Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nokia N8-co mi zjada akumulator?

skaktus 09 Feb 2012 12:49 15588 50
    irek6311
    Level 33  
    Może jakaś usterka płyty głównej lub soft żle wgrany ...
    u mnie zero zwiech i wstecz działa bez chwili zwłoki ,
    aplikacje/motywy nowe zainstalowałem z Ovi sklep i zero problemów ,
    odinstaluj wszystkie aplikacje z telefonu a potem format*#7370# ...
    ... ponownie wgraj Symbian Bella .
    skaktus
    Level 37  
    Chyba tak trzeba będzie zrobić.

U ciebie w trybie poziomym ikony układają się prawidłowo ?

EDIT

Zrobiłem pełen reset fona + ponowne wgranie Belli. O ile teraz ikony w poziomie układają mi się prawidłowo, to niestety nie mogę zainstalować Battery Monitora...
    irek6311
    Level 33  
    W poziomie podobnie jak u ciebie / mało spójnie > ale to nie katastrofa ,
    odnośnie aplikacji to dlatego zaleciłem odinstaować wszystko a potem aktualizacja bo problemy są z niekompatybilnymi aplikacjami ...
    powinno ci wszystko teraz działać poprawnie ;)
    poprzez Ovi sklep zainstaluj aplikację do monitorowania akumulatora/telefonu > jest tam kilka aplikacji .

Edit :
    więcej o Symbian Bella http://komorkomania.pl/2012/02/07/aktualizacja-do-nokia-belle-juz-dostepna
    odinstaluj F-Secure bo strasznie zamula telefon a wersja free okrojona strasznie ,
    ciekawa jest belka u góry ekranu > przesuwasz palcem w dół ekranu i masz dostęp do wi-fi- BT .
    skaktus
    Level 37  
    Musiałem przeprowadzić dwukrotne wgrywanie Belli + pełen reset fota i dopiero wówczas mogłem zainstalować Battery Monitor, inaczej nic z tego... Po tych zabiegach również w końcu tryb poziomy działa poprawnie.

Sama belka to poprostu kopia z Androida.

PS-Jak wywalić tego F-Secure ?
    irek6311
    Level 33  
    Wyłącz wszystkie zabezpieczenia w F-Secure a potem reset telefonu i odinstaluj ,
    też się nakombinowałem z F-Secure ale po odinstalowaniu Symbian działa płynniej ,
    odnośnie Bella to Android był wzorem i dobrze to zrobili ,
    Nokia N8 wreszcie ma OS taki jak powinien być od początku .
    skaktus
    Level 37  
    Wyłączyłem F-Secure ale niestety nie mam opcji odinstalowania ani w programie ani w menu telefonu.
    irek6311
    Level 33  
    W zainstalowane szukaj Security czy podobnie ... skleroza ,
    wywaliłem 2 instalacje security engine i jeszcze jedną ... ulotniła mi się nazwa ,
    wyłączyć F-Secure nie da rady bo przejmuje standardowe zabezpieczenia telefonu i cały czas w tle pracuje < jedynie odinstalowanie jest skuteczne .
    skaktus
    Level 37  
    F-Secure wyłączyć mogę, przeszukałem wszystkie opcje i nic, nie mam funkcji odinstalowania...
    mazurkr
    Level 1  
    Ustawienia ->Instalacje -> Zainstalowane -> Mobile Security (pod tą nazwą schowany jest F-Secure)
    barnabasz
    Level 10  
    Ja bym tam tego nie ruszał. Wcale akku tak nie zjada, a w przypadku zgubienia telefonu się przydaje. Mam drugiego fona z andkiem i pełną wersję tego mobile security, zużycie baterii bez i z programem porównywalne.
    miszawp3
    Level 10  
    Po Aktualizacji na Belle mam porazke te telefonem:
    1.Wiesza mi telefon
    2.widget kalendarza total fatalny
    3.Tragiczne dzwonki oraz dżwieki widomości sms
    4.W opcji GALERIA,mając np.6 ,11 albumów nie mozna wejśc w ostatni album ponieważ zasłania go dolny pasek funkcji!
    5.Brak aplikacji POWIADOMIEŃ
    6.Aplikacja wiadomosci tragiczna.
    7.Wybiranie numeru o wiele gorsze.
    8.Nawigacja chodzi tragicznie
    9.Interfejs o wiele gorszy
    10.Belle usuneła mi wiele aplikacji.
    11.Brak aktualizacji.
    12.Widget zegara mega duzy,nie da rady go zmienic,zmniejszyć
    13.Wiele funkcji telefonu jest tak zmieniona,że można sie grubo pomylić i doszukiwać 14.Na Annie bateria trzymała mi 5 dni,na belle trzyma mi max 2,5 dnia
    15.Brak aplikacji OSCZEDZANIE BATERI
    16.Aparat fotograficzny stracił ostrośc
    17.Powiekszanie zdjecia W Annie bylo do maximum,w Belle nie da rady poniwaz sam automatycznie cofa rozmiar zdjecia domyslnie
    18.Nawigacja w ANNIE jest na pelen LCD w Belli mam navi na polowe lcd,bo reszte zajmuja info odnosnie parametrow trasy itp,total porazka trzeba sie wpatrywac podczas jazdy.
    19.Klawisz dolny MENU w telefonie jest zaraz pod klawiszem dodytkowym o tej samej funkcji MENU-TOTAL PARANOJA
    20.Wygaszacz totalna klapa
    21.Nie zawsze telefon reaguje na dotyk-zamula i wiele wiele innych,bardzo zaluje ze zrobilem aktualizacje belle. Chce wrocic do anny,ale jak to zrobie to strac
    irek6311
    Level 33  
    Z częścią niedogodności się zgadzam miszawp3 ,
    soft trzeba wgrać na czysty system Anna a nie zaśmiecony przez aplikacje bo część ze starych nie działa na Bella ,
    telefon wytrzymuje bez prądu podobnie jak na Anna więc z softem masz problem < żle się wgrał ,
    zdjęcia N8 robi tak samo ostre jak przed aktualizacją więc u mnie wszystko ok ,
    powiadomienia jak w Anna a Wiadomości mają tylko ukryte puste foldery to in plus ,
    menu się nie zmieniło tylko teraz wszystko na jednym ekranie > możesz foldery porobić i będzie jak dawniej ,
    nawigacja niedopracowana fakt ale lektor głosowo prowadzi więc nie musisz na ekran spoglądać ,
    każdy system operacyjny trzeba poznać i Bella moim zdaniem intuicyjny ma interfejs ,
    dotyk działa u mnie tak samo dokładnie jak na Anna ,
    moim zdaniem z niewielkimi minusami Bella jednak jest dużym krokiem do przodu i dogania Android .
    djtonka
    Level 25  
    Aktualizacje FOTA i przez Suite powinny być zakazane i tylko ręczny update przynosi radość z nowego softu.
    miszawp3
    Level 10  
    Bylem juz przyzwyczajony do Anny,po wgraniu Belle czuje sie jakbym mial nowy telefon.Fakt wgralem belle na zasmiecony system Anna.Posłuże się info irek6311
    wgram softa na nowo.Zobaczymy jak bedzie smigać.
    skaktus
    Level 37  
    miszawp3 wrote:
    Po Aktualizacji na Belle mam porazke te telefonem:
    1.Wiesza mi telefon
    2.widget kalendarza total fatalny
    3.Tragiczne dzwonki oraz dżwieki widomości sms
    4.W opcji GALERIA,mając np.6 ,11 albumów nie mozna wejśc w ostatni album ponieważ zasłania go dolny pasek funkcji!
    5.Brak aplikacji POWIADOMIEŃ
    6.Aplikacja wiadomosci tragiczna.
    7.Wybiranie numeru o wiele gorsze.
    8.Nawigacja chodzi tragicznie
    9.Interfejs o wiele gorszy
    10.Belle usuneła mi wiele aplikacji.
    11.Brak aktualizacji.
    12.Widget zegara mega duzy,nie da rady go zmienic,zmniejszyć
    13.Wiele funkcji telefonu jest tak zmieniona,że można sie grubo pomylić i doszukiwać 14.Na Annie bateria trzymała mi 5 dni,na belle trzyma mi max 2,5 dnia
    15.Brak aplikacji OSCZEDZANIE BATERI
    16.Aparat fotograficzny stracił ostrośc
    17.Powiekszanie zdjecia W Annie bylo do maximum,w Belle nie da rady poniwaz sam automatycznie cofa rozmiar zdjecia domyslnie
    18.Nawigacja w ANNIE jest na pelen LCD w Belli mam navi na polowe lcd,bo reszte zajmuja info odnosnie parametrow trasy itp,total porazka trzeba sie wpatrywac podczas jazdy.
    19.Klawisz dolny MENU w telefonie jest zaraz pod klawiszem dodytkowym o tej samej funkcji MENU-TOTAL PARANOJA
    20.Wygaszacz totalna klapa
    21.Nie zawsze telefon reaguje na dotyk-zamula i wiele wiele innych,bardzo zaluje ze zrobilem aktualizacje belle. Chce wrocic do anny,ale jak to zrobie to strac

