Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak iskry w skuterze po wymianie silnika.

niemalipy 16 Lis 2011 00:06 3427 8
  • #1 16 Lis 2011 00:06
    niemalipy
    Poziom 7  

Witam wszystkich !

Mam jeden problem dotyczący braku iskry w skuterze. Miałem jeden skuter lecz silnik był w nie za dobrym stanie wiec wpadłem na pomysł aby przełożyć do tej ramy silnik z Rometa 747 . Gdy miałem silnik z rometa w orginalnej ramie ustawiłem zawory i silnik palił bez problemu. Gdy przełożyłem go do innej ramy to nie ma iskry. Wydaje mi się że instalacja jest dobrze podłączona,wymieniałem do sprawdzenia już takie rzeczy jak: kostkę CDI,fajkę,świecę,przewód łączący fajkę,cewkę zapłonową i nadal nic się nie dzieje. Masa dobrze podłączona , a gdy mam włączone światła i go kapię by odpalić to lekko zapalają się lampy i licznik. Proszę o jak najszybszą odpowiedż co może być nie tak. Z góry dziękuję Pozdrawiam !

0 8
  • Pomocny post
    #2 16 Lis 2011 14:34
    zylax4
    Poziom 16  

Weź jeszcze raz sprawdź dokładność połączenia masy. Sprawdź jeszcze przekaźnik rozrusznika i przewody dookoła. Czy wszystkie przewody od statora też są dobrze podłączone? Sprawdź również czy jakiś przewód przy montażu nie odczepił się. Pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #3 16 Lis 2011 14:56
    bartosz789
    Poziom 30  

Akumulator naładowany ?

0
  • #4 16 Lis 2011 15:53
    niemalipy
    Poziom 7  

Witam ponownie ;) Dzisiaj sprawdzę dokładnie te wszystkie opcje, a co do akumulatora to nie mam podłączonego lecz wydaje mi się że powinna być normalnie iskra ponieważ wcześniej tez nie miałeś aku i była normalnie. Z góry dziękuję i dziś wieczorem dam znać co i jak Pozdrawiam

0
  • #5 16 Lis 2011 23:07
    niemalipy
    Poziom 7  

Wszystko jest git ;d iskra jest :D miałem porąbane 2 kabelki musiałem je poprawić i wszystko jest okey ;d

Mam jeszcze jedno pytanie. Nie wiecie może co jest grane jak pale skuter to wylewa mi się paliwo z wyloty filtra. gaznik był czyszczony. Pływak jest ok , gdy wsadzałem inny gażnik to wszystko jest ok ;) Pozdro

0
  • #6 17 Lis 2011 09:23
    bartosz789
    Poziom 30  

Regulacja gaźnika.

0
  • #7 17 Lis 2011 12:29
    zylax4
    Poziom 16  

Prawdopodobnie będzie to wina zbyt wysokiego położenia pływaka.

0
  • #8 20 Lis 2011 20:30
    paweleko
    Poziom 9  

zaworek iglicowy, moze nie zamykać pływak zle wyregulowany

0
  • #9 26 Lis 2011 13:59
    matjag556
    Poziom 8  

Albo nie włożyłeś tego zaworka iglicowego ja tak miałem i lało się paliwo z każdego otworu w gaźniku i z filtra powietrza.

0