Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ISD i wzmacniacz. Jak zrobić prosty wzmacniacz audio?

08 Gru 2004 21:50 1257 3
  • Poziom 22  
    Zamontowałem sobie przy skrzynce na listy gadaczkę na układzie ISD ostrzegającą przed wrzucaniem ulotek (Tony tego wala się potem wszędzie). Skutek dość dobry,()
    jednak przy hałasie z ulicy jest trochę zbyt cicho. Mam prośbę o pomoc w wykonaniu jakiegoś b prostego wzmacniacza audio ( nie chodzi o jakieś cuda na kiju,()
    ma być sporo głośniej i tyle). Temat dla mnie jest zupełnie obcy,()
    proszę więc łopatologicznie.

Pozdrawiam D
  • Poziom 42  
    Może LM386, ok. 1W przy najprostszej aplikacji:
    http://www.national.com/ds/LM/LM386.pdf

Rys. podpisany "Amplifier with Gain = 20 Minimum Parts"

Nóżke (SP+) pozostawiasz nigdzie niepodłączoną a nóżke (SP-) przez kondensator 10uF (okładzina dodatnia kondensatora do SP-) do potencjometru montażowego 1k do 10k tak jak jest to w aplikacji LM386. Maksymalne napięcie zasilania w zależności od wersji LM386 do 18V maks

W starych ISD występował stuk przy właczaniu/wyłączaniu się wzmacniacza zewnętrznego i jest to normalne. Aby pozbyć się tego stuku trzeba by sygnał pobierać z obu wyjść SP+/SP- a wzmacniacz musiałby pracował w trybie różnicowym
  • Poziom 22  
    Dzięki , w niedzielę spróbuję kupić ten układ na Wolumenie i zacznę eksperymenty. Da sie to uruchomić "Z kopa" czy trzeba robić pasówkę ?

Pozdrawiam.D

PS Kto przeredagowuje posty? Powstawiało mi jakieś nawiasy..... Żadnych błędów,ani słów niecenzuralnych nie było.
  • Poziom 11  
    głupie nie ?!?!?!?!?!?!\