Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zasilacz skupiający w sobie dużo zasilaczy

15 Lis 2011 12:50 837 6
  • Poziom 8  
    Witam

mam pytanie.

poniewaz posiadma duzą ilość takich samych urzadzeń (25sztuk) zasilanych zasilaczamy o danych:

InPut: AC100-240V, 50-60Hz, 0,8A
    OutPut: +12V 2A

Potrzebuje zasilacza ( jednego duzego), który by zasilił wszytskie te urzadzenia naraz.

Moje pytanie brzmi: czy sa takie zasilacze? gdzie go kupic? jaki jest jego koszt mniej wiecej i jak parametry powinien posiadać.

Dziękuję i pozdrawiam
    2pacz
  • Poziom 31  
    Są takie zasilacze. Aby taki dobrać potrzebne są nam dane twoich urządzeń. Lub ile pobierają prądu.
  • Poziom 8  
    na urzadzeniu jest napisane:

Rating: 12VDC/2A
  • Poziom 31  
    Jest napisane.... zgodnie z tym to szukaj zasilacza 12V/50A. Ale wątpię aby urządzenie potrzebowało 2A. Nadal nie wiemy co to za urządzenie i ile pobiera prądu. Nie wspominając o rodzaju charakterystyki obciążenia. Po zaniku zasilania wszystkie uruchamiają się jednocześnie?
  • Poziom 8  
    Te urządzenia to specjalne tunery TV.

Po zaniku zasilania wszystkie uruchamiają się jednocześnie.

Trudno mi powiedzieć jaki jest jego pobór prądu - w sprawach elektrycznych jestem laikiem.
  • Poziom 24  
    Lepiej jest pogrupować je po kilka i kupić tańsze zasilacze. Robienie zasilacza dla wszystkich na raz to problem. Niby pierwszy z brzegu komputerowy ATX o wystarczającej mocy sobie poradzi, ale problem będzie z przesyłaniem mocy (w komputerze przewody mają może metr długości w sumie).
    Jakościowo dobre zasilacze ATX będą działały, w zależności od typu będzie trzeba obciążyć trochę linię 5V. Takie rozwiązanie to pierwsze jakie mi przyszło do głowy.