Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

6n1 polo sdi wskaźmnik poziomu paliwa wskazuje źle o połowę skali

16 Lis 2011 10:18 6378 12
  • Poziom 16  
    Witam
    Auto vw polo 1,7 sdi rok 1997. Mam dziwny problem ze wskaźnikiem paliwa, mianowicie:
    gdy jest pusto w baku - pokazuje na zegarach dokładnie połowę, po zatankowaniu na maxa - pokazuje max, i z tego co zauważyłem to spada bardzo powoli, tak jakby o połowę za wolno, czyli że gdy dojdzie zegar do połowy skali to zbiornik będzie już pusty. Co może być przyczyną?, bo nie sądzę żeby pływak się zacinał wtedy byłyby inne objawy.
    Z góry dzięki za pomoc.
  • Poziom 34  
    Wyciągnij czujnik poziomu paliwa ze zbiornika , spróbuj na "sucho" będziesz wtedy wiedział. Wg mnie to wina czujnika.
  • Poziom 16  
    Jasne że bez wyjęcia się nie obajdzie. Ale dla mnie jest dziwne to że on pokazuje cały zakres zbiornika jednak jedynie na połowie skali wskaźnika. Max - to max paliwa czyli ok, natomiast połowa zbiornika na wskaźniku to już pusty zbiornik, a pomiędzy tymi wartościami działa ale o wiele za wolno to znaczy tak jakby traktował tą połowę skali (od połowy do max) jako cały wskaźnika. Co najmniej dziwne i podejrzewam jakąś usterkę lektryczną, tylko co może być?
  • Poziom 42  
    Przetarta ścieżka na czujniku paliwa!
  • Poziom 16  
    Ale gdyby była przetarta to nie byłoby skokowych wskazań?, tu raczej coś mu się z elektroniką porobiło chyba?. No dobra zakładając że czyjnik jest ok, to co może być nie tak poza czujnikiem? da się jekoś to sprawdzić, może coś w zegarach?
  • Poziom 42  
    Jakoś musiałem nie doczytać pierwszych informacji lub źle zrozumiałem.
    Najlepiej będzie jak dostaniesz się do kostki czujnika przy baku. Tam wszystko będziesz mógł zmierzyć.
    Jakie są wskazania temperatury silnika na zegarach , prawidłowe?
  • Poziom 16  
    Co do temperatury to pokazuje po pełnym nagrzaniu się silnika około 70 stopni, a powinno pokazywać 90, nie wiem czy termostat nie trzyma czy co. Ale nie wygląda mi to troche na termostat bo dosyć szybko grzeje w środku a przy tych temp na zewnątrz to wiadomo. Może coś w tych zegarach nie gra?, ale co?
  • Poziom 42  
    Stabilizator napięcia!!!
  • Poziom 16  
    A teraz na język łopatologiczny... jak to naprawić i czemu u licha mogło paść?
  • Poziom 16  
    A więc w końcu miałem czas i natchnienie by zabrać się za wskaźnik paliwa. Po odłączeniu kostki od pływaka w zbiorniku wskazówka na zegarach na zero-ale to normalne.
    Z dużymi problemami udało mi się odkręcić nakrętkę od pływaka i wyjąłem go. Po spojrzeniu na "potencjometr" wygląda na nie wytarty i dobrze dociskający. Mając wszystko na zewnątrz podłączyłem kostkę i ruszałem pływakiem i wygląda no to że wskazuje chyba dobrze do pewnego stopnia bo na górze pływaka pokazuje całość zbiornika a na mniej więcej połowie cięgna około połowę zbiornika ale jak dałem pływak na sam dół to pokazuje 1/4 zbiornika a powinien chyba minimum i świecić się powinna kontrolka ale nic żadne kombinacje nic nie dały najmniej pokazuje 1/4 i tyle. Suma sumarum włożyłem pływak do zbiornika, a jako że był prawie pusty to po zmontowaniu na liczniku pokazało się 1/4 zbiornika czyli pływak max na dole. Złożyłem wszystko i po sprawdzeniu jeszcze raz 1/4, zapaliłem silnik i o dziwo po chwili 1/2 zbiornika. O co u licha chodzi temu pływakowi?? dodam tylko że przed wyciąganeim pływaka pokazywał też 1/2 zbiornika. Co jest czyżby podczas powrotu paliwa do zbiornika robiło jakieś zwirowania przy pływaku i jakoś podnosi się czy co??? i chyba nie jest normalne to że na sucho na samym dole pokazywało 1/4 powinno chyba 0 i świecić się kontolka. Może m i ktoś coś poradzić???? Dodam tylko że kontrolka od rezerwy jest sprawna bo po włączeniu zapłonu zapala się na test po czym gaśnie. Pływak założyłem do ziornika na znaki więc zakładam że poprawnie.
  • Poziom 16  
    Mam nadzieję że znajdzie się ktoś kto miał podobny przypadek lub też ktoś kto wyciągał pływak i też na całkowitym opuszczeniu ramienia pływaka nie miał minimum na zegarach.
  • Poziom 16  
    Czyli jednak pływak, ma ktoś może taki na pozbyciu:-).
    A jaki zastosować potencjometr żeby wpiąć się do wtyczki idącej do pływaka żeby upewnić się że reszta ok.