Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy warto kupić spawarkę z Tesco - zastosowanie amatorskie

deoxyryboza 15 Lis 2011 21:42 5113 5
  • #1 15 Lis 2011 21:42
    deoxyryboza
    Poziom 7  

Mam dylemat czy do amatorskiego używania, nauki spawania nada się produkt z tesco, może ktoś kojarzy. Kosztuje 150 zł i ma cykl pracy 10%, na 230 V.
    Chciałbym spawać niegrube kątowniki stalowe, czy spawy będą solidne, tj mocne?

0 5
  • #2 15 Lis 2011 23:52
    maniek1818
    Poziom 22  

No, dobra będzie, póki nie będziesz jej używał. Lepiej dopłacić ale cieszyć się wykonaną pracą.

0
  • #3 16 Lis 2011 11:14
    wola
    Poziom 26  

Witam.

Cytat:
    ma cykl pracy 10%
    Przy jakim natężeniu prądu? Czyli na tym cyklu możesz spawać przez minutę. :cry:
    Cytat:
    czy spawy będą solidne
    W dużej mierze zależy to od spawacza.
    Cytat:
    czy do amatorskiego używania, nauki spawania nada się produkt z tesco, może ktoś kojarzy. Kosztuje 150
    Myślę, że jest to wyłącznie produkt do użytku amatorskiego, ale problem w tym, czy Ty z niej będziesz zadowolony.

0
  • #4 16 Lis 2011 11:26
    grzeskk
    Poziom 30  

Kupiłem to cacko (z myślą o przerobieniu na prostownik rozruchowy) i spróbowałem spawać. Elektroda 2,5 idzie zaskakująco dobrze. Łuk nie gaśnie ale to dzięki wysokiemu napięciu jałowemu - 48V. Spokojnie można wyspawać 2 elektrody jedna za drugą, ale po tym należy się jej odpoczynek. Spawy wychodzą całkiem niezłe. Jak za taką cenę do zastosowań amatorskich może być.

0
  • #5 27 Lis 2011 00:04
    deoxyryboza
    Poziom 7  

Wybaczcie że odświeżam dopiero teraz, zapomniałem zupełnie o elektrodzie :D
    Jednak jak ktoś teraz będzie ciekawy co to za sprzęt, będzie miał okazję zobaczyć jak to na prawdę wygląda.
    Jest to spawarka firmy JST tools, firma robi jeszcze wiertarki, szlifierki widziałem je jednak wyłącznie w Tesco.
    Opis produktu:
    230V~50Hz
    Napięcie atanu jałowego 48V
    Prąd spawania 40 - 100A
    Znamionowy cykl pracy 10 %
    Pobór mocy 5 KW
    Klasa izolacji H
    Do zastosowania z elektrodami: średnica 1,6 do 2,5 mm
    Do kompletu dołączają
    Dłuto spawalnicze
    Maska spawalnicza
    W środku znajduje się spawarka zapakowana w dwa usztywniacze styropianowe, wspomniana maska i dłuto oraz książeczka obsługi, niezbyt zrozumiale napisana i z wieloma błędami (pewnie pisana przez translatora)
    Całość wygląda na solidną konstrukcję, nic nie stuka nie odchodzi.
    Jeszcze jej nie odpalałem, boję się jeszcze samemu bawić z prądem, poczekam na kumpla aż mnie wtajemniczy :)
    Na koniec kilka zdjęć, wykonanych aparatem z komórki więc jakością nie grzeszą.
    Czy warto kupić spawarkę z Tesco - zastosowanie amatorskie Czy warto kupić spawarkę z Tesco - zastosowanie amatorskie Czy warto kupić spawarkę z Tesco - zastosowanie amatorskie

2
  • #6 02 Kwi 2017 20:07
    asiakowal
    Poziom 2  

Witam , użytkuję tę spawarkę w domowych warunkach już ponad 2 lata , jestem z niej zadowolona . Elektrodę 2.5 spokojnie uciągnie , żadnych problemów nie stwarza , więc polecam ją kupić do użytku domowego . Może dziwne jest dla Was , że kobieta ją użytkuje ale ja to lubię . Pozdrawiam.

2
  Szukaj w 5mln produktów