Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

1 antena Cyfry+ na dwa pokoje w jednym tuner z możliwością nagrywania?

papuasss 18 Nov 2011 15:19 2772 5
 • #1
  papuasss
  Level 9  
  Witam,
  zamontowali mi Cyfrę+: antenę i dwa tunery bez możliwości nagrywania w dwóch pokojach z multiroomem, który wyłącza się co 6h: mniejsza skrzynka Sagemcom DSI87 CPL, większa skrzynka Philips DV3. Z anteny wychodzą dwa odzdzielne kable do tych tunerów i więcej gniazd w antenie nie ma.

  Chciałbym w jednym pokoju zorganizować możliwość nagrywania z timerem w HD - obojętne czy na pendrive'a czy USB HDD czy HDD - najlepiej jak najtaniej, jeśli nie ma znacznej utraty jakości.
  Do 500zł chciałbym to nagrywanie timerem jakoś zorganizować, jestem totalnie zielony w temacie, poradźcie co kupić i jak to połączyć.
  Z góry dziękuję!
 • #2
  andpol 33
  Level 38  
  Poczekać na nowe oprogramowanie do Sagemcoma, umożliwiające nagrywanie na zewnętrzny dysk. Jest obiecane i ma być wkrótce. Właściwie to już jest opóźnienie, bo miało być