Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wm8505, nie uruchamia się instalacja systemu, czarny ekran

16 Lis 2011 19:43 2824 8
  • Poziom 11  
    Witam.
    Mam problem z uruchomieniem chińskiego smartbooka wm8505 7'. Podczas instalacji androida coś się zawiesiło i po wznowieniu instalki netbook włącza się ale jakby nie bootował z karty sd. Pojawia się tylko czarny ekran i ledwo widoczne pod światło czarne, poziome paski.Kontrolka "power" świeci normalnie.Próbowałem wszystkiego: reset, próba instalacji androida, windows, linux i nic nie pomaga.Wyjmowanie baterii też nic nie dało.Karta sd jest ok.
    Wszystko zaczęło się podczas instalacji androida 1.5.Możliwe, że był wadliwy.Wcześniej zainstalowałem androida 1.6, 2.2, który chodził wyśmienicie.Gry, filmy, muzyka, internet itp.Dział nawet modem 3G.
    Byłem zaskoczony bo na win ce można było jedynie pisać i oglądać zdjęcia.System 2.2 miał jedną wadę.Na ikonie baterii zamiast stanu był znak zapytania i nie było wiadomo kiedy się wyłączy choć bateria trzymała dosyć długo.

Jeśli ktoś miał podobny problem i udało się to naprawić to proszę o pomoc.
    Testowałem na tym smartbooku różne systemy i jak ktoś miałby jakieś pytania co do instalek i programów do tego urządzenia to chętnie pomogę.
  • Poziom 2  
    Witam mam taki sam problem ani Windows nie działa ani nic czarny ekran.
  • Poziom 11  
    Szukałem gdzie się da i chyba coś znalazłem na ten temat.Przeczytałem, że winą tej awarii jest częste wgrywanie systemu przez co zapełnia się pamięć flash i trzeba ją zflashować.Jest to mały układ z 6 nóżkami do których trzeba przylutować kable i podłączyć do komputera.Potem uruchomić specjalny program i działać. Jak dla mnie to troszkę trudne ale mam pełną instrukcję i jak tylko uda mi się to zrobić to dam znać i wrzucę wszystkie pliki oraz fotki z instrucją.
  • Poziom 2  
    Fajnie było by jak by dało rade to zrobić. Powodzenia.
  • Poziom 11  
    Właśnie o tym czytałem na internecie i teraz kombinuje jak to wszystko podłączyć.Trochę się boję bo czytałem, że dużo osobom nie udało się naprawić problemu i netbook był do wyrzucenia.Jak tylko znajdę czas i uda mi się to zrobić to napiszę o efektach.
  • Spec od komputerów
    Przeciez i tak nie dziala, wiec czego sie boisz? Nie umiesz podlaczyc 4 kabelkow? Mozna do tego uzyc np. kabla od nokii - ten nie oryginalny (taki sam jak ten do terminali do dyskow).
    Nazywanie tej atrapy komputera netbookiem to przesada ;-)
  • Poziom 11  
    Z tą nazwą netbook to naprawdę przesada :) Bardziej pasuje urządzenie mobilne starszej generacji bez możliwości dzwonienia :) Gdzieś mam taki kabel od noki pod usb ale nie widzę nigdzie na necie schematu jak to wszystko polutować.