Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brak możliwości założenia konta na Dyndns.org za free

mpeterko 25 Feb 2014 22:09 127402 257
Optex
    vito007
    Level 24  
    to ciekawe, bo mi na początku ping Twjej domeny dał 8.23.xx.xx
  • Optex
    User removed account
    User removed account  
    vito007
    Level 24  
    wl.przemek wrote:
    moj jest UPC wiec 89.66.xx.xx

chyba już działa
    wl.przemek
    Level 14  
    Jest udało się, musiałem w TP-LINK DD-WRT wyłączyć logowanie po HTTPS na HTTP i na stronce zmienić Host Type: z DNS Host (A) na Port 80 Redirect i zalogowałem się wiec działa :D

Tylko zastanawia mnie czy no-ip nie obsługuje HTTPS i do czego służą pozostałe opcje w Host Type:???
    vito007
    Level 24  
    pełny sukces będzie, jak zadziała po zmianie IP :D
    User removed account
    User removed account  
  • Optex
    wl.przemek
    Level 14  
    Pewnie działa to w ten sposób iż lokalne IP jest wysyłana na zewnątrz a zew router jak wszystko zamienia to na IP WAN i tyle :)

Kto przy okazji podpowie jak uruchomić serwer www np WAMP na lokalnym kompie aby strona www była widoczna po nazwie np z no-ip.biz ???

Mam zainstalowany serwer WAMP do testowania stron www i lokalnie pod localhost to działa.
    liptonace
    Level 10  
    potrzebuje jeden adres, rozumiem że teraz dyndns.org jest teraz płatne?

nigdy z tego nie korzystałem, ale rozumiem jak to działa

widzę że są dwa rodzaje konta remote $25 i basic ~$30

potrzebuje konto do zdalnego dostępu do domowych serwerów, na których umieszczam napisane strony php lub jee
    czasem zwykły dostęp do plików
    raczej nie planuje jakiegoś ruchu na tej domenie, jeśli już to do max 5 osób

które konto do tego jest najbardziej odpowiednie ?
    Qerek
    Level 11  
    z tego co pamietam no-ip daje Ci możliwość darmowego adresu a nawet chyba 3 (nie jestem pewien) dawno nie korzystałem z ich usług wiec musisz sobie sprawdzić.
    grzenio74
    Level 1  
    wl.przemek wrote:
    Pewnie działa to w ten sposób iż lokalne IP jest wysyłana na zewnątrz a zew router jak wszystko zamienia to na IP WAN i tyle :)

Kto przy okazji podpowie jak uruchomić serwer www np WAMP na lokalnym kompie aby strona www była widoczna po nazwie np z no-ip.biz ???

Mam zainstalowany serwer WAMP do testowania stron www i lokalnie pod localhost to działa.

Lokalne IP nigdzie na zewnątrz nie jest wysyłane. Aplikacja no-ip loguje się do serwera no-ip używając Twojego loginu a serwer no-ip widzi z jakiego publicznego numeru IP przyszedł pakiet i takie IP przypisuje do Twojej nazwy domenowej.

Aby serwer www uruchomiony na komputerze w lokalnej sieci był widoczny w sieci publicznej to musisz ustawić w ruterze przekierowanie portu 80 do tego lokalnego komputera. Czasem w ruterach jest to nazywane jako "virtual serwer" albo "forwarding".
    liptonace
    Level 10  
    Problem jest taki że na routerze Netgear mam tylko wybór dyndns.org. Czyli jeśli chce mieć domenę to muszę zapłacić? Chyba obejścia się nie da zrobić.
    Zależy mi tylko na jednej domenie. Z tego co wiem kupuje się dla wielu.
    Jack78
    Level 15  
    Szkoda trochę, bo miałem od bardzo dawna u nich konto, gdzie działało mi 5 domen, nowe konta pozwalały już tylko na 2 domeny. Ale na szczęście jest sporo odpowiedników. Na no-ip można założyć 5 domen, co w większości wypadków wystarcza.
    Jak ktoś ma jakieś inne, dobre alternatywy to proszę się dzielić informacjami.
    kula0
    Level 11  
    No właśnie przedwczoraj przestał działać mój dyndns.org i nie widzę opcji przedłużenia tego za free.
    Jack78
    Level 15  
    dns.com nie świadczy już darmowych kont, więc nie możesz go przedłużyć. Musisz albo im zapłacić, albo poszukać sobie innego serwisu.
    kula0
    Level 11  
    jest tylko jeden problem, że router netii ASMAX AR1004g obsługuje tylko dyndns
    Jack78
    Level 15  
    Poszukaj nowszego firmwaru, a jeśli nie ma, to niestety musisz zmienić router.

W zależności od rev:
    ftp://ftp.asmax.pl/sterowniki/ar-1004G_ns_wireless/
    ftp://ftp.asmax.pl/sterowniki/ar-1004G_ns_wireless_V2/
    kula0
    Level 11  
    z instrukcji wychodzi ze nie, poza tym netia mi go wymienia po każdej awarii więc nie bardzo ze zmiana softu. wyśle go na reklamacje bo zasilacz się sypnął jakieś 2 miechy temu, zobaczę co mi odeślą :).

Dzięki za help
    mgoblp
    Level 11  

jest tylko jeden problem, że router netii ASMAX AR1004g obsługuje tylko dyndns 

Wystarczy mieć włączony komputer w sieci lokalnej (za routerem) i na nim uruchomić dowolnego klienta do dowolnego dynamicznego DNS-a. Komputer nie musi być w DMZ. W routerze dyndns można po prostu wyłączyć.

Przykładowy klient do noip tutaj.
    jacula6
    Level 11  
    witam
    nie było mnie tutaj na forum długo i nie wiem co jest dalej grany z tym dyndns darmowym ?bo ja się loguje bez problemu na tej stronce jest mój login hasło itd. ale nie mam domeny hosts ? czy da się coś dalej zrobić z darmowym kontem mam neostrada i router livebox i tp/linka i rejestrator Aper ?
    jimasek
    Moderator of Networks, Internet
    Domena na dyn.com jest płatana 25$ za rok. Masz do dyspozycji 30 domen.
    fido
    Level 26  
    dyndns nie jest już darmowe musisz sobie założyć domenę gdzieś indziej np. no-ip ja mam i korzystam jedynie co raz na 30 dni musisz się zalogować i potwierdzić że domena aktywna i żeby nie skasowali.
    jacula6
    Level 11  
    ok tylko nie wiem czy livebox lub tplink to obsłuży ? a te 30 domen do dyspozycji to gdzie ?
    jimasek
    jacula6 wrote:
    e 30 domen do dyspozycji to gdzie ?

Właśnie na tym płatnym podstawowym koncie http://dyn.com
    jacula6
    Level 11  
    tak tylko nie każdy ma te 25$ za rok za płacić wolał bym darmowe .
    jimasek
    jacula6 wrote:

Pytasz więc odpowiadam. Nie każe ci nic płacić. Z tego co wiem Aper ma swoje domeny ddns do dyspozycji.
    vito007
    Level 24  
    jacula6 wrote:

a ile wydajesz miesięcznie na piwo i/lub na fajki?
    fido
    Level 26  
    tp-link no-ip powinien obsłużyć co do liveboxa nie wiem musisz sam sprawdzić. Ja ma tp-linka ale z wgranym openwrt i nie ma problemu.
    jacula6
    Level 11  
    Czyli na dzień dzisiejszy niema darmowych kont DDNS żadnych ?