Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cieknąca pralka ARDO po wymianie łożysk.

karamba26 08 Gru 2004 19:31 3839 9
  • #1 08 Gru 2004 19:31
    karamba26
    Poziom 23  

Siadły mi łożyska w pralce. Wymieniłem je i złożyłem pralkę ale jest problem - cieknie mi woda z bębna. Nie wiem czy dobrze założyłem uszczelkę miedzy komorą bębna a pokrywą tylną. Nie zwróciłem na to coś uwagi przy rozkładaniu. Jest tam taki kołnież który nakłada się na uszczelkę gumową. Nie wiem jak ta uszczelka była zamontowana wcześniej. Czy była nałożona na blaszki czy wciśnięta między nimi. Może jest jakis inny sposób aby to uszczelnic bez rozbierania czy muszę to znowu rozkręcać.

Z gory dzieki za pomoc.

0 9
  • #2 08 Gru 2004 20:11
    axxx
    Specjalista AGD

Witam !!!
    Nie unikniesz ponownego rozbierania pokrywy uszczelka sie podwinela lub
    obsunela podczas skrecania zrob to szybko bo lozyska moga ponownie uledz uszkodzeniu . Dla pewnosci przylap uszczelke cienko smarujac butaprenem w celu unikniecia podobnego bLedu.

0
  • #3 08 Gru 2004 20:15
    karamba26
    Poziom 23  

ciężko jest ta uszczelke zamocowac na dwoch osłonach. Wydaje sie ze jest za cienka i nie wchodzi w rant. Mi nie chodzi o symeryng w bebnie tylko o uszczelke zaciskajaca sie przez skrecanie sruby u gory bebna. mysle ze jesli woda bedzie tamtedy uciekac to nic sie nie stanie lozyskom tylko bede mial zalana lazienke.

0
  • #4 08 Gru 2004 20:23
    rumpel
    Poziom 26  

karamba26 napisał:
    ciężko jest ta uszczelke zamocowac na dwoch osłonach. Wydaje się ze jest za cienka i nie wchodzi w rant. Mi nie chodzi o symeryng w bebnie tylko o uszczelke zaciskajaca się przez skrecanie sruby u gory bebna. mysle ze jesli woda bedzie tamtedy uciekac to nic się nie stanie lozyskom tylko bede mial zalana lazienke.

....i silnik.

0
  • #5 08 Gru 2004 20:24
    skryn
    Admin grupy AGD

Rozbieraj ponownie, a uszczelkę i krawędź zbiornika potraktuj silikonem. Jest z tym trochę problemu dla niewprawnych (chodzi o złożenie wszystkiego do kupy), ale przy spokojnej pracy Ci się uda.

Pozdrawiam.

PS. Nie smaruj butaprenem...brrr...!

0
  • #6 09 Gru 2004 23:11
    jacekrybak
    Poziom 18  

Uszczelkę załóż na pokrywę tak, aby przy dosunięciu do zbiornika część jej była między blachami a część wywinięta na pokrywę. Posmaruj silikonem uszczelkę w miejscu, gdzie będzie się stykała ze zbiornikiem (nie za dużo silikonu-cienka warstwa wystarczy). Dla ułatwienia, jeśli uszczelka pękła, co zdarza się nader często, możesz ją połączyć cieniutkim drucikiem z miedzi (z przewodu elektrycznego). Zrób dwa małe otworki w obu końcach uszczelki, przełóż drucik i zagnij go. Siła naprężania uszczelki jest niewielka, drucik wytrzyma, a montaż przez niewprawionego (ale ambitnego) serwisanta, łatwiejszy. Faktycznie, butapren brrrrrr, popieram. Zwróć uwagę na właściwe ułożenie grzałki w uchwycie na dole zbiornika. W przeciwnym przypadku bęben może o nią ocierać. Nie upapraj się silikonem ;) Niejedne spodnie już wywaliłem z tego powodu.

0
  • #7 23 Wrz 2008 10:03
    Flower_1967
    Poziom 9  

Mam ten sam problem co karamba26; tylko ja uszczelkę na pewno założyłem dobrze i wysmarowałem pastą silikonową, która nie wysycha i wygląda jak wazelina techniczna.
    W czasie prania jest OK, ale przy wirowaniu na 1000 przeciekana.
    Zastanawiam się czy nie dokręciłem za mocno pierścienia co spowodowało jego odkształcenie w okolicy śruby, a może trzeba było użyć zwykły silikon jak to napisał jacekrybak.
    Powiedzcie czy ten przeciek z czasem może zaniknąć czy też odwrotnie?

0
  • #8 23 Wrz 2008 11:34
    schnauzerman
    Specjalista AGD

Rozbierz jeszcze raz i posmaruj silikonem, przeciek sam nie zniknie.

0
  • #9 23 Wrz 2008 11:51
    Flower_1967
    Poziom 9  

Dzięki za informację,
    możesz podpowiedzieć jeszcze czy to zwykły sanitarny ma być czy jakiś na wyższe temperatury?

0
  • #10 23 Wrz 2008 19:41
    kiniozg
    Poziom 10  

Witam silikon jak najbardziej tylko nie akrylowy bo jest mało elastyczny możesz użyć silikon do 150 stopni nie musi być jakiś super mocny

0