Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

President lincoln jaka odpowiednia wkładka do mikrofonu ?

gggolum 15 Lis 2011 16:32 3242 4
  • #1 15 Lis 2011 16:32
    gggolum
    Poziom 12  

Witam
    Posiadam gruszkę od Presidenta Lincolna, niestety bez wkładki mikrofonowej wewnątrz.
    Pytanie moje jest następujące: jaka będzie dobra wkładka, która będzie zbliżona do oryginału i gdzie ją mogę dostać (jakieś linki ze stronkami) ? Ewentualnie może ktoś ma odsprzedać oryginalną wkładkę ?
    Znalazłem na forum że wkładki od telefonu: W66 i W72 będą dobre ale zdania są podzielone na temat tych wkładek. Dzięki za odpowiedzi.

0 4
  • #2 15 Lis 2011 16:42
    SP5IT
    VIP Zasłużony dla elektroda

Włóż elektreta, dorób zasilanie, będzie dużo lepiej niż z dynamika.
    Jak bardzo chcesz oryginalną wkładkę, to przyślij na PW swój adres, to ci wyślę.
    Michał

0
  • #3 15 Lis 2011 19:17
    SP5ANJ
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam.

gggolum napisał:
    Znalazłem na forum że wkładki od telefonu: W66 i W72 będą dobre ...

Wkładki a właściwie słuchawki od telefonów "komunalnych" (stacjonarnych) w TP SA w poprzednim wieku (XX-wieku) były stosowane do prawie wszystkich telefonów kablowych/stacjonarnych (przewodowych).

Wkładka taka ma rewelacyjną zależność (wkładki dynamicznej) dla Naszych potrzeb, że :
    - impedancja wkładki była/jest od 300Ω do 600Ω w zależności od jej typu
    - jako mikrofon przy "gwizdaniu w nią" , potrafiła wygenerować amplitudę o poziomie około do 500mV (0,5V) samego sygnału na 600Ω
    - charakterystyka wkładki (w widmie m.cz) była i jest w paśmie od 300Hz do 3kHz co jest wyśmienitą właściwością dla Naszych Radiokomunikacyjnych - potrzeb - z funkcji tzw. modulacji i pasma przenoszenia

Osobiście uważam (będąc konserwatystą), że [W66 i pochodne] są to wkładki/mikrofony naprawdę godne uwagi i zastosowania w obecnych urządzeniach jako mikrofony w tzw. duszą, poziomem sygnału użytecznego i charakterystyką widma .

Fakt - faktem, że są One dość duże gabarytowo, ale jeżeli możemy "upchnąć" je do obudowy "gruszki" to byłbym ZA.

W tych obecnych i Nowych czasach mikrofonów pojemnościowych - jak napisał SP5IT - również jestem Za, abyś przerobił wejście mikrofonowe do standardu z zasilaniem i zainstalował sobie wkładkę pojemnościową. :spoko:

Pozdrawiam.

0
  • #4 16 Lis 2011 13:57
    pietach
    Poziom 22  

Podpiszę się pod SP5ANJ
    Jakiś czas temu podpiąłem wkładkę W66 do Kenwooda TS-850 i działała rewelacyjnie.

Tu masz jak podłączyć pojemnościówkę
    President lincoln jaka odpowiednia wkładka do mikrofonu ?

0
  • #5 18 Sty 2012 12:03
    gggolum
    Poziom 12  

Temat uważam za zamknięty. Dzięki kolego SP5IT za wkładkę, mikrofon działa tak jak powinien.
    Odezwij się do mnie na prv. zostawiłem ci wiadomość.

0
  Szukaj w 5mln produktów