Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic RD310 nie działa radio tylko szumi.

18 Lis 2011 08:21 2265 7
  • Poziom 9  
    Witam
    Mam problem z radiem Panasonic RD 310. Nie wyszukuje stacji na AM i FM. Słychać tylko szum w głośniku. Jak dotykam anteny szum staje się głośniejszy. Po przyciśnięciu przycisku automatycznego strojenia pokazuje się na wyświetlaczu 87 MHz i nic się nie dzieje. Na ręcznym strojeniu, daje się ustawić każdą częstotliwość ale słychać tylko szum. Instalacja antenowa jest na pewno sprawna(sprawdzona na innym radiu) Odtwarzacz kaset działa prawidłowo. Proszę o pomoc w lokalizacji usterki, może ktoś spotkał się z podobnym uszkodzeniem
  • Poziom 12  
    Miałem coś podobnego, w podobnym radiu Panasonica ( RDP 210) i niestety padnięty był procesor.
  • Poziom 17  
    Witam,zaczynać należy z główicy.Sprawdzić napięcia na jej nogach.Najlepiej gdyby kolega miał schemat.
  • Poziom 12  
    Ale ten nie działający scan...,no ale może.
  • Poziom 9  
    Niestety nie mam schematu. Poprawiłem wszystkie luty na głowicy. Bez efektów.
  • Poziom 17  
    Witam.Należy przejrzeć całe napięcie na nogach tunera to samo sobą.Jeśli tuner antenę "słyszy", by sprawdziłem pracę PLL Ic401
  • Poziom 25  
    weź miernik, sprawdź napięcia na głowicy, sprawdź czy synteza przestraja i zdaj relację.
    Jak chcesz sam naprawiać to musisz to zrobić. To podstawa.
    Na razie bardzo dużo niewiadomych.