Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ASUS F5RL zwarcie na usb, włączenie nietypowym przyciskiem

juraski 15 Lis 2011 16:48 1559 5
 • #1 15 Lis 2011 16:48
  juraski
  Poziom 8  

  Laptop ma zwarcie na usb, prawdopodobnie tylko na przewodach od zasilania jak włączam pendrive-a działa we wszystkich 4 portach USB, gdy podłącze myszke (optyczna-podświetlana) lub inne urządzenie potrzebujące zasilania laptop sie wyłącza i to też nie zawsze czasem jak poruszę wtyczka usb (był jeden tydz że wszystko grało teraz po miesiącu usterka powróciła)

  Wczoraj jak pojechałem do innego miasta i po całym dniu wyjąłem lapka z auta (był zmarznięty) po odczekaniu jakiś 15 min podłączyłem kabel do ładowania i spróbowałem właczyć niezaskoczył od tej pory włącza się przyciskiem skrótowym od wyłączania touchpada lub jakimś skrótem ekranowym (2 przyciski na lewo od włącznik) lub gdy przejade palcem po przyciskach od lewej do prawej i spowrotem

  jest jakaś rada oprócz serwisu?
  miał ktoś podobnie?
  naprawił ktoś sam?

  0 5
 • #2 17 Lis 2011 02:00
  Vogelek23
  Poziom 34  

  juraski napisał:
  jak włączam pendrive-a działa we wszystkich 4 portach USB, gdy podłącze myszke (optyczna-podświetlana) lub inne urządzenie potrzebujące zasilania
  To pendrive nie potrzebuje zasilania? Wolne żarty.

  juraski napisał:
  po odczekaniu jakiś 15 min podłączyłem kabel do ładowania
  Gdy laptop leży w takich warunkach, należy wyjąć baterię. Po przeniesieniu zaś do ciepłego pomieszczenia, należy odczekać minimum 2 godziny zanim się podłączy baterię i zasilacz. Tu błąd Kolegi.

  juraski napisał:
  jest jakaś rada oprócz serwisu?
  Niestety, NIE, jeśli nie ma Kolega doświadczenia w serwisowaniu (diagnostyce, naprawie) tego typu sprzętu ani odpowiedniego wyposażenia serwisowego.
  Pierwotna usterka (z USB) miała najpewniej przyczynę w mostku południowym SB600 lub zabezpieczeniu portów. Skutków wilgoci zaś nie sposób jednak przewidzieć.

  0
 • #3 17 Lis 2011 10:06
  juraski
  Poziom 8  

  Doświadczenie?? hmm miałem problem z grafiką proponowano mi re-balling ja pożyczyłem opalarkę ustawiłem na 350*C zabezpieczyłem płytę główną (wyciąłem odpowiednia obudowę z prześwitem jedynie na grafikę ) i działa elegancko i ok 300-400zł w kieszeni co do pendriva to jest to pendrive w kształcie karty kredytowej i nie ma standardowego wejścia tylko małą wypustkę wkładaną w otwór usb. Dziwne ale przy każdym pendrive działa przy myszce żadnej nie. Jak to wytłumaczyć?

  0
 • #4 17 Lis 2011 18:09
  Vogelek23
  Poziom 34  

  juraski napisał:
  hmm miałem problem z grafiką proponowano mi re-balling ja pożyczyłem opalarkę ustawiłem na 350*C zabezpieczyłem płytę główną (wyciąłem odpowiednia obudowę z prześwitem jedynie na grafikę ) i działa elegancko i ok 300-400zł w kieszeni
  Tak też myślałem. Fachowców Ci u nas dostatek ;)
  Swoją drogą, na miejscu Kolegi nie chwaliłbym się publicznie takimi "osiągnięciami", bo jeszcze ktoś pociągnie Kolegę do odpowiedzialności cywilnej za przyczynienie się do zniszczenia mienia.

  Co do usterki - pendrive nie bierze zasilania z powietrza, lecz z portu USB.
  Ponieważ mysz pobiera sporo większy prąd, niż pendrive, uszkodzenie powoduje spadek napięcia i niedostateczne zasilanie myszy.

  Na podstawie powyższej informacji powinien już Kolega sobie poradzić z naprawą, skoro ma Kolega doświadczenie w naprawach.

  0
 • #5 17 Lis 2011 22:58
  juraski
  Poziom 8  

  nie kpij człowieku bo w internecie jest sporo kozaczków skoro taki z ciebie znawca "nabijacz " postów czemu nie udzielasz konkretnych rad? Tak się składa że studiuje na poli więc za fachowca mi nie wytykaj nie każdy jest po technikum elektrycznym i rżnie mechatronika. Co do atmosfery to podobnie jak daniej w wojsku każdy młody jest wyśmiewany i zahukiwany.

  Co do odpowiedzialności cywilnej to hahahaha akurat się składa że posta czytał ze mną kumpel z prawa i wybuchł śmiechem "wskaż tu rade, btw. za zniszczenie mienia jest się pociąganym jeśli uszkodzi się je komuś w celowym działaniu lub po napisaniu poradnika, pisma, książki na temat, eksploatacji, konserwacji i naprawy sprzętu." ( to dzieło musi w rażący sposób namawiać do złej eksploatacji naprawy.)
  Jak widzisz ja dałem w zmianke że tak zrobiłem, jeśli znajdziesz w tym zwrot zachęcający tudzież namawiający stawiam Ci kratke bro jakiego lubisz

  Moderowany przez jankolo:

  3.1.9. (4, 10.8, 10.4) Zabronione jest rozpowszechnianie treści ironizujących, prześmiewczych lub złośliwych, stanowiących przejaw braku szacunku do innych Użytkowników lub osób trzecich. 3.1.13. (10.9, 15) Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
  Za ten pięknie napisany post otrzymujesz ostrzeżenie.

  0
 • #6 17 Lis 2011 23:40
  Vogelek23
  Poziom 34  

  juraski napisał:
  hahahaha akurat się składa że posta czytał ze mną kumpel z prawa i wybuchł śmiechem "wskaż tu rade, btw. za zniszczenie mienia jest się pociąganym jeśli uszkodzi się je komuś w celowym działaniu lub po napisaniu poradnika, pisma, książki na temat, eksploatacji, konserwacji i naprawy sprzętu." ( to dzieło musi w rażący sposób namawiać do złej eksploatacji naprawy
  Wynika z tego, niestety, że Twój Kolega jest takim samym znawcą w dziedzinie prawa, jak Ty w dziedzinie napraw laptopów.
  Publiczne podawanie informacji, jakoby opalarką można naprawić laptopa i zaoszczędzić 300-400zł, jest niczym innym, jak "namawianiem do rażąco złego i niezgodnego z normami sposobu naprawy".
  To po pierwsze, a po drugie - skoro jesteś studentem politechniki, to chyba powinieneś wiedzieć, co to są "profile lutownicze układów BGA", "dopuszczalny przyrost temperatury w czasie" i "odporność termiczna struktury krzemowej".
  Niestety, chyba byłeś na wagarach, jak o tym mówiono, skoro grzałeś układ BGA opalarką ustawioną na 350st.C...

  juraski napisał:
  czemu nie udzielasz konkretnych rad?
  Teraz to Ty sobie kpisz. Gdybyś w szkole podstawowej nauczył się czytać ze zrozumieniem, mógłbyś wyciągnąć wiele z informacji, którą podałem wyżej.
  Przypomnę - o prądzie pobieranym przez pendrive i mysz. Czyżby samodzielne myślenie także sprawiało jakieś trudności?

  juraski napisał:
  skoro taki z ciebie znawca "nabijacz " postów
  Gdyby było tak, jak piszesz, nie miałbym tylu punktów "Pomógł" i nie prowadziłbym forum, którego celem jest pomoc w naprawie laptopów.

  Pomijam już kulturę w piśmie (pisanie "Ciebie" małą literą) i inne "niedoróbki językowe".
  I tak pisze człowiek, który niedługo otrzyma dyplom (o ile w ogóle otrzyma) i będzie się szczycił "wyższym wykształceniem"? Wstyd.

  1