Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

silnik vw tdi asz - czujnik między dolotem a pokrywą zaworów.

17 Lis 2011 23:39 4915 5
 • Poziom 9  
  Witam,
  posiadam vw Borę tdi silnik asz - mam pytanie, co to jest za czujnik zamontowany na aluminiowej rurze dolotowej - z czujnika tego biegnie rurka plastykowa do pokrywy zaworów. Tak się składa, że u mnie ten czujnik jest nie podłączony (brak wtyczki) tak to auto kupiłem.

  pozdrawiam M.
 • Poziom 29  
  Czujnik siśnienia dołodowania, chyba? przreślij zdjęcie.
 • Poziom 35  
  Na 100 % nie jest to czujnik ciśnienia doładowania ale chętnie zobaczę foto. Mogę się jedynie domyślać, że chodzi o podgrzewacz odmy, który jest widoczny na poniższym foto (tu jednak jest silnik na pompie wtryskowej ale podgrzewacz jest taki sam) :
  silnik vw tdi asz - czujnik między dolotem a pokrywą zaworów.

  Skoro takowy masz to albo ktoś przełożył rurę powietrza z podgrzewaczem (bo taką akurat dostał z wersji do eksploatacji samochodów w zimnych krajach) albo gdzieś wiązka z wtyczką wisi nadal w komorze silnika.
 • Poziom 9  
  witam,
  tak to wygląda jak na zdjęciu.

  silnik vw tdi asz - czujnik między dolotem a pokrywą zaworów.
 • Poziom 35  
  Czyli jednak chodziło o podgrzewacz odmy. W naszych warunkach klimatycznych ten patent nie jest wcale konieczny. Jeszcze nie spotkałem TDI z tym podgrzewaczem i nie słyszałem aby w TDI kiedykolwiek zamarzła komuś odma (co innego silniki 1,4 benzynowe). Jeśli w komorze silnika nigdzie nie znajdziesz wiszącej luzem wtyczki do podgrzewacza to nie masz żadnego powodu do zmartwień.
 • Poziom 9  
  Dziękuję bardzo za informację. Pozdrawiam M.