Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Nag造 spadek wydajno軼i + k這pot z w陰czaniem

15 Lis 2011 12:10 2998 35
  • Poziom 8  
    Moja konfiguracja to:
    P造ta - P5KPL-AM IN/ROEM/SI
    CPU - C2D E8400
    GPU - 9800 GTX +
    Ram - DDR 2 goodram
    Tagan 500W
    Sound blaster live
    XP SP3

Wszytko chodzi這 pi瘯nie jak nale篡 zar闚no w systemie, programach jak i wydajno嗆 w grach, gdy nagle pojawi造 si 2 problemy.

Po w陰czeniu od razu wchodzi jakby w stan u酥ienia, naciskam reset, potem Power i odpala dopiero.

Wydajno嗆 spad豉 nagle o jakie 90% jakbym mia 128 ram. Gra si nie da tnie ju w menu. Przegl康aj帷 WWW tnie muzyka, kiedy np scroll uje w d馧 tez strasznie tnie.

Wskaz闚ki i to co zauwa篡貫m to 瞠 mimo i tak si m璚zy z wydajno軼i w menad瞠rze nie dochodzi ani ram ani CPU nawet do 90% hmmm

Przeczy軼i貫m go odkurzy貫m radiator CPU, styki PCI -E i nagle wszytko dzia豉這 - dok豉dnie jak powinno. Cieszy貫m si 1 wiecz鏎 i nast瘼nego dnia to samo.
    Nie instalowa貫m 瘸dnych nadzwyczajnych rzeczy. Testowa貫m dysk HD TUNE- wszytko oki. Zmartwi造 mnie napi璚ia - ale tylko w programie Speed Fun. W biose ju s oki.

Prosz o pomoc i wskaz闚ki

Popraw b喚dy. marek216
  • Poziom 8  
    Dodam 瞠 kondensatory na p造cie nie opuchni皻e. No i wtedy co raz by這 normlanie w wydajno軼i to i w陰czy si prawd這wo - wiec problem raczej Hardwarowy ni Soft ;)

Miernikiem tak zrobie w ostateczno軼i jak innego rozwiazania nie znajde. Czy te w biose s tak nie dok豉dne?

HD...

Nag造 spadek wydajno軼i + k這pot z w陰czaniem Nag造 spadek wydajno軼i + k這pot z w陰czaniem Nag造 spadek wydajno軼i + k這pot z w陰czaniem

Zak豉dki Erro scan nie wrzucam teraz bo robi si bardzo d逝go i jak m闚i貫m 瘸dnego b貫du nie pokaza這.
  • Poziom 31  
    Masz zapchany dysk C:
    U篡j Ccleaner, usu punkty przywracania opr鏂z ostatniego (w windowsie w opcjach "oczyszczanie dysku"), poprzeno z dysku C: jakie filmy, muzyk w inne miejsce. Na koniec wykonaj defragmentacj.
  • Poziom 8  
    Nie to nie to...na strym kompie milem po 200 mb wolnego i lepiej smigalo na strym athlonie 1700;) POZATYM testowa貫m ....zorbilem mu mijsce nic nie dalo....POZATYM;) Sory ale to zadna pomoc...nie w豉cza sie normlanie ju w biosie bo ma JEDYNE 5,5 GB wolnego?:P heh

Zreszta kiedy raz zadzi豉l tez tak mial.
  • Poziom 31  
    No to zmierz napi璚ia, albo lepiej podmie zasilacz. Chocia zasilacz Tagan ale zawsze mo瞠 si zepsu.
  • Poziom 18  
    chesterek86 napisa:
    Miernikiem tak zrobie w ostateczno軼i jak innego rozwiazania nie znajde

A dlaczego w ostateczno軼i ? by貫 proszony o zmierzenie napi耩 wi璚 to zr鏏.
  • Poziom 8  
    Poniewa dla mnie jest to do嗆 problematyczne* tzn. to b璠zie m鎩 pierwszy raz miernikiem.
    Wi璚 do p鏦i nie b璠zie to ostateczno嗆 szukam innych rozwi您a. Rozumiem, 瞠 zosta貫m poproszony ale trzeba mie tez sw鎩 rozum. Np porada Jokera nie by豉 trafna (mimo to dzi瘯i za ch璚i) i jakby mnie poprosi 瞠bym formatowa - to wiem 瞠 by這 by to bez sensu;) i sprawi這 mi nie potrzebny trud instalowania wszystkiego od nowa.

Co do napi耩 nie m闚i 瞠 to z造 pomys, tylko wole si upewni czy opisane objawy s na pewno zgodne? Bo jak ju si bawi to wole 瞠by to mia這 sens. Mo瞠 kto mia podbne objawy? Bo tak na czuja co komu do g這wy przyjdzie to i bez forum mog....Sformatowa...sprawdzi czy mam miejsce na C....wgra sterowniki....zrestartowa ..ostatecznie podmieni od kolegi po 1 cz窷ci. Wi璚 to takie podstawowe rady oczywiste;)

* PS:) Szczeg鏊nie 瞠 przegl康aj帷 w徠ki....Te warto軼i z biosa nie r騜ni si zbytnio od tych z miernika.

PS2: M鎩 miernik to Mastech MY- 64 .....jak co;) Bo nie znam si czy wypasowy czy nie
  • Poziom 31  
    Sprawd temperatury podczas obci捫enia np.(everest, hwmonitor, speedfan) lub najlepiej zamie嗆 screeny z programu OCCT.
  • Poziom 8  
    Nie bardzo wiem co mam tam zrobi w OCCT po klikni璚iu "on" w zak豉dce CPU narobi kilkadziesi徠 jakie wykres闚 ...co mam wstawi i z kt鏎ego?

To screen z startu ..
    Nag造 spadek wydajno軼i + k這pot z w陰czaniem

Tam zwr鵵cie uwag chocia瘺y na +3.3V ...Tak samo pokazuj w SpeedFun. No ale jak wspomnia貫m w biosie normalnie
  • Poziom 31  
    W "moje dokumenty" zobacz. Zr鏏 test i daj screeny kt鏎e sie utworz w folderze occt w moje dokumenty.
  • Poziom 43  
    Wstaw wszystkie wykresy z programu. Uruchom test Power Supply na co najmniej 15 minut.
  • Poziom 8  
    Po 2 minutach Niby GPU ma 86 stopi...wi璚 przerywam mu bo robi si niebezpiecznie co my郵icie? O ile wierzy w te warto軼i bo gdy anuluje za kilka sekund jest 60...52 :/ wi璚 nie wiem czy to dobrze pokazuj.

Z drugiej strony podczas wysi趾u mocno si zapowietrza, nie pami皻am 瞠by tak wcze郾iej robi.

Wstawiam screeny z tych 2 minut....nie wiem czy dobrze to ustawi貫m. Zak豉dka Power...

Nag造 spadek wydajno軼i + k這pot z w陰czaniem Nag造 spadek wydajno軼i + k這pot z w陰czaniem Nag造 spadek wydajno軼i + k這pot z w陰czaniem Nag造 spadek wydajno軼i + k這pot z w陰czaniem Nag造 spadek wydajno軼i + k這pot z w陰czaniem Nag造 spadek wydajno軼i + k這pot z w陰czaniem Nag造 spadek wydajno軼i + k這pot z w陰czaniem Nag造 spadek wydajno軼i + k這pot z w陰czaniem Nag造 spadek wydajno軼i + k這pot z w陰czaniem Nag造 spadek wydajno軼i + k這pot z w陰czaniem
  • Poziom 30  
    Cytat:
    Z drugiej strony podczas wysi趾u mocno si zapowietrza, nie pami皻am 瞠by tak wcze郾iej robi.

Co to znaczy ?
    Wymie past termoprzewodz帷 oraz wyczy嗆 ch這dzenie i zamontuj ponownie.
  • Poziom 8  
    Zaczyna mocniej ch這dzi - Robi si do嗆 g這郾y/nie jestem pewien 瞠by wcze郾iej A tak.

Oki z past spr鏏uje chocia to bardo zabudowana karta, 豉twiej mi najpierw b璠zie sprawdzi sam kart u kolegi.

My郵isz 瞠 to mo瞠 byc problem z ch這dzeniem? Bez grafiki 3D ma normalne 60 stopni i tnie w przegl康arce. Przy w陰czaniu komputera ( wy瞠j opisywa貫m problem) jest przecie nie nagrzana.
  • Poziom 43  
    Je郵i wierzy programowi, napi璚ie 12V do嗆 wysokie. Grafika ma za ciep這, jakie masz ch這dzenie na niej i kiedy czy軼i貫/zmienia貫 past termo ?
  • Poziom 8  
    To jest ch這dzenie Nvidi "boxowe" ;)

http://www.nvidia.pl/page/geforce_9800gtx.html

Nawet do 鈔odka nie zagl康a貫m pod ta czarn obudow...mam nadzieje ze jest tam jak sie dosta.

Karte kupi貫m juz u篡wan. Tylko m闚i ten problem pojawi si z dnia na dzie wiec schn帷a pasta chyba stopniowo? Plus co to ma do odpalenia sie kompa?
  • Poziom 43  
    Kart wyczy軼i + przetestowa ko軼i pami璚i RAM.
  • Poziom 31  
    Jeszcze by這 pytanie czy zmienia貫 past termo.
    Temperatura CPU te ca造 czas ros豉 na wykresie. Kiedy odkurza貫 i czy軼i貫 mo瞠 zrusza貫 radiator, wtedy trzeba w豉郾ie wymieni past termo.
  • Poziom 29  
    Napi璚ie 3,3 wysz這 1,5V ???

+12 ponad 10% wy瞠j, (tyle to przy 230, a nie 12V)

Nast瘼n spraw jest to, 瞠 prosisz o pomoc, ale z wszystkiego co ci si radzi robisz problem.

Tak jak wariato sugerowa zr鏏 TEST RAM-u, d逝giiii, co do temperatur, nie powinno si nic sta, PeCet powinien si wy陰czy w przypadku przegrzania, wi璚 zr鏏 mu d逝窺zy test PO tym jak wymienisz past, chyba 瞠 tez tak gwa速ownie skoczy w g鏎.
  • Poziom 38  
    Skoro nie chce si w陰cza, to pierwsze co nale篡 zrobi, to sprawdzi zasilacz.

Przecie nie mo瞠 si nie w陰cza ze wzgl璠u na temperatur!
  • Poziom 8  
    serwisor - test ramu w tym OCCT? jesli tak to gdzie?

"Napi璚ie 3,3 wysz這 1,5V ??? " Pisa貫m kilka razy 瞠 takie jest tylko w programach, a w biose mie軼i si w normie.

wlw_wl- Dzi瘯uje 瞠 wreszcie kto zwr鏂i na to uwag, co ma przegrzanie karty do w陰czenia kompa w biose.
  • Poziom 38  
    Woltomierz w d這 i mierz, zaczynaj帷 od +5VSB i POWER_GOOD. To pierwsze mierz od momentu pod陰czenia zasilacza do pr康u, przed tym daj mu odpocz望 kilka minut (od陰czonemu). Potem od陰cz zasilanie i zmierz przez jaki czas napi璚ie to utrzymuje si zanim spadnie do 0. Bez tego napi璚ia ani rusz
    To drugie po wci郾i璚iu przycisku POWER musi osi庵n望 stan wysoki (+5V wzgl璠em GND) aby p造ta w og鏊e chcia豉 wystartowa. I to kolejne miejsce, gdzie mo瞠 by problem.
  • Poziom 8  
    Kupilem jakoms dobr past, ale w豉郾ie sprawdzi貫m kart u kolegi. Wszytko dzia豉 jak trzeba, w陰cza si i w grach tez wszytko oki.

Tak wi璚 pozostaje mi ten miernik. Musze ogarna to co piszesz wlw. nie jest do dla mnie do ko鎍a jasne - spos鏏 mierzenia:)

Ale moge tez podminic zasilacz, tak wi璚 podsumowuj帷....Podejrzewam zasialcz i te ramy.

wariato - napisz jeszcze jak stestowac te ramy
    P
  • Poziom 35  
    chesterek86 napisa:
    wariato - napisz jeszcze jak stestowac te ramy

Przetestuj programem MemTest ka盥 ko嗆 osobno.
  • Poziom 8  
    Zrobi貫m Memtestem z bootwalnej p造tki - 瘸dnych b喚d闚

Dodano po 4 [godziny] 25 [minuty]:

Sparwdzi貫m w豉郾ie miernikiem wszystko co potrafi貫m i napi璚ia s ok....niemam pomys逝:/

A wy?:)

Dodano po 8 [minuty]:

Mo瞠 sie "gryzie" z czyms np starym sound blastere,,,ale dlugi czas chodzi這 oki
  • Poziom 30  
    Co z temperatur procka ?
    Na wykresie OCCT temperatura po 2 minutach osi庵a 90C.
    Sprawd ch這dzenie, wymie past.
  • Poziom 8  
    nie wiem jak ten program ale u kolegi tez pokazuje takie chore temperatury, pozatym napi璚ia tez pokazuje z貫 ( w sotsunku do miernika i biosu)

Zrszt gdy go w陰czam rano (wy瞠j opisa貫m problem) to chyba nie jest przegrzany.
  • Poziom 30  
    Napi璚ia zawsze s 幢e odczytywane, po prostu czujniki nie s dok豉dne, zawsze mierzy si miernikiem. Nie nale篡 sugerowa si wskazaniami program闚 czy biosu.
  • Poziom 8  
    No tak tylko jakos u kolegi dobrze pokazuj. a u mnie np 1,54 na 3.3V ...no ale nie wa積e. Potrzebuje innego rozwi您ania;)