Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podlaczyc silnik UOZ 112 G55 .

askhome 15 Lis 2011 21:25 2826 5
  • #1 15 Lis 2011 21:25
    askhome
    Poziom 7  

Mam pytanie dotyczace silnika UOZ 112 G 55 .
    silnik chce uzyc do malego stolu wibracyjnego . poprzedni byl mniej skompikowany ale zbyt stary ..( dwa przewody 220V na dwa wtyki w silniku ) .. Teraz znalazlem nowiutki silnik i ma kostke z 7 zláczami . Nie mam pojecia jak go podlaczyc do zasilania (ktore kolory w kostce - wiem , ze "od lewej" BIALY i NIEBIESKI ida na lewa szczotke(gora/dol) , nastepnie BIALY i BRAZOWY ida na prawa szczotke(gora/dol) i razem z nimi idzie CZARNY- jednak laczy sie z uzwojeniem) pozostaja tez 2 prawe CZERWONE przewody ..i co ewentualnie jeszcze potrzebuje ... . Z gory dziekuje za odpowedzi (foto)
    Slawek

Jak podlaczyc silnik UOZ 112 G55 . Jak podlaczyc silnik UOZ 112 G55 . Jak podlaczyc silnik UOZ 112 G55 .

2 5
  • #2 15 Lis 2011 21:56
    ALIBABA I
    Poziom 22  

czytam twój post jakoś nie mogę załapać jak te przewody idą piszesz czarny na uzwojenie stojana gdzie jest powrót ,tak wstępmie skoro uzwojony jest też stojan to połącz szeregowo stojan-wirnik , odwrotna przepinka stojana zmieni kierunek obrotów , a dwa czerwone to z pewnością tacho nie bierz ich pod uwage

0
  • #3 16 Lis 2011 00:41
    askhome
    Poziom 7  

Dziekuje za informacje ALIBABA I ..
    Jestem kompletnym laikiem (z wyksztalcenia mechanik :-( nie elektryk )
    Dla mnie to lopatologicznie trzeba ... pod ktore (kolor) przewody podlaczyc zasilanie?
    wiem , ze ze zdjec nic nie wynika ... ale moze jakies sugestie w stylu pod przewod a,b,c podlacz "0" pod d,e,f podlacz faze ... Kolorami lepiej operuje niz fachowymi okresleniami (stojan itp. ) jestem zielony z elektryki teoretycznej . (silnik bedzie na rozruch "rozkrecany" recznie ( troche czytalem o kondensatorach rozruchowych - i tak jak w starym silniku - rozkrecal bede recznie )
    Bardzo dziekuje za zainteresowanie i czekam na pomoc ... jezeli potrzeba wiecej zdjec prosze napisac ...
    Pozdrawiam wszystkich serdecznie .
    Slawek

0
  • Pomocny post
    #4 16 Lis 2011 09:15
    rserej
    Poziom 18  

Silnik komutatorowy do stołu wibracyjnego?Osobiście nie sądzę aby to był dobry pomysł.Kolego nie wiem czy wiesz jakie obroty osiąga ten silnik,osobną sprawą jest wytrzymałość tego silnika na dłuższą pracę.Połączenie silnika jest stosunkowo proste,cewki stojana połączone są szeregowo z wirnikiem.Ten silnik ma tyle wyprowadzeń bo w urządzeniach w których pracuje realizuje obroty lewe i prawe.

0
  • Pomocny post
    #5 16 Lis 2011 10:30
    ALIBABA I
    Poziom 22  

potwierdze to co pisze rsergei , wytrzymałość, obroty, i co ważne bezpieczeństwo, jest on nie przystosowany do pracy w tych warunkach / nie wiem co tam będzisz trząchał / sądze że lepiej będzie gdy zastosujesz silnik w obudowie zamkniętej no i żywotność o niebo lepsza, pozdro.

0
  • #6 08 Gru 2011 14:38
    askhome
    Poziom 7  

dziekuje wszystkim za pomoc .. Za duzo kombinowania .. sprzedalem silnik i kupilem w obudowie zamknietej .. uff

0