Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie tunera SAT do TV przez amplituner

DeCounrad 16 Lis 2011 14:09 3331 3
  • #1 16 Lis 2011 14:09
    DeCounrad
    Poziom 10  

Witam

Moje pytanie jest następujące - jak wykonać prawidłowo połączenie tunera SAT Cyfry+ (Pace PVR HD) do amplitunera i do TV, żebym miał do wyboru dwie opcje:
    1. oglądam tv z pominięciem amplitunera, czyli słyszę głos z głośników telewizora
    2. oglądam tv poprzez amplituner, czyli głos leci z kompletu zewnętrznych głośników podpiętych do ampli
    Zależy mi na tym, żeby było to połączenie wykonane raz i nie trzeba było przełączać kabelków. A chodzi mi o to dlatego, bo niektóre filmy chciałbym obejrzeć z dźwiękiem przestrzennym, ale do np. wiadomości jest mi on całkowicie zbędny, a wręcz drażni mnie oglądanie publicystyki na innych głośnikach niż wbudowane w TV.

Gniazda amplitunera to:
    - wejścia: 4 x HDMI, 4 x Composite, 2 x Component, 1 x Współosiowe, 2 x cyfrowe optyczne
    - wyjścia: 1 x HDMI, 1 x Composite, 1 x Component

Gniazda TV to: cyfrowe wyjście audio (optyczne), 3 wejścia HDMI, wejście PC (15-stykowe D-Sub) + wejście audio, wejście komponentowe, kompozytowe wejście wideo, wyjście audio cinch, 2 wejścia SCART

Z góry dziękuję za pomoc i wskazówki :-)

0 3
  • #3 17 Lis 2011 19:27
    DeCounrad
    Poziom 10  

A będzie to na pewno działać? Mój TV to Sony 46W4000, a na tym forum przeczytałem, że

Cytat:
    Większość TV nie potrafi przekazać "po optyku" audio ze źródła zewnętrznego.

A jeszcze się zastanawiam, czy można podłączyć tuner Cyfry+ bezpośrednio do amplitunera kablem optycznym? Tutaj jest opis sprzętu (Pace PVR HD). Czy jak do tunera jest podłączony kabel HDMI idący do TV to na tym wyjściu optycznym (i pozostałych audio) też jest sygnał wypuszczany, czy jest to jakoś blokowane?

0