Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Asaj - Inteligentny DomAsaj - Inteligentny Dom
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowanie pompką CO - załączanie się co 30 min na 10 min

16 Lis 2011 19:10 1054 5
  • Poziom 14  
    Witam serdecznie.

Mam taki problem szukam pomocy i wszelkich wskazówek. Mieszkam w domu rodzinnym 2 piętra z poddaszem . Obok domu jest budynek gospodarczy (parter i poddasze) oba budynki są ogrzewane jednym piecem C.O 25KW.
    Jedna pompka wody jest do rozprowadzania wody w domu a druga . w budynku gospodarczym . Co zrobić aby pompka od gospodarczego chodziła co 30 min na 10 min. Czy może lepiej założyć sterownik pompy co.
    W gospodarczym lokatorzy są dopiero wieczorem od 18 do 7 rano . I wtedy muszę ogrzewać najbardziej . ale nie cały czas. Co najlepiej zrobić?
  • Asaj - Inteligentny DomAsaj - Inteligentny Dom
  • Poziom 14  
    kup timer elektroniczny w markecie budowlanym za 20 zł podłącz do prądu a za jego pośrednictwem pompę i już :)
  • Asaj - Inteligentny DomAsaj - Inteligentny Dom
  • Poziom 14  
    mam takie coś ustawione 16 razy dziennie co 2h po 10 min . na allegro są ale żaden nie ma możliwości zaprogramowania większej ilości czasów załączania niż 16 razy
  • Poziom 14  
    hm......... zawsze mozesz podłączyć np. 2-3-4 użądzenia do kilku gniazdek. Zrób listwę zasilającą, Będzie zasilana z kilu timerów raz z jedno raz z innego :)

pewnie da się to łatwiej zrobić ale nie mam pomysłu
  • Poziom 14  
    też o tym myślałem :) jeden odpowiada za dzień a drugi za noc :)
  • Poziom 9  
    Zainstaluj dwa wyłączniki czasowe np Rtx-153 , jeden będzie ustawiony na czas co jaki chcesz włączyć pompę a drugim ustawisz czas biegu pompy. Przekaźnik Rtx-153 ma styki do 5A , więc wysterujesz pompę bez stycznika.