Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VESTEL oraz NP4+ w CI. Komunikat na ekranie: Video Format nie jest obsługiwany

krencik 16 Lis 2011 20:40 5163 3
  • #1 16 Lis 2011 20:40
    krencik
    Poziom 10  

Witam.
    Posiadam kilka telewizorów różnych marek z Niemiec (Westwood, Proline, SABA, Grandin) ale pochodzących od tego samego producenta - firmy VESTEL.

Telewizory posiadają wbudowany MPEG2 oraz slot CI. Dokupiłem moduł Neotion NP4+ FTA, żeby móc na nich odbierać MPEG4 z nadajników naziemnych.

W zasadzie odbiór udaje się (bywają problemy bo czasem nie załapuje obrazu po przełączeniu kanału), ale urządzenie działa bo obraz jest widoczny i dźwięk słyszalny.

Problemem jest jednak komunikat wyświetlający się na ekranie, gdy tylko zniknie menu ekranowe lub też informacja o właśnie włączonym kanale. Komunikat treści "Video Format nie jest obsługiwany". Podobnie było (co naturalne) gdy wynajdował kanały MPEG4 bez karty w slocie CI.

Szukałem jakichś opcji w menu serwisowym (klawisze menu 4-7-2-5), ale na moje laickie oko, żadnej opcji do wygaszenia tego komunikatu nie widzę.

Pytanie brzmi: Czy ktoś może ma pomysł lub wiedzę jak wygasić ten komunikat? Czy może jest gdzieś dostępna aktualizacja softu do tego telewizora? (nie posiada portu USB)

Przykładowe modele TV: Proline LD1922D2, Westwood W19TDVD45
    Modelu softu póki co nie podam, bo najróżniejszych ID w menu jest multum i nie wiem który byłby ewentualnie pomocny.

1 3
  • #2 16 Lis 2011 21:45
    Kcyś
    Poziom 19  

krencik napisał:
    Modelu softu póki co nie podam, bo najróżniejszych ID w menu jest multum i nie wiem który byłby ewentualnie pomocny.

Pewnie żaden nie będzie pomocny, ponieważ z oprogramowaniem do tych firm to raczej ciężko będzie, a tylko zmiana oprogramowania pomoże. Chyba że producent udostępnił taką opcję w SM w co nie wierzę.

0
  • #3 17 Lis 2011 15:59
    egon42
    Poziom 37  

Nie polecam tych modułów z prostej przyczyny one nie obsługują systemu HD a TVP ma w czerwcu 2012 uruchomi 2 programy w rozdzielczości HD.

0
  • #4 28 Gru 2011 10:40
    jak_rog
    Poziom 11  

Witam serdecznie. Chciałbym troszkę odświeżyć temat kolegi ... Otóż stałem się, na razie nie wiem czy "szczęśliwym" posiadaczem TV LED 16" TECHWOOD - Vestel (model CL16Led) który ma mpeg2.
    Chciałbym sobie na nim pooglądać mpeg4, więc zakupiłem moduł CI dostępny na allegro (RWT Neotion4).
    Ma ktoś jakiś sposób na komunikat Video Format Nie jest obsługiwany ???

0