Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Whirlpool Fl 5054-500 , Uszkodzony Krzyżak

Książe Radziwił 18 Lis 2011 01:09 4331 9
  • #1 18 Lis 2011 01:09
    Książe Radziwił
    Poziom 21  

Witam po raz pierwszy w tym dziale , zwykle zajmuje się elektroniką , lecz po demontażu kilku pralek stwierdziłem że są to w miarę proste do naprawy urządzenia i kilka udało mi się naprawić.

Mianowicie mam taki dylemat , pralka z tematu miała problem ponieważ od jakiegoś czasu bęben zaczął głośniej chodzić , oraz w pozycji luz (pralka wyłączona) bęben nie chciał się kręcić ręcznie. Rozebrałem ją i okazało się że bęben jest krzywo osadzony , była to wina krzyżaka z łożyskiem próbowałem tą ośkę z łożyskiem naprostować ledwo co je podgiąłem i po prostu najzwyczajniej się ułamało , nawet lepiej że tak się stało gorzej gdyby stało się tak podczas prania. Czy da się gdzieś dokupić bęben z tym krzyżakiem , są jakieś typy bębnów które pasowały by do tej pralki ? Bęben zrobiony jest z stali nierdzewnej o ile się nie mylę.Mam złom w swoim mieście więc mógłbym poszukać takiego bębna , zastanawiam się czy nie można by jakoś tego samego krzyżaka tam domontować po przyjrzeniu się widać że jest on nitowany i słabo mi się widzi to odnitowywac i zakładać nowe bo nie mam nitownicy.
    Najgorzej jak okaże się że domontuję krzyżak a bęben będzie krzywy,ale myślę że są małe szanse aby sam bęben się wykrzywił.

Możecie mi coś doradzić , oczywiście kupno nowej pralki jest niemożliwe z powodów finansowych.

0 9
  • Pomocny post
    #2 18 Lis 2011 08:24
    axxx
    Specjalista AGD

Zamiast nitów można skręcić na śruby oczywiście nierdzewne.

0
  • Pomocny post
    #3 18 Lis 2011 11:32
    zhudomel
    Specjalista AGD

Krzyżak bębna jest dostępny z kpl. śrub lub bez. Trzeba szukać w poważnych sklepach z częściami agd.

0
  • Pomocny post
    #4 18 Lis 2011 14:40
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

Książe Radziwił napisał:
    po demontażu kilku pralek stwierdziłem że są to w miarę proste do naprawy urządzenia i kilka udało mi się naprawić.

Zapewniam Cię że to tylko Twoje złudzenie , sam widzisz jakie już napotkały Cię trudności , lekki błąd i niewiedza w demontażu skutkuje potem wyłożeniem własnych pieniędzy za zniszczenie części klienta.Jeszcze po paru pralkach trafisz na taką przy której rozłożysz ręce , jakby to była łatwa praca to pomyśl, ilu mamy w Polsce bezrobotnych ? Co do Twojej pralki przy okazji wymiany krzyżaka wymień łożyska i uszczelniacz [ 6202, 6203, simmering 22/40/10].

0
  • #5 22 Lis 2011 21:08
    Książe Radziwił
    Poziom 21  

Byłem w sklepie z częściami od pralki ponieważ na złomie z szefem przeszukaliśmy wszystkie pralki i nie pasowały krzyżaki.W sklepie za tą śmieszna cześć śpiewają 65 zł zapewne ją kupie , nie uważacie że 65 zł za takie "coś" to strasznie drogo otóż to kawałek metalu z łożyskiem , nie jest to zrobione ze srebra. Zaskoczyła mnie ta cena.

0
  • #6 22 Lis 2011 21:24
    zhudomel
    Specjalista AGD

Książe Radziwił napisał:
    za tą śmieszna cześć śpiewają 65 zł
    - śmieszna, oczywiście, ale cena
    Książe Radziwił napisał:
    kawałek metalu z łożyskiem
    - w tym nie ma żadnego łożyska; kupujesz oddzielnie. Chyba, że w sklepie mają na myśli coś innego.

0
  • #8 22 Lis 2011 22:33
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

Książe Radziwił napisał:
    nie uważacie że 65 zł za takie "coś" to strasznie drogo otóż to kawałek metalu z łożyskiem , nie jest to zrobione ze srebra. Zaskoczyła mnie ta cena.

Nie uważamy , jeden z najtańszych. Bywają i takie za 200 zł.

0
  • #10 22 Lis 2011 23:55
    Książe Radziwił
    Poziom 21  

Cytat:
    Książe Radziwił napisał:
    kawałek metalu z łożyskiem
    - w tym nie ma żadnego łożyska; kupujesz oddzielnie. Chyba, że w sklepie mają na myśli coś innego.

Miałem na myśli ośkę pomyliłem słowa.

Po przyjrzeniu się tych cen stwierdzam że to jednak jedna z tańszych,nie znam się na tych cenach wydawało mi się na chłopski rozum że to drogo a jednak okazało się najtańszą opcją, cóż człowiek uczy się całe życie. Jutro złoże pralkę do kupy i poinformuję o efektach wtedy będzie można zamknąć temat , jeżeli nic innego już się nie wydarzy.

1