Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kursor myszki pulsuje, miga i mruga

15 Nov 2011 08:38 39252 10
  • Level 12  
    Witam. Od jakiegoś czasu występował u mnie problem z kursorem myszy. Strasznie męcząca sprawa. Po prostu po jakim czasie pracy komputera zaczyna migać. Wymieniłem mysz na inną i dalej to samo. Próbowałem nawet z myszą pod USB - niestety to samo. Zmniejszyłem przyspieszenie sprzętowe i nic. Zainstalowałem nawet od nowa system (XP). Wczoraj myślałem że problem zniknął ale dziś rano włączam komputer i to samo. Jest to komputer do biura. Celeron 2Ghz 1,5 GB RAM, płyta Asrocs P4i45GV. Może ktoś już to przerabiał. Proszę o jakieś wskazówki bo strasznie to irytujące jest.
    [30.03.2021, webinar elektroda] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 32  
    Jak mruga? Nagraj krótki filmik i pokaż o co chodzi.
  • Level 40  
    Mruga na czystym pulpicie? Czy może dopiero jak włączysz przeglądarkę z jakaś stroną?
    Jak jest w trybie awaryjnym? Też tam mruga?
  • Level 32  
    Odpowiesz czy trybie awaryjnym też mruga czy nie da rady?
  • Level 40  
    Czyli przyczyną jest jakiś sterownik lub bardziej oprogramowanie.

Dla samego sprawdzenia wejdź poprzez uruchom - msconfig w zakładkę uruchamianie i wyłącz (odhacz) dla samego testu wszystkie programy z tej listy.
    zapisz i zresetuj kompa.
    (Przy okazji wyłącz tez programy z autostartu i może coś jest ustawione w "schedule".)

Jeżeli po restarcie myszka przestanie "mrugać" włączaj po parę programów i tym sposobem sprawdzisz który program wprowadza takie zamieszanie.

Jeżeli jednak po wyłączeniu wszystkich startowych programów wskaźnik dalej będzie mrugał wina może leżeć w jakimś sterowniku lub wirusie/robaczku.
    No ale zrób test z programami startowymi może to załatwi sprawę.
  • Level 12  
    Podłączasz cały czas tą mysz pod to samo USB? bo może być to też wina wejścia. Spróbuj podłączyć mysz pod inne USB i zobacz czy jest tak samo.
  • Level 20  
    Wejdź w Panel Sterowania :arrow: Mysz :arrow: zakładka Opcje wskaźnika :arrow: zaznacz 'Zwiększ precyzję wskaźnika' oraz zwiększ szybkość wskaźnika.
  • Moderator of Cars
    Co ma myszka do mrugania kursora?!? Sama myszka ani jej ustawienia nie mają tu nic do rzeczy, jedyna opcja to animacja kursora bądź funkcja ukrywania kursora myszy podczas pisania, ale sądzę że to raczej wirus albo problem ze sterownikiem karty graficznej/kartą graficzną.