Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router Belkin F6D4230-4 v1 konfiguracja

16 Lis 2011 19:11 7458 11
  • Poziom 20  
    Zakupiłem router Belkin F6D4230-4 v1 i mam problem z instalacją

Usługodawca zamontował urządzenie TP link które posiada 3 wejścia
    1 zasilanie - DC
    2 wejście z zewnątrz pewnie z anteny - POE
    3 wyjście do komputera ethranet - LAN

Internet bezpośrednio z tego urządzenia TP LINK połaczony do komputera za pomocą loginu i hasła działa bezproblemowo

Po podłaczeniu kablem ethranet do routera Belkin F6D4230-4 v1 i wpisaniu wszystkich danych podczas instalacji brak połączenia z internetem Świecą diody SECURITY, WIRED, ROUTER Dioda MODEM mruga.

Załączam screen

Czy ktoś potrafi mi pomóc jak ten router skonfigurować?

WiFi działa chyba poprawnie bo z laptopa wchodzę w konfigurację routera
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Ustaw port WAN taj jak masz ustawioną kartę sieciową w PC.

Według opisu PPPoE.
  • Poziom 20  
    Ale jak to z robić bo w tych sprawach jestem cienki

Poza tym w tym panelu wszystko jest po angielsku

I tak rozszyfrowuje po trochę
    WAN - to jest ten "internet" którego nie mam w routerze
    Więc gdzie szukać ustawień karty sieciowej?
    I gdzie wpisać dane w panelu routera
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    OK zaczynasz od spisania ustawień karty sieciowej.
    ustawienia karty sieciowej znajdziesz w centrum sieci i udostępniania > zarządzaj połączeniami sieciowymi > połączenie lokalne > prawym myszy właściwości potem protokół tcp IP i spisujesz wszystko co tam jest. Jak już to zrobiłes wejdź w konfiguracje routera
    po prawej masz w Internet WAN connection type, klikasz > wybierasz zapewne static ip
    wpisujesz wszystkie dane które wcześniej zapisałeś

jak już wpisałes poprawnie dane do routera to wpinasz jedną wtyczkę (RJkę) do routera do portu ethernet drugi koniec wpinasz do LAN tam obok wtyczki gdzie jest POE

i masz sieć

aha jeżeli będziesz chciał jakieś inne podlączać kablem do routera to musisz mieć ustawienia DHCP czyli w ustawieniach karty ( TCP/IP ) klikasz aby pobierał adres automatycznie
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Witek, naprawdę nie rozumiem mając router chcesz korzystać z niego w garażu ? Tak to zrozumiałem, jeżeli chcesz przenieść router do garażu to musisz przedłużyć kabel UTP ( spiąć najlepiej scotchlokami) który idzie do POE ( zasilanie anteny ) i wtedy tam podpiąć. pisz na priv to damy radę.
  • Poziom 11  
    No to myślę że wiesz co robić wystarczy przenieść POE do pokoju w którym chcesz mieć router, wszystko łączysz wg wcześniejszego opisu. Myślę że temacik możesz zamknąć a wrazie czego pisz już do mnie :)
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Kolego wowindo dlaczego trzeba do Ciebie pisać PW. Dlaczego problem nie zostanie rozwiązany na łamach forum, aby następny potrzebujący nie musiał pytać, tylko miał gotowe rozwiązanie...?

Kolego witek271 Jeżeli Twój usługodawca zabezpiecza Twoją sieć poprzez PPPoE to zapewne dostałeś te dane na jakiejś umowie. Musisz je wpisać do routera wchodząc na zakładkę Connection Type a następnie wybierając PPPoE

Potem tylko podajesz nazwę użytkownika i hasło zapisujesz i czekasz.

Na routerze Dioda MODEM zacznie mrugać na żółto przez około 20 sekund. Potem zapali się na niebiesko. A na końcu zaświeci się INTERNET.

Kabel który do tej pory miałeś wpięty do komputera podpinasz do routera (WAN) - w przypadku twojego Belkina wejście ŻÓŁTE oznaczone jako "TO MODEM"

Jeżeli usługodawca stosuje dodatkowe zabezpieczenia np:
    1. Konieczność podawania adresów IP
    2. Filtracja po MAC
    napisz. Podam krok po kroku alternatywną konfigurację.
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    W takim razie jeżeli:
    a) Twój usługodawca dodatkowo wprowadził konieczność wprowadzania IP:
    1. Zmieniasz rodzaj połączenia z PPPoE na Static
    2. Wprowadzasz adresy IP, maska, brama, DNS (z umowy lub z dotychczasowych ustawień karty sieciowej)
    3. Przechodzisz do połączeń sieciowych w komputerze i ręcznie tworzysz połączenie PPPoE

b) Twój usługodawca dodatkowo wprowadził zabezpieczenie "Po MAC"
    1. Przechodzisz na zakładkę MAC Address. Z podłączonym przez kabel komputerem (wyjście LAN u ciebie TO WIRED COMPUTERS) naciskasz przycisk CLONE

Czekasz chwilę i piszesz na forum co się dzieje.
    PS. Było by prościej gdyby kolega napisał jakiego używa OS.
    PS2. Zanim Kolega zapyta "Jak sprawdzić IP" albo "Jak utworzyć połączenie PPPoE" Proponuję zapytać wuja Google bo jak tu zacznę opisywać to się może moderator zdenerwować że kolega jest leń.
  • Poziom 20  
    Dziękuje serdecznie za pomoc świetnie opisane krok po kroku Tak już namieszałem że po pierwsze zresetowałem Router i zainstalowałem ponownie cały system zrobiłem wszystko jeszcze raz jak kolega Sasni opisał w pierwszym poście i internet na komputerze już działa
    Dziękuje serdecznie za pomoc

To co kolega napisał przyda się wielu użytkownikom takim jak ja bo wszystko w tym routerze jest po angielsku i coraz więcej jest tych routerów na polskim rynku

Naprawdę szacun dla kolegi Sasni że chciało mu się wytłumaczyć to w bardzo prosty sposób