Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Książki z których nauczyłem się najwięcej - jakie ?

cordoba_2004 27 Lis 2011 17:06 3183 39
  • Pomocny post
    #31 27 Lis 2011 17:06
    robmaz
    Poziom 20  

Witam.Ciekawy temat.
    Tłumaczenia.
    Jürgen Kasedorf: "Gaźniki","Układy wtryskowe benzyny"
    Mam sentyment do książek,monitor komputera szybko męczy wzrok.
    Pozdrawiam Szanowne Grono.

• Pomocny post
    #32 27 Lis 2011 19:35
    manta
    Moderator Samochody

Raczej wiedzę mechaniczną, przekroje, zasady działania. O tyle ciekawie jest napisana, że omawia dosyć szczegółowo wszystkie podzespoły auta, nawet dosyć egzotycznych na tamte czasy. Pozycja dosyć ciekawa, nawet w dzisiejszych czasach.

• #33 27 Lis 2011 19:39
    cordoba_2004
    Poziom 27  

A to rzeczywiście ciekawe.
    Ciekawe są także książki o ciągnikach rolniczych - niby stare ale też trochę uczą

• Pomocny post
    #34 27 Lis 2011 20:12
    panam
    Poziom 29  

Cordoba, przykro mi to stwierdzić ale nie czytałem nigdy w życiu całej książki, jedyna to dzieci z bulerbyn w szkole podstawowej, ale to nie było o mechanice. Naprawdę jak jesteś zaiteresowany tematem to nie musisz szukać ksioążek, które Cię zaiteresują, to nie jest tak że ty musisz przeczytać książki aby osiągnąć wiedzdzę, ty nasprawdę musisz tym żyć , wiedza tak naprawdę jest niczym jak nie wiesz jak ją wykożystać i jak poradzić sobie z życiem prywatnym, bo jsak wiesz więcej to przebywasz więcej w pracy , czyli mniej w domu i tu masz mały problem. Pozdrawiam

• #35 27 Lis 2011 20:15
    cordoba_2004
    Poziom 27  

bardzo mądre słowa

• Pomocny post
    #36 28 Lis 2011 06:49
    emeryt2
    Poziom 42  

Panam , zaprzeczasz sam sobie. Poczytaj co napisałeś w poprzednich swoich postach!!!
    Nie prawdą jest ,że nie trzeba czytać książek lub fachowej literatury. Taka postawa to cofanie się w rozwoju . Sama praktyka i to nie pełna , to tylko wytrych do wiedzy! Mam nadzieje ,że nie spotkam na tym forum podobnej opinii do Kolegi Panam , to pachnie wtórnym analfabetyzmem.

• #37 28 Lis 2011 10:10
    wopor
    Poziom 32  

Koledzy, jeżeli brak wiedzy podstawowej( to 2+2x2, mówione a nie napisane) wyjdzie 8 :D , jak ktoś nie lubił geometrii wykreślnej to w Cadzie cieniutki jest, jak nie zna teorii o metalach to i pospawać ma kłopoty, itd, kol emeryt ma racje, nawet to nie wytrych tylko zwykły ŁOM, jeżeli poznamy technologie napraw (teorie) to fizycznie łatwiej jest dobrać sie do nieznanego urządzenia, a oczywiśte jest to że pasja +wiedza+praktyka to klucz do sukcesu zawodowego :D , pozdrawiam.

• #38 28 Lis 2011 10:29
    stomat
    Specjalista elektryk

Koledzy w kontekście dzisiejszej techniki książki stają się coraz mniej przydatne. Coraz mniej w nich prawdziwej wiedzy a coraz więcej "bla, bla,bla". Kierunek zmian jest taki żeby jak najmniej osób znało się na czymkolwiek. Nawet mechanik w autoryzowanej stacji ma nie wiedzieć jak co działa, do czego jest ani z czym jest połączone. Ma wymienić moduł (najlepiej jak największy) i tyle. Producent ukrywa dokumentację, kombinuje żeby do wszystkiego potrzebne były specjalne narzędzia, testery i na tym chce zarabiać. A w książkach cóż - same ogólniki. Niestety.

• #40 28 Lis 2011 22:37
    panam
    Poziom 29  

Emeryt źle mnie zrozumiałeś, Ja poprostu czytam to co mnie interesuje, a nie od deski do deski i bez zrozumienia, Poprostu chodzi o to żeby czytać naprawdę to co cię interesuję a nie wszystko i nic. Pozdrawiam

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson