Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pasek rozrządu - zerwanie, ewentualne pekniecie

logitech2020 16 Lis 2011 14:03 2434 4
  • #1 16 Lis 2011 14:03
    logitech2020
    Poziom 8  

Mam glupie pytanie. Nie wiem czy ten temat zostanie zablokowany czy usuniety bo raz tak zrobiono ;-) Chodzi o to czy silnik z paskiem przy ostrym traktowaniu do odciecia zaplonu moze zostac zerwany czy moze przeskoczyc ? Gdzies czytalem ze jak jest odpowiednio napiety to nie moze przeskoczyc ale kazdy ma inne zdanie na ten temat. Ogladaj filmiki czy widzac gdzies jak swiruje ktos BMW krecac baczki do odcinki przez dluzszy czas naszlo mi wlasnie do glowy taka mysl. Tylko ze BMW maja lancuch a co z tym paskiem ?

0 4
  • #2 16 Lis 2011 14:21
    robokop
    Moderator Samochody

Może może, może nie może. Paski pękają/przeskakują często w trakcie normalnej eksploatacji, więc ostre traktowanie tylko może przyspieszyć zużycie czy zniszczenie silnika.

0
  • #3 16 Lis 2011 14:21
    robosklep
    Poziom 9  

logitech2020 napisał:
    Chodzi o to czy silnik z paskiem przy ostrym traktowaniu do odciecia zaplonu moze zostac zerwany czy moze przeskoczyc ?

Nie ma takiej opcji, ktoś Ci bzdur naopowiadał. Oczywiście mowa o sprawnym technicznie silniku, regularnie wymienianym rozrządzie i markowych komponentach.

0
  • #4 17 Lis 2011 20:44
    carot
    Poziom 26  

robosklep napisał:
    Nie ma takiej opcji, ktoś Ci bzdur naopowiadał. Oczywiście mowa o sprawnym technicznie silniku, regularnie wymienianym rozrządzie i markowych komponentach.

A ty bzdury opowiadasz. Zapraszam na warsztat, to się sam przekonasz, czy paski nie przeskakują. O ściętych klinach w VW nie wspomnę.
    Moderowany przez robokop:

A może byś tak raczył czytać dokładnie?

0
  • #5 18 Lis 2011 14:44
    tzok
    Moderator Samochody

W 100% sprawnym samochodzie rozpędź się na 4 do odcięcia i wbij 3 zamiast 5, zobaczymy czy nie może przeskoczyć... zresztą już samo przytrzymanie na odcięciu na niskim biegu może wystarczyć. Łańcuch raczej się nie zerwie ale przeskoczyć może, zwłaszcza jak ma już za sobą kilkaset tys. km przebiegu i się trochę rozciągnął.

0