Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką kartę WLAN kupić ? Jaką antenę ? Słaby transfer.

szczypek1515 16 Lis 2011 12:19 2006 7
  • #1 16 Lis 2011 12:19
    szczypek1515
    Poziom 10  

Witam. Założyłem nowy temat mimo że w innym pytałem o coś podobnego. A więc, dogadałem się z kolegą z klatki (mieszka na tym samym piętrze co ja, drzwi naprzeciwko) i podłączyłem u niego mój router Tp-Link TL-WR340g no i po długich czytaniach na forach skonfigurowałem go poprawnie tak, że on ma internet przez kabel a ja w swoim mieszkaniu łączę się i laptopem i PC-tem przez wifi. Ale jest problem, otóż laptop znajduje się w pokoju gdzie blisko ma do kolegi pokoju i zasięg jest conajmniej przyzwoity (internet 10mbit/s), bo laptop na speedtescie pokazuje około 7,5 mbit/s więc wystarczająco natomiast mój PC znajduje się w bardziej odległym pomieszczeniu a łączę się przez tą kartę ASUS Wl-138G v2 i niby po zainstalowaniu sterowników zasięg pokazuje 4/5 ale transfery są zabawne, na speedtescie pokazuje około 1mbit/. Kiedy odwrócę PC w stronę kolegi tak że antenka od karty bardziej idzie na wprost jest minimalnie lepiej bo około 4mbit/s ale to i tak za mało a poza tym komputer nie może tak stać. I teraz pytanie, czy to wina karty czy po prostu antena jest za mała, bo chyba można dokupić samą antenę ? Chciałbym aby transfer był prawie jak na kablu bo to przecież nie jest duża odległość tylko ściany dzielą. Patrzyłem na allegro że są również karty na USB i wtedy by była przodem do kolegi ale czy taka karta na USB nie jest za słaba ? A może ta moja karta nie jest wcale taka zła tylko potrzeba jej lepszej anteny ? Proszę o propozycje ponieważ nie chciałbym puszczać skrętki po bloku albo po klatce ale jeżeli to będzie jedyne rozwiązanie to nie będzie innego wyjścia :(

0 7
  • #3 16 Lis 2011 12:38
    szczypek1515
    Poziom 10  

Ale taką antenę normalnie przykręcę do tej mojej karty ASUSa czy jak ? Bo tam jest widze jeszcze jakiś access point i co to jest ? W sumie to dobre rozwiązanie jest z tym kablem do anteny bo wtedy mogę kombinować gdzie to ustawić. A jakieś linki do allegro z czymś podobnym ? Chodzi mi o to czy to podłączę do tej mojej karty ASUSA czy to jest oddzielnie urządzenie razem z tym access pointem ?

0
  • #4 16 Lis 2011 12:51
    kolszu
    Poziom 17  

Rozchodzi sie tylko o końcówki. Jeśli pasuja to jest git.
    Tamta aukcja jest przykladowa dla uswiadomienia sobie ceny; tutaj jest jeszcze do tego acces point ale byc go nie musi.

0
  • #5 16 Lis 2011 18:35
    szczypek1515
    Poziom 10  

A jaka ja mam koncowke w tej swojej karcie ? Gdzie to sprawdzic ?

Dodano po 4 [godziny] 42 [minuty]:

A istnieją inne urządzenia do łączenia się z siecią bezprzewodową które nie są wcale drogie ? Bo ogólnie cały czas znajduję informacje że ten mój ASUS Wl-138G v2 jest tragiczną kartą i są z nią problemy. Czy do łączenia z siecią bezprzewodową nie służy access point ? Boje się po prostu że kupie naprawdę jakąś dobrą antenę a wina i tak będzie leżała po stronie karty.

Dodano po 29 [minuty]:

Proszę o pomoc...bo chcąc kupić antenę nawet nie wiem jaka to jest końcówka...na jednej aukcji z tą karta jest napisane że antena z koncówka R-SMA a na drugiej RP-SMA a nie wiem czy to jest to samo więc proszę niech ktoś się wypowie :(

Dodano po 16 [minuty]:

Jak kupie taką antenę
    http://allegro.pl/nowosc-oryignalna-12-14dbi-57cm-uwaga-na-oszustow-i1915362739.html

to będę zadowolony z połączenia czy to ściema jest ?

0
  • #6 16 Lis 2011 19:05
    CHACA
    Poziom 43  

Jeżeli chodzi o odbiór WIFI od kumpla to ta antenka w zupełności Ci wystarczy.

0
  • #7 16 Lis 2011 21:14
    szczypek1515
    Poziom 10  

A da rade dokupić do niej taką podstawkę z kablem np około 5 m żebym mógł postawić antenę w konkretnym miejscu czy takie podstawki są tylko oryginalnie montowane do niektórych anten ?

0
  • #8 16 Lis 2011 23:28
    CHACA
    Poziom 43  

Mozesz dokupic takowa jako komplet.

0