Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jaki LCD LED 40 cali do 3000 głównie do TVSD (po raz n-ty)

ŁukaszD. 16 Lis 2011 13:53 2689 4
  • #1 16 Lis 2011 13:53
    ŁukaszD.
    Poziom 2  

Witam
    Szukam nowego TV i jak wszyscy pytający mam po wizycie w sklepie mętlik w głowie.

Założenia początkowe:
    Firma nie Samsung, Panasonic, Philips (subiektywny wybór na podstawie osobistych i rodzinnych doświadczeń z urządzeniami RTV tych marek, serwisami, polskimi oddziałami itp.)

LCD z podświetlaniem LED 40 cali (większy raczej się nie zmieści) LED tylko ze względu na energię,

Odbiór obecnie TV SD (antena na dachu) i kreskówki z pendrive’a, DVD i VCD, w niedługiej przyszłości cyfrowa TV naziemna a za 2-3 lata pewnie jakaś konsola i kablówka lub jakaś nTelewizja itp.

Dobra jakość odbioru zwykłej TV naziemnej, odtwarzanie z USB zdjęć, muzyki, filmów

Cena max 3000, lepiej do 2500

Wstępnie wybrane modele Toshiba 40TL838, LC-40LE630E (ew. modele za ok. 3000 Sharp LC-40LE810E, Sony KDL-40EX710, Toshiba 40WL753 jeżeli warto) (EuroAGD – dostępność w moim mieście)

Bardzo proszę o pomoc, jeżeli można z króciutkim uzasadnieniem. Przeczytałem kilkanaście ostatnich podobnych postów, trochę spraw mi się poukładało w głowie ale nie do końca ;)

Poniżej standardowy zestaw pytań
    odległość od ekranu ? 1,5-3 m
    jak słońce świeci w pokoju ? tylko rano, potem raczej ciemnawo
    Jak duży jest pokój ? 20-25m2
    jaki masz obecnie telewizor? CRT 25 cali
    jakie programy najczęściej oglądasz? TV SD, DVD, VCD, dvix
    więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ? 80% wieczorem
    wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez ? słabe światło
    wolisz obraz ostry czy łagodny ? raczej ostro ale mam porównanie tylko CRT (którego obraz mi odpowiada, tylko inne rzeczy zaczynają szwankować)
    matryca błyszcząca czy matowa? jw. ale jak kupowałem laptopa to szukałem z matową
    preferowana wielkość telewizora? 40"
    preferowana marka ? Sharp, Sony, Toshiba
    czego nie lubisz w telewizorach? Jak się psują
    jakie urządzenia będą podłączone ? teraz DVD, potem może konsola, PC, dekoder kablówki czy tv-sat
    ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? 50/50
    siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych ? na wprost
    czy ważne jest wifi ? nie wykluczone
    czy będziesz korzystać z widgetów ? może?
    czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? Jeżeli nie to tragedii nie będzie;)
    czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? raczej nie
    czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? ważne żeby z jakimikolwiek znakami
    ma mieć 3D ? absolutnie nie musi
    ma mieć slot na karty SD ? nie koniecznie
    ma mieć tuner DVB-S ? nie musi
    jakimi złączami ? standardowo HDMI, coś do PC, USB
    jaki masz sygnał ? analogowa TV, wkrótce cyfrowa
    ile programów HD ? 0
    ma stać czy wisieć ? okaże się po kupnie
    jaka klasa cenowa ? do 2500 max do 3000 jeżeli naprawdę warto

• #2 17 Lis 2011 13:21
    Michal_rtv
    Poziom 14  

Witam. Od razu mówię Sony 40ex710. Zeszłoroczny bardzo ciekawy led. Dobre opinie krązą o tym modelu. 100 Hz, dostęp do ciekawych usług internetowych, do tego czujnik oświetlenia - co bardzo może Ci się przydać. Cena to około 3000 zł ale na prawdę warto. Pozdrawiam.

• #3 18 Lis 2011 17:25
    Mylagos
    Poziom 19  

Witam.
    Sony 40ex710 będzie najlepszym wyjściem. Nie jest bardzo drogi ( cenę podał już Michal_rtv ), a zapewni naprawdę dobrą jakość obrazu i ma dużą liczbę dodatkowych funkcji.

• #5 21 Lis 2011 09:25
    ŁukaszD.
    Poziom 2  

Dziękuję za pomoc, kupiłem w weekend Sony 40EX725 (710 już nie było dostępne a 725 było w tej samej cenie). Pierwsze wrażenie pozytywne, jeżeli miałbym się po jednym dniu do czegoś doczepić to szczątkowa instrukcja i ubogi odtwarzacz multimediów.

P.S.
    LOCOLOCO: dzięki za odpowiedź ale 42 cale to już dla mnie za dużo, Sharp LE830 trochę za drogi a po ostatnich przeprawch z nagrywarką Panasonica już nic tej firmy nie kupię.

Łukasz

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME