Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
LegrandLegrand
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Przetwornica samochodowa- zasilanie laptopa

16 Nov 2011 18:12 6042 7
  • Level 19  
    Witam. Panowie ,kupiłem wczoraj przetwornicę samochodową 12/230V.
    Moc chwilowa -300W
    Moc wyjściowa-150W, wg . tego ,co naklejone.
    Podłączyłem ją do zapalniczki samochodowej, podpiąłem przy pierwszym użyciu żarówkę zwykłą 60W- świeci. Podłączam zasilacz z laptopem -cisza ,nawet nie piknie. Podłączam znowu żarówkę -świeci. Ten laptop chyba nie ma aż takiej dużej mocy,żeby nie ryszyła .
    Laptop Lenovo Y530
    Nap. zasil . 19V
    Prąd 4,74A
    Czy tę przetwornicę mogę sobie w d..... wsadzić ? Trochę mi szkoda.
    Może ktoś coś podpowie.
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • LegrandLegrand
  • Level 25  
    Jeśli zasilacz prawidłowo pracuje z sieci spróbuj podłączyć do przetwornicy najpierw żarówkę, nawet mniejszej mocy, a potem równolegle do niej zasilacz. Problem może tkwić w charakterze obciążenia samym zasilaczem. Zobacz co się będzie działo.
  • LegrandLegrand
  • Level 39  
    Być może na wyjściu jest zbyt udziwniony kształt napięcia i przetwornica zasilacza się buntuje.
    Podłącz tą żarówkę razem z zasilaczem laptopa.
    Poza tym włącz zasilacz do już pracującej przetwornicy. Coś do diabła musi piknąć?
    W moim zasilaczu podczas włączania, nawet bez laptopa, sypie sie ogień w gniazdku- pobór prądu jest siarczysty w momencie ładowania pojemności i indukcyjności.
    Ta przetwornica może nie mieć deklarowanej wydajności- ja mam 300W firmy Azo pl (chwilowa 500) i nie ma problemów.
  • Level 19  
    Na początku wielkie dzięki za szybkie podpowiedzi. Podpiąłem do przetwornicy żarówkę 20W,taką z piekarnika kuchennego. Żarówka świeciła ładnie i w momencie dołączenia równolegle zasilacza od laptopa ,żarówka całkowicie zgasła.Jak odpiąłem zasilacz ,znowu zapaliła się. Czy za mała jest moc przetwornicy? Podłączałem do niej jeszcze dla sprawdzenia żarówkę 100W i świeciła bez problemu, a myślę ,że zasilacz zaciąga gdzieś do 70W.
  • Level 35  
    Proponuje zwrócić przetwornice udowadniając sprzedawcy że przetwornica nie spełnia oczekiwań i jest bez użytecznym urządzeniem, sprawdzić zasilacz laptopa na innej przetwornicy. Najlepiej innego producenta.
  • Level 23  
    Albo poprostu kupic ladowarke samochodowa do laptopa.
  • Level 13  
    Witam, podłącz sam zasilacz do przetwornicy, a potem laptopa. Moja ma 300 W i przysiądzie przy podłączeniu laptopa, ale tak jak doradzam już jest OK.
  • Level 25  
    Parę postów wyżej kolega jannaszek podał Ci urządzenie które na pewno będzie działało mimo, że posiada sinusoidę modyfikowaną. Resztę wysłałem Ci na PW.