Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cisco EPC3010 DOCSIS 3.0 Cable Modem z NETGEAR WGR614v9

Kamil8327 16 Lis 2011 05:30 4719 0
    Kamil8327
    Poziom 2  
    Witajcie,

Posiadam modem Cisco EPC3010 DOCSIS 3.0 Cable Modem który dostarczono sieci kablowej Vectra który zapewnia mi prędkość 25mb\s ,podłączony bezpośrednio do mojego komputera modem wszystko działa jak należy mój problem zaczyna sie gdy do modemu podłączam mój router NETGEAR WGR614v9 by rozdzielić sygnał laptopa ps3 oraz mojego pc wtedy prędkość drastycznie spada maksymalny przekaz to 8mb\s do12mb\s i nie mogę uzyskać większej ,dodam też gdy podłączam sam modem pc lampka sygnalizacyjna LINK która wskazuje prace z urządzeniem świeci zielono a gdy router na żółto moje pytanie brzmi czy musze kupić nowy router by uzyskiwać żądaną prędkość jeśli tak to jaki.
    Jedynie do czego sam doszedłem to jeśli podłącze modem bezpośrednio PC i zmieniam właściwości karty zakładce zaawansowanej szybkość i dupleks z automatycznej negocjacji inną modem lampka LINK świeci na żółto,szukałem rozwiązania w instrukcji modemu Cisco lecz niema żadnej wzmianki z tego co sie orientuje router powinien siecią lan mieć przepustowość 100mb\s a wi fi 54mb\s proszę o pomoc

Dodano po 3 [godziny] 20 [minuty]:

znalazłem chyba sam rozwiązanie czytając artykułu idąc śladem szybkość i dupleks z automatycznej negocjacji doszedłem do wniosku Cisco EPC3010 DOCSIS 3.0 Cable Modem pracuje w standardzie 1000/100/10BASE-T auto-sensing/auto-MDIX Ethernet a mój router NETGEAR WGR614v9 10BASE-T or 100BASE-Tx, RJ-45 i dlatego ten transfer jest tak niski czy ktoś może wie jaki router działa w standardzie 1000/100/10BASE-T lub konwerter czy inne rozwiązanie poleci

Dodano po 41 [minuty]:

zacząłem temat ale chyba sam skończę lecz myśle że komuś to przyda router Linksys Cisco WRT310N WiFi 300Mbps z standardem 10/100BASE-T z tego co czy przeczytałem Cisco EPC3010 DOCSIS 3.0 Cable Modem karty sieciowe gigabajt jeśli ma ktoś pomysł obejścia tego bardzo proszę wypowiedz bo chyba przyjdzie kupić router 200zł

Regulamin punkt 3.1.13 - wypowiedź bardzo chaotyczna, proszę poprawić, uzupełnić interpunkcję. [piterus99]