Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nagłośnienie do zespołu muzycznego za 3000zł

wikary1 16 Nov 2011 15:51 4329 35
    wikary1
    Level 9  
    Witam. Chciałbym kupić sprzęt do zespołu muzycznego, w tym zespole znajduje się gitara basowa, elektryczna, perkusja i klawisze Jestem zielony w tych sprawach więc liczę na fachową pomoc. Kasy mam 3000 zł pomóżcie coś wybrać taniego i w miarę dobrego na początek.
    dj_maty
    Level 24  
    Witaj!
    Potrzebujesz tylko kolumny i wzmacniacz, czy także mikser i omikrofonowanie? Czy w grę wchodzi sprzęt z drugiej ręki?
    wikary1
    Level 9  
    sprzęt z drugiej ręki może być. Kolumny, wzmacniacz, mikser i mikrofony wszystko chciałbym kupić
    dj_maty
    Level 24  
    Będzie bardzo ciężko, a nawet bardziej niż bardzo :(. Na jak dużych salach gracie. Sprzęt ma być na jakieś koncerty, występy, czy na próby w garażu?
    Jeśli gracie "garażowo" ewentualnie amatorskie koncerty, powinien Wam wystarczyć taki zestaw.
    http://allegro.pl/kolumny-300w-ldm-wzmacniacz-smx12-ldm-katowice-i1927648631.html
    Nie mam ile macie wokali, ale jako takie minimum jako mikrofon to polecam Audix'a F50.
    wikary1
    Level 9  
    nie sale małe. A sprzęt to na choinki wesela andrzejki. takie imprezy na max 200 osób. Wokali to będzie 2-3 dzięki za fatygę
  • Helpful post
    sebap
    Level 41  
    wikary1 wrote:
    Kolumny, wzmacniacz, mikser i mikrofony wszystko chciałbym kupić.....nie sale małe.....na max 200 osób. Wokali to będzie 2-3

I to wszystko za 3000 8-O. Takie rzeczy to tylko w Erze. Z tym, że Ery już nie ma ;). Dołóż do tego drugie tyle to się coś pomyśli. Za 3000 to nawet mikrofonów i miksera nie kupisz.
  • Helpful post
    dj_maty
    Level 24  
    To niedobrze, ten sprzęt który podałem raczej nie da rady dwustu osobom :(. A do tego warto byłoby mieć co najmniej jeden odsłuch. Najtańszy zestaw który względnie da radę takim imprezom to: STX PA-1000-4 do tego http://allegro.pl/behringer-ep2000-crossover-zwrotnica-rarytas-i1920451374.html. Zostaje 550 złoty na mikser, mikrofon i kable.
    Mixer: http://allegro.pl/mikser-audio-behringer-eurorack-mx802a-i1930563095.html
    Mikrofon: Audix F50*3
    Przekracza to Twój budżet a w dodatku to jest zestaw bez kabli :(. Za 3000 nie ma szans niczego skompletować...
    wikary1
    Level 9  
    ale panowie kable i mikrofon można łatwo zdobyć, u mnie w szkole się tego dużo szlaja firmy shure a do tego będzie z nami grał syn dyrki więc mogą nam pożyczyć na jakiś krótki okres wiec damy radę
    dj_maty
    Level 24  
    To niech jeszcze odsłuchy Wam pożyczą, bo nie wiem jak Wy chcecie grać bez odsłuchów...
    wikary1
    Level 9  
    popytam się ale nie wiem czy dadzą. Jeśli nie dadzą to co polecacie?
    wikary1
    Level 9  
    a twoim zdaniem ile minimalny budżet powinien wynosić?
    sebap
    Level 41  
    Co najmniej 2 razy tyle. Najprościej by było zbudować coś samemu lub zlecić komuś. Konstruktorów tutaj nie brakuje. Warto odwiedzić dział DIY.
    Możesz poszukać też produktów Silver Sound, Dr. Aus.
    Zobacz tę aukcje na znanym portalu aukcyjnym: 1924176603. Sądzę, że zestaw jest wart polecenia. Do tego 2 końcówki mocy i crossover/procesor... 6000 mało będzie.
    Chyba nie chcecie być zespołem, za którym pójdzie fama, że przez kiepski sprzęt zawalili imprezę?
    wikary1
    Level 9  
    no ni chcemy ale skąd ja ci chłopie 6000 tys. wezmę
    sebap
    Level 41  
    Za 3000 można poszukać jakichś używanych kolumn LDM, Hand Box, nawet Pol Audio i do tego końcówka mocy ale nic więcej za tę cenę. Jeśli już byś znalazł takie paczki i koniec mocy to tylko na początek ponieważ z czasem musiał byś rozbudować zestaw suby, następny koniec mocy, crossover/procesor itp. Tak, że sam widzisz. 3000 to naprawde niewiele.
    iamvirus
    Level 10  
    Z mojego doswiadczenia, lepiej jest kupic male monitory, nawet 10 cali, one o wiele lepiej graja w srednich, malych pomeszczeniach, nie pakujcie kasy w duze 12 calowe potworki, to zawsze zle gra gdy sie je rozbuja to bucza, dzwiek sie psuje, male monitory naprawde swietnie graja w srednich pomieszczeniach, koncartach.
    sebap
    Level 41  
    iamvirus wrote:
    Z mojego doswiadczenia, lepiej jest kupic male monitory, nawet 10 cali, one o wiele lepiej graja w srednich, malych pomeszczeniach, nie pakujcie kasy w duze 12 calowe potworki, to zawsze zle gra gdy sie je rozbuja to bucza, dzwiek sie psuje, male monitory naprawde swietnie graja w srednich pomieszczeniach, koncartach.

