Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zdalny pulpit podłączenie

wowindo 17 Lis 2011 18:57 961 7
  • #1 17 Lis 2011 18:57
    wowindo
    Poziom 11  

OK tak więc : trochę czytałem ale nadal nie mogę się połączyć z moim kompem, chce go skonfigurować tak abym z każdego komputera z netem mógł się zalogować to co zrobiłem do tej pory

Mam publiczne IP (
    Jestem podpięty do sieci prosto przez kabel nie przez ROUTER
    Uruchomiłem w ustawieniach systemu funkcje zdalnego pulpitu
    W narzędziach administratora w usługach włączyłem usługi routingu, usług terminalowych i zdalnego pulpitu.
    do prób logowania się wyłączam firewalla ( dodałem w firewallu wyjątki tzn pozwala usługom zdalnego pulpitu routingu etc na dostep ale tak czy siak wyłączam)
    wyłączam też antywirusa.

Mam viste 64bity próbowałem do tej pory logować się z XP i z Visty 32 bitowej nie mam już pojecia co może być nie tak.

0 7
  • #2 17 Lis 2011 19:12
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

wowindo napisał:
    Jestem podpięty do sieci prosto przez kabel nie przez ROUTER

Jaki dostawca? Może ma jakieś blokady.
    wowindo napisał:
    o tej pory logować się z XP i z Visty 32 bitowej nie mam już pojecia co może być nie tak.

Jeżeli masz odłączony router to znaczy że logujesz się z innego łącza? Spróbuj najpierw lokalnie (przez router) powinno ruszyć po wpisani adresu IP lub nazwy kompa. Czy systemy masz zaktualizowane (różne wersje zdalnych pulpitów).

0
  • #3 17 Lis 2011 19:22
    wowindo
    Poziom 11  

Więc tak do mojego kompa w pracy moge sie logować bez problemu skąd kolwiek nie zależnie czy client jest przez router czy kabel i niezależnie od systemu i tak chce mojego kompa zrobić.

z routerem to wygląda tak uplink od dostawcy jest wpiety do switcha
    do switcha jest wpiety jeszcze patchcord z mojego kompa ( aby miec statyczne publiczne IP ) oraz patchcord do routera.

Wiec mój komp jest do switcha reszta dynamicznie od routera i nie wiem gdzie robie błąd. no nic czekam na jakieś inne rady

0
  • #4 17 Lis 2011 19:24
    jimasek

wowindo napisał:
    do switcha jest wpiety jeszcze patchcord z mojego kompa ( aby miec statyczne publiczne IP ) oraz patchcord do routera.

A ile masz tych publicznych adresów dostępnych?

0
  • #5 17 Lis 2011 19:29
    wowindo
    Poziom 11  

mój komp jest na publicznym IP ze switcha
    a router jest skonfigurowany na lokalnym IP

Kurde poddaje sie już z tym powoli ;/

0
  • #6 17 Lis 2011 19:40
    jimasek

Kolego jeżeli nie masz dwóch adresów publicznych (komp i router) to usługa ci nie ruszy w takiej konfiguracji, bo twój router jest wtedy odcięty od świata. Musisz spróbować wbić się z innego IP np. od kolegi lub z pracy.

0
  • #7 17 Lis 2011 21:58
    wowindo
    Poziom 11  

jimasek nie rozumiemy się, w pracy mam tak skonfigurowany komputer, że mogę z każdego innego komputera wejść nie zależnie czy ma on lokalne czy publiczne IP czy jest podłączony do routera czy nie to się da zrobić nawet bez przekierowywania portów. Jak to ogarnę to wkleję tutaj, albo utworzę nowy wątek jak to zrobić.

0
  • #8 17 Lis 2011 22:03
    jimasek

wowindo napisał:
    czy nie to się da zrobić nawet bez przekierowywania portów

Zdalny pulpit bez przekierowania portów nie jest możliwy, chyba że w sieci wewnętrznej (ta sama pula adresowa).

0
  Szukaj w 5mln produktów