Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ECS HT2000 GeFORCE 6100SM-M Awaria płyty głównej

18 Lis 2011 11:22 5388 5
  • Poziom 9  
    Witam!!!.
    Mam mały problem kumpel przyniósł mi komputer bo stwierdził że mu się „sam zespół” a ja mam podobny raczej taką samą płytę, przeglądałem forum elektrody i wujka Google i nie znalazłem podobnego tematu który poniżej opisuje, chodzi o płytę ECS HT2000 GeFORCE 6100SM-M http://www.ecs.com.tw/ECSWebSite/Product/Prod...ilID=685&DetailName=Feature&MenuID=24&LanID=9
    Procesor - AMD Athlon ™ 64 Processor 3500+
    Grafika – EAH4670/DI/512M/A
    Ram – 2x1G Kingston KVR 533D2N4/1G
    Zasilacz –FEVER Model: LC_8400BTX
    Komputer normalnie chodził i został prawidłowo wyłączony. Po ponownym włączeniu „zonk” komputer normalnie się uruchamia słychać pip odpala komp, monitor wyskakuje ekran powitalny i zostaje tak jak poniżej napisałem.

"Phoenix – Award Workstation BIOS v6.00PG AnEnergy Star All Copyright © 1984-2006 Phoenix Technologies LCD
    GeForce6100SM V1.0B 10/16/2006
    Main Processor: AMD Athlon ™ 64 Processor 3500+

Pres DEL to enter SETUP F11 to Enter Boot Menu
    10/16/2006-WF-MCP61-6A61-KE11C-00"

Więc próbuje ustalić awarie.
    1. Czyszczę całego kompa dociskam przewody sprawdzam kondensatory czy nie ma wybrzuszeń i nic nie widać zero uszkodzeń mechanicznych odpalam to samo.
    2. Odpinam zasilacz bo ten jego to szajs i podpinam swój OCZ 500W StealthXStream 2 80+ BOX i to samo, czyli ten sam ekran
    3. Próbuje uruchomić wejście do biosu przy uruchamianiu kompa nie reaguje .
    4. Sprawdzam pamięci ram u siebie działają sprawdzam dysk działa.
    5. Wyjmuje i odłączam wszystko od płyty jedynie pozostaje pamięć ram i procesor a monitor podłączam do grafiki na płycie, dalej to samo,
    6. Wychodzi na to że to BIOS ??? ale dziwne na początku się uruchamia i tak jak by dalej się nie uruchamiał.
    Może mieliście podobny przypadek ??? jakiś pomysł .
    Jak nie sprawi wam problemu to podpowiecie co z Tym fantem można zrobić oprócz wymiany bios o ile to bios???

A zapomniałem dodać o istotnej rzeczy restartowałem bios przez odłączenie zasilania wyjęcie baterii i zresetowania zworek.

I jeszcze jedno przed chwilą rozmawiałem tele z jego córka powiedziała mi że była już raz podobna sytuacja i wtedy otwarli kompa odkurzyli poodciskali przewody i odpięli przewód łączący dysk z płytą i podpięli ponownie i komp wystartował.
  • Poziom 11  
    Takie objawy może dawać uszkodzona płyta główna (przegrzanie , mikropęknięcie). Sprawdź czy radiator od chipsetu nie jest zbyt gorący.
  • Poziom 9  
    Jak pisałem wyżej do biosu nie da się wejść nie reaguje na komendy, po restarcie czy uruchomieniu klawiatura tylko mignie i nie reaguje na komendę DEL czy F11 a wcześniej z tej płyty do biosu wchodziło się przez DEL.

A co do chipa to jest ciepławy a czy gorący??? nie wiem jaka powinna być maksymalna temperatura ?????
  • Poziom 18  
    medalik7 napisał:
    A co do chipa to jest ciepławy a czy gorący??? nie wiem jaka powinna być maksymalna temperatura ?????

Parzy cie w palucha radiator jak dotykasz ? czy po prostu dosyć ciepły jest ?

A sprawdzałeś na jednej kości ramu ? zrób np. tak :
    -wyjmij kość ram z prawego slotu i sprawdź(lewą kość zostaw)
    -wyjmij kość ram z lewego slotu i sprawdź(prawą kość zostaw)
  • Poziom 9  
    Jest ciepły, ale żeby parzył to nie.
    A co do kości ram to też robiłem cuda zamieniałem kombinowałem jak się da swoje wstawiałem, które u mnie chodzą i zonk.
    A z tego kompa jego są ok u mnie chodzą, kombinacje masę robiłem i kończą mi się pomysły, ale jeszcze zadzwonię do nich jeszcze raz czy coś nie kombinowali bo przeważnie nie za-bardzo co niektórzy lobią się przyznać czy coś nie robili.

Dodano po 11 [minuty]:

I tak takie sytuacje mieli z 3x robili tak, przy odłączonym zasilaniu przepinali kabel sat z dysku do płyty na 2 slot odpalali kompa i był zonk, później jeszcze raz przepinali przewód w 1 slot jak było na początku i komp odpalał.
    Załączam obraz płyty to nie jest ta, ale taka sama

ECS HT2000 GeFORCE 6100SM-M Awaria płyty głównej

wychodzi na to że to BIOS a jak nie to czy warto ją naprawiać??? może jakieś sugestie naprawdę skończyły mi się pomysły.