Przeczytałeś posty założyciela tematu? On nie szuka głośników do domu gdzie bardziej liczy się jakość tylko do pomieszczeń i to w dodatku dużych a ty mu monitory proponujesz? Nie twierdzę, że w nagłośnieniu estradowym nie liczy się jakość ale jednak skuteczność odgrywa większą rolę.
    iamvirus
    Level 10  
    sebap wrote:
    iamvirus wrote:

Przeczytałeś posty założyciela tematu? On nie szuka głośników do domu gdzie bardziej liczy się jakość tylko do pomieszczeń i to w dodatku dużych a ty mu monitory proponujesz? Nie twierdzę, że w nagłośnieniu estradowym nie liczy się jakość ale jednak skuteczność odgrywa większą rolę.

Przeczytalem, ze male sale.
    Monitory to glosniki aktywne.
    I sam gram koncerty w srednich pomieszczeniach, salach koncertowych.

Jakosc sie liczy, najbardziej.

Nie sugeruj sie wielkoscia, mniejsze glosniki graja o niebo lepiej, czesto jestem gosciem w salkach koncertowych, i gdy widze te monstery to wiem co sie bedzie dzialo, nieczytelny dzwiek daje po uszach.
    Gdy rozbujasz mniejsze monitory, w takich miejscach, wtedy jest dobrze.

A najwazniejsza beda odsluchy dla kazdego bez wyjatku, jesli chcesz byc zadowolony z tego co robisz, zamiast grac bez slyszenia tego co grasz.

Sprzet jest bardzo drogi, bo produkuje sie go na zachodni rynek, moze zajrzyj do LDM.
    kamil_cb
    Level 17  
    Jak by nie kombinować będzie mało...nawet jak by udało się wyrwać używanego sas-18 (co jest takim minimum łatwego obsłudze 2+1 żeby nie robić sobie wstydu bo ludzie coraz bardziej zwracają uwagę na sprzęt zwłaszcza u startującego zespołu/dj'a) może być ciężkie w tej kasie a nawet jeśli to brakuje na mixer i odsłuchy, a gdzie światła, kable, statywy, pokrowce, case etc itd...
    wikary1
    Level 9  
    hmm chłopaki dzięki za odpowiedź z tego co tu przeczytałem to będzie najlepiej poczekaj jeszcze trochę, uzbierać więcej i wtedy dopiero coś kupić
    sebap
    Level 41  
    wikary1 wrote:
    a ten zestaw http://www.thomann.de/pl/behringer_pmh_5000the_box_pa_302_set.htm co został u kolegi wymieniony to by się nadawał?

Te paczki z głośnikiem 12" to jedynie na nadstawki się nadają. Trzeba będzie subami podeprzeć. Powermiksera nie znam ale za ponad 1600 zł to można kupić TA1050 i do tego mikser.
    sebap
    Level 41  
    Ten powermikser ma przy 4om 250w, tak że szału nie robi. Za tę kasę można dostać końcówkę mocy o większej mocy i mikser. Jeśli chodzi o kolumny to może i warto ale to zależy za ile byś je kupił. No ale jest kwestia taka, że tymi paczkami i powermikserem to nie dasz rady nagłośnić sal. Tak że
    wikary1 wrote:
    będzie najlepiej poczekaj jeszcze trochę, uzbierać więcej i wtedy dopiero coś kupić