Chyba trochę przesadzasz...

1-też to miałem, wgraj system na "czysty telefon"
    2-dzwonki zawsze można wgrać, nie wiem co to za problem
    4-nie mam tego problemu
    5-od tego aktualnie jest belka powiadomień jak w androidzie
    6-wielu zmian nie zauważyłem...
    7-jw
    8-u mnie GPS chodzi bez problemu
    9-dla mnie lepszy
    10-nie wszystko działa na bello
    11-co chcesz aktualizować w nowym systemie ?
    12-racja
    13-trzeba się przyzwyczaić
    14-mi trzyma tak samo jak na annie, wyłącz WiFi, 3G i inne
    15-po co ci to cudo skoro i tak nic nie dawało...zmniejsz jasność ekranu, wywal co niepotrzebne i będziesz miał lepiej niż z oszczędzaniem
    16-zero problemów
    17-racja
    18-GPS ma ci tylko pomóc dojechać, w pierwszej kolejności patrz na znaki, drogę, GPS na końcu. niestety coraz więcej kierowców traktuje GPS jak wyrocznię i potem są skutki jazdy pod prąd, wypadki itp.
    19-dla mnie bez różnicy
    20-po co ci wygaszacz ? tylko żre prąd
    21-wgraj system ponownie

Ogólnie moim zdaniem panikujesz. Wgraj system ponownie i będzie ok. Jak ci nie pasuje, wrzuć annę ponownie i będzie bez problemów...
    miszawp3
    Level 10  
    W mojej N8 po aktualizacji do Belle baterie ładuje co drugi,a czasem nawet co półtora dnia.Tragedia ,w Annie baterie ładowałem co 3,4 dni.Dużo zjadają aplikacje,wystarczy że aplikacja działa w tle i już bateria dostaje.Ostatnio ściągnąłem navi Sygic GPS...Bateria co półtora dnia ładowana.Wszystkie aplikacje mam zawsze zamknięte,oszczędzanie energii włączone i jest dalej to samo.
    Pozdrawiam
    skaktus
    Level 37  
    Nie wiem co tam masz powłączane w telefonie, ale jak ja nie używam za bardzo telefonu - tj tylko kilka sms i sprawdzenie poczty to tel mi wytrzymuje na belle obecnie do 7 dni. Gdy katuję - radio internetowe, mp3, poczta, www i inne - 3 - 4 dni.
    miszawp3
    Level 10  
    Hmm...nie wiem co jest.Zawsze mam wszystkie aplikacje wyłączone.Mam wgraną czysta Belle na Telefon.Przedtem tel został wyczyszczony ze śmieci.Nie ściągam byle czego z neta na fon,bo wiem że różnego rodzaju aplikacje pakują w telefon niepotrzebne śmieci.Wczoraj około 15.00 ładowałem telefon,dziś mam 50% baterii,specjalnie z niego od wczoraj nie korzystałem.Nie wiem? Wydaje mi się,że aplikacje mi tak baterie jedzą.
    Pozdrawiam
    skaktus
    Level 37  
    Ja zazwyczaj na N8 dużo słucham radia jadą na zajęcia - średnio po 5 godzin dzienne. Wówczas z taki słuchaniem + kilka sms + kilka razy sprawdzenie poczty po 2G + rozmowy na max 10 minut wówczas N8 wytrzymuje mi 4 dni. Aktualnie batterymon pokazuje mi 35% i ostatnie łądowanie 3 dni temu. Jak w ogóle nie korzystam czyli 1 - 2 sms dzienne to tydzień spokojnie.