Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips 21cn4462/59P Brak menu sterowania kolorami, działa tylko brightness

Szaty 15 Lis 2011 22:44 1397 3
  • #1 15 Lis 2011 22:44
    Szaty
    Poziom 8  

Philips 21cn4462/59P + Pilot av5660/75

Nie mogę wywołać za pomocą pilota menu sterowania kolorami, działa tylko brightness. Pilot nie posiada przycisku menu, najprawdopodobniej jest to jakiś oryginalny uniwersalny pilot Philips obsługujący TV/VCR, nie mogę ustawić kolorów, jedyne co można zrobić to ustawić brightness, pilot jest bardzo ubogi, próbowałem już wszystkich możliwości które mogły mi przyjść do głowy. Telewizor posiada wbudowane tylko przyciski channel volume oraz store + < > << >>, no i przycisk odpowiedzialny za wyłączanie czasowe. Na pilocie, manualny przesuwnik od tv lub vcr, + ubogie przyciski do zmiany kanałów oraz właśnie brightness + -, przycisk Go-To, Cancel, reszta to standard, nic co by mogło uruchomić menu, nawet nie posiada przycisku mute. Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu. Podobno są jakies kody serwisowe umożliwiające dalsza konfigurację, jednak Google nic nie znalazło, tv pracuje sprawnie poza tymi ciemnymi kolorami...

• #2 15 Lis 2011 23:00
    mirex
    Poziom 43  

Proszę sobie zakupić pilota przeznaczonego do tego telewizora!

• #3 16 Lis 2011 00:15
    Szaty
    Poziom 8  

Telewizor nie jest pewnie wart tyle co pilot ;) ma chyba ze 100 lat, proszę o poradę jeżeli ktoś wie jak ustawić kolory w inny sposób, mam program Novi Remote na Windows Mobile w telefonie, po ustawieniu na standardowy profil philipsa, z telefonu mogę przełączać kanały jednak nie mogę wejść do menu, pomimo że jest taki przycisk. Może jakiś pomysł? Poza tym myślałem ze jest to pilot od tego telewizora, pilot jest firmy philips, i prawidłowo zachowuje się z telewizorem, jednak nie posiada funkcji sterowania kolorami, jasnością. A może trzeba uruchomić jakieś menu serwisowe, te z elektrody 062596 nie działają bo nie mam przycisku mute, jednak w telefonie w Novi Remote było mute, wpisałem kod z pilota a mute wcisnąłem z telefonu, jednak nie udało się wejść do menu. Help ;) Bo brakuje mi pomysłów. Chyba ze faktycznie bez innego pilota tego nie załatwię.

Dodano po 21 [minuty]:

Do zamknięcia, udało mi się uniwersalnym pilotem pokombinować z kodami i uruchomiłem contrast i colour, kilka wskazówek znalazłem w wątku https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic531391.html#2736928 Czyli jednak pilot jest jakiś mało funkcjonalny, albo nie od tego telewizora, pewnie przypadkowo działał ;)

Dzięki w ogóle za szybką reakcje na post ;) Pozdrawiam

Dodano po 4 [minuty]:

A tak już przy okazji, czy można otworzyć telewizor i śrubokręcikiem pokręcić takie pokrętła zęby kolory ustawić jeszcze dokłądniej? Bo trochę zielonkawy jest i i tak ciemny, w starym telewizorze troszkę poprawiłem kolory w ten sposób. Proszę o info czy nic się nie zje... takim kręceniem.

• #4 16 Lis 2011 11:31
    Szaty
    Poziom 8  

No i po sprawie, już znalazłem odpowiednią regulację, ekran zaczął się robić coraz jaśniejszy, kolory żywsze, już zacząłem się cieszyć, i w tym momencie śrubokręcik mi się wymsknął i spadł na jakąś elektronikę powodując małe fajerwerki... ;P Teraz ekran jest jaśniejszy ale połowa kineskopu nie świeci ;D hehehe... Okazało się jednak że pilot pasuje do starego telewizora, więc chociaż jakaś korzyść pozostała ;P

Pozdrawiam, i przestrzegam przed naprawami w dywanowo pokojowych warunkach przy słabym oświetleniu ;P

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME