 ,rondo 300. :D

0
  • #10 19 Lis 2011 19:35
    Pocieszny
    Poziom 38  

Nie wiem czy dobrze doczytałem, ale New Mildton i Space to nie są te same głośniki?

Idąc za radą kolegi powyżej zakupiłem na znanym portalu aukcyjnym kolumny Space 94. Jak je dostanę, to napiszę jak się sprawują :)

0
  Szukaj w 5mln produktów