Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba 40TL838 czas reakcji ms 8 czy nie za długo ?

gebero 14 Lis 2011 20:28 3444 6
  • #1 14 Lis 2011 20:28
    gebero
    Poziom 7  

Witam. Przymierzam się do kupna 37do 42 cala, tv głównie przeznaczonego do ps3 i telewizji N , oglądałem sporo telewizorów i mam teraz taki mętlik w głowie że hej. co sklep co nowy sprzedawca to inna opinia. początkowo miałem przeznaczyć do 2000zł ale znalazłem Toshiba 40TL838 za 2500zł (maxxxx na co mnie stać) .Obraz jest piękny oczywiście pewnie jest wygenerowany specjalnie na potrzeby sklepu ale I tak najbardziej mi odpowiadał przynajmniej z tego co porównałem w tym sklepie i w tym przedziale cenowym , parametry ma sporo lepsze od reszty tv poza jednym i dlatego się wstrzymałem z kupnem - czas reakcji ms 8 czy to jest na tyle dużo że będzie smużył??? .czy ten parametr jest tak ważny i tak marny w toshibie że lepiej zrezygnować z tego tv??? a po za tym co sądzicie o toshibie jako producencie telewizorów?
    jak macie jakieś sprawdzone tv to piszcie (naprawdę sprawdzone).Raczej nie będę korzystał z funkcji 3d (przynajmniej na razie) więc nie jest to priorytet .
    POZDRAWIAM

• #2 15 Lis 2011 00:08
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

ten czas reakcji nie ma znaczenia.
    Obecnie znacznie ważniejsza jest obróbka cyfrowa i szybkość procesorów ruchu.
    Jeśli jak twierdzisz obraz Ci się podobał możesz brać spokojnie.

• #3 15 Lis 2011 16:18
    gebero
    Poziom 7  

Ale wytłumaczcie mi dlaczego parametry Toshiby 40TL838 są dobre a tu taki klops z tym czasem reakcji nawet najtańsze tv mają go krótszego.
    A jeszcze jedno jak to jest podobno samsung ściemnia z tymi hercami i większość producentów zawyżą parametry swoich produktów a jak jest w rzeczywistości z toshibą czy te jego parametry to ściema??? może w podobnej cenie znacie coś innego lepszego albo porównywalnego

40TL838 to telewizor 3D z podświetleniem Edge LED o przekątnej 40 cali i rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli). Charakteryzuje się kontrastem dynamicznym 5 000 000:1 oraz jasnością 400 cd/m2. Wyposażony w technologię Real Digital Picture, 3D Colour Managment, filtr grzebieniowy 3D, cyfrową redukcję szumów, tuner cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T i cyfrowej telewizji kablowej DVB-C.
    200Hz

Dodano po 5 [minuty]:

a tak po za tym to co sądzicie o tej marce jako producencie telewizorów ??
    testował ktoś z was takie tv ??

• #4 15 Lis 2011 16:59
    mlodycom1
    Poziom 11  

zwróciłbym uwagę na HZ minimum 200 , bo 100 to mało i obraz się rozmazuje to da się zauważyć gołym okiem. Nie interesuj się za bardzo szybkością reakcji bo jej i tak nie zauważysz.

• #5 15 Lis 2011 18:40
    konio68
    Poziom 15  

Czas reakcji ma znaczenie przy wyższych modelach , które obrabiają obraz z 400Hz i więcej .
    Ale przy 100Hz spokojnie styka .

• #6 15 Lis 2011 23:39
    gebero
    Poziom 7  

wielkie dzięki za pomoc , raczej na pewno skuszę się na tą toshibę
    a jeszcze takie szczere pytanko jeśli kupił bym jakiś podobnej wielkości tv za 1600 zł to ja zwykły użytkownik przeciętny człowiek zauważę jakąś różnicę między nimi ??

• #7 16 Lis 2011 17:09
    konio68
    Poziom 15  

Myślę że zauważysz.
    Poniżej tej kwoty bym nie schodził.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME