Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

konica-minolta c250 wymiana bębnów

serwis.copyart 15 Nov 2011 15:19 2952 6
 • #1
  serwis.copyart
  Level 13  
  witam, klient dostał ze swojej filii kopiarkę kolorową konica-minolta c250. problem jest taki że bardzo słabo drukuje czarny kolor, kolory są lepsze, tonery z tego co widzę zamienniki. chciałbym ustalić jakie są przebiegi tych bębnów, prosiłbym o podanie jak w tej maszynce można sprawdzić liczniki bębnów (procedura kodów serwisowych) oraz interesuje mnie czy te maszyny mogą ładnie drukować na zamiennikach czy też powinno sie stosować oryginały gdy komuś zależy na jakości. maszyna ma 90 tyś kopii ogólnego przebiegu.
 • #2
  copyman
  Photocopiers specialist
  Liczniki zużycia materiałów masz w ustawieniach użytkownika. Tam podane masz ile % zrobił każdy unit skala od E do F z zapełniającymi się prostokątami. Można jednakże wymienić chip w unicie i te wartości są już nie aktualne - pokazuje E . Co do zużycia to bębny w tych maszynach charakteryzują się brudzeniem (ciemne smugi) pod koniec życia. Dostępne są same rurki bębnów i jakby co można je wymienić. Trzeba się jednak liczyć z możliwością pogorszenia jakości kopii. Co do tonerów to stosuję zamienniki i nie było jeszcze problemów.

  C.
 • #3
  serwis.copyart
  Level 13  
  dzięki, rzeczywiście w użytkowniku są informacje o żywotności eksploatacji.
  wygląda że bębny są nowe ale na czarnym kolorze wydruki są słabe. tak jak pisałem tonery są w zamienniku. spróbuje założyć nowy oryginalny czarny toner i trochę porobię czarnych wydruków. mam nadzieję że jest to wina tych tonerów.
 • #4
  mib3
  Level 23  
  Wyczysc dokladnie lasery czyscikiem pod modulami.
  M.
 • #5
  serwis.copyart
  Level 13  
  wystarczy że wyczyszczę tym czyścikiem , który jest w maszynie na stałe, czy też mam rozebrać i wyczyścić manualnie ?
 • #6
  mib3
  Level 23  
  nie rozbieraj, uzyj czyscika
  M.
 • #7
  NEWPRINT
  Level 19  
  slabe wydruki czarnego tzn co blade ? moze wystarczy kalibracja kolorow, moim zdaniem zamienniki do tych maszyn to lipa resztki przywieraja do utrwalaczki maszyna wlasnie sie rozkalibrowuje kolorystycznie i czesciej zabrudzaja sie korony w unitach