Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica PA45/55 - przelanie wody w pralce, czy zepsuty hydrostat?

scooby117 14 Lis 2011 23:19 2891 5
  • #1 14 Lis 2011 23:19
    scooby117
    Poziom 15  

Witam,

Miałem dziś nie mały incydent z pralką Amica PA45 lub PA55 (bliźniacze modele, więc myślę, że to większego znaczenia nie ma).
    Otóż w bębnie było prawie maksimum wody, a pralka dalej ją pobierała.
    Myślałem, że niedrożny jest wąż od hydrostatu - był drożny.
    Następnie sprawdziłem hydrostat - wszystko jest ok, przy lekkim dmuchnięciu przełącza na 1 styk, przy mocniejszym na drugi.

No, a z tego co mi się wydawało, to właśnie hydrostat odpowiadał za przelanie pralki i w momencie jej przelania powinien 'wywalić' program i włączyć pompkę (przepełnienie), co się nie dzieje.

W trybie testowym program 2 i 3 również nie załącza przepełnienia.
    Próbowałem również podczas w/w testu zwiększyć ciśnienie w wężu od hydrostatu - pstykało, ale nie wyłączało dopływu wody.

Ostatecznie podczas testu odpiąłem rurkę od hydrostatu i do niego dmuchnąłem - zaskutkowało to odłączeniem dopływu wody i uruchomieniem pompki.

Szczerze powiedziawszy troszkę zgłupiałem i jak na razie wnioskuję, że uszkodzony jest hydrostat.
    Czy mój wniosek jest poprawny?

Proszę o pomoc, z góry dziękuję:)

• #2 15 Lis 2011 00:32
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

scooby117 napisał:

Następnie sprawdziłem hydrostat - wszystko jest ok, przy lekkim dmuchnięciu przełącza na 1 styk, przy mocniejszym na drugi.

Z opisu wygląda że hydrostat sprawny . Najprawdopodobniej zawalony kubek hydrostatu , do wyczyszczenia .Amica PA45/55 - przelanie wody w pralce, czy zepsuty hydrostat?

• #3 15 Lis 2011 00:45
    scooby117
    Poziom 15  

No właśnie też czyściłem, no chyba, że jeszcze nie jest wyczyszczone tak jak powinno być.
    Jakieś sprawdzone metody na czyszczenie tego?

Podczas montowania należy o czymś pamiętać? Nie wiem jakoś odpowietrzyć, czy coś?

• Pomocny post
    #4 15 Lis 2011 00:49
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

scooby117 napisał:

Jakieś sprawdzone metody na czyszczenie tego?

Mechanicznie palcami , rurkę na drożność dmuchając , sprawdź też otwór w kotle czy nie przypchany mazią . Zakładasz kubek , zaciskasz obejmą , nic nie trzeba odpowietrzać .( Zakładasz oczywiście na pustej pralce ) .Sprawdź też czy nie ma gdzieś w układzie kubka dziurki którędy mogłoby uciekać ściśnięte powietrze .

• #5 15 Lis 2011 07:17
    skryn
    Admin grupy AGD

Napraw w końcu tą przetartą rurkę... :(

Amica PA45/55 - przelanie wody w pralce, czy zepsuty hydrostat?

• #6 17 Lis 2011 01:52
    scooby117
    Poziom 15  

Jak się okazało nie był do końca wyczyszczony ten 'zbiorniczek' w bębnie... :)
    No ale takie są skutki pracy ok 23 godziny :P

Dziękuję za pomoc, pozdrawiam, zamykam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME