Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaguar S-TYPE 3.0 V6 (manual) - Nie odpala po zderzeniu

15 Lis 2011 20:52 5176 11
  • Poziom 8  
    Witam.
    Czy ktoś z Państwa ma wiedzę na temat zabezpieczeń pirotechnicznych w samochodzie Jaguar S-type 1999r 3.0 V6 (manual)?
    Sprawa przedstawia się następująco, po zderzenie boczno-czołowym pojazd nie odpala.
    Rozrusznik kręci, jeśli podłączę go "na krótko", lecz po podpięciu go w aucie już NIE kręci.
    Coś odcina zasilanie do pompki paliwa, wtrysków i cewek - przypuszczam, że jest to jakieś zabezpieczenie, które aktywuje się po wypadku.
    Jeśli ktoś wie coś na ten temat, bardzo proszę o wypowiedź.
    Po podłączeniu do KTS'a w silniku brak błędów, w Airbagu tylko ten o wystrzałach poduszek powietrznych.
    Bezpiecznik wstrząsowy jest sprawny - nie wybity.
    Bezpiecznik na klemie - też OK.
    Immobilizer - działa i jest sprawny.
    Pozdrawiam.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Admin grupy Samochody
    KukiKaZMaN napisał:
    w Airbagu tylko ten o wystrzałach poduszek powietrznych.
    Z tym zrób porządek.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 8  
    T5 napisał:
    KukiKaZMaN napisał:
    w Airbagu tylko ten o wystrzałach poduszek powietrznych.
    Z tym zrób porządek.

Dzięki za odpowiedź,
    Błąd Airbag polega na tym, że mruga kontrolka poduszek powietrznych ma desce rozdzielczej. Niestety akumulator był tydzień odpięty, więc po podłączeniu go i uruchomieniu KTS'a - w Airbag - 0 błędów. Jak długo samochód musi być na zapłonie, aby odczytał błędy i je wyświetlił? Ja czekałem ponad 15 minut na zapłonie, potem podłączyłem diagnostykę, efekt - Airbag: 0 błędów.

Dodano po 5 [minuty]:

Mieci0 napisał:
    A może poszło zwarcie na kablach. Czekaj zaraz postaram się cooś zaradzić. W końcu za 5 lat bd mechanikiem, ale i tak bd malował autka we własnej firmie

Aktualnie samochód jest przeglądany przez Elektromechanika, dziś go podstawiłem, i mam nadzieję że On znajdzie przyczynę.
  • Poziom 9  
    To tak mam dla ciebie kilka pytań
    1. czy wciskałeś pedał gazu przed odpaleniem (1.-wszym itd. po kraksie)
    Na szybko wyczytałem się że coś te autka mają awanyjne cylindry

Dodano po 49 [sekundy]:

a o co chodzi z tym kręcenim rozrusznika na krótk?
  • Poziom 8  
    Mieci0 napisał:
    To tak mam dla ciebie kilka pytań
    1. czy wciskałeś pedał gazu przed odpaleniem (1.-wszym itd. po kraksie)
    Na szybko wyczytałem się że coś te autka mają awanyjne cylindry

Dodano po 49 [sekundy]:

a o co chodzi z tym kręcenim rozrusznika na krótk?

1. Próbowałem, przepustnica działa (jest elektryczna) otwiera się, lecz dalej nic
    2. Wyciągnąłem przekaźnik od blokady rozrusznika, zmostkowałem, i zaczęło kręcić
  • Poziom 9  
    Mam kuzyna po najlepszym technikum sam. (byłym bo je przeorali) obecnie pracuje w audi. Jutro się go zapytam i dzm Tobie znać, a teraz idę spać ;-)
  • Poziom 8  
    Mieci0 napisał:
    Mam kuzyna po najlepszym technikum sam. (byłym bo je przeorali) obecnie pracuje w audi. Jutro się go zapytam i dzm Tobie znać, a teraz idę spać ;-)
    Ok, dzięki czekam na informację.

P.S
    Kolejny objaw:
    Podczas przekręcenia kluczyka w pozycji rozruchu, gasną wszystkie kontrolki na desce rozdzielczej.
  • Admin grupy Samochody
    Akumulator naładowany?Masy silnik-karoseria-akumulator ok?Bo coś mi się wydaje że z zasilaniem tam problem.
  • Poziom 8  
    T5 napisał:
    Akumulator naładowany?Masy silnik-karoseria-akumulator ok?Bo coś mi się wydaje że z zasilaniem tam problem.

Akumulator nówka sztuka Bosch S5 - prostownik jest w gotowości.
    Tak jak pisałem wcześniej, auto zawiozłem do Elektromechanika, który jak tylko odkryje, co jest przyczyną, powiadomi mnie, a ja napiszę tutaj.

Tworząc ten temat, chciałem się upewnić, czy ten pojazd nie posiada jakiś dodatkowych zabezpieczeń powypadkowych.
  • Admin grupy Samochody
    KukiKaZMaN napisał:
    Bezpiecznik wstrząsowy jest sprawny - niewybity
    Więcej nie ma.
  • Poziom 20  
    Miałem ten sam problem. Okazało się że podczas uderzenia musiały polużnić się bezpieczniki przy klemie. Czasami zapalały się kontrolki , ale gdy chciałem ''zakręcić'' - gasły. Tracił prąd zaraz za bezpiecznikiem. Pomogło rozkręcenie i ponowne skręcenie bezpieczników.
  • Poziom 2  
    Witam. I jak kolego odpaliłeś swoja Skę w końcu bo mam podobny problem ;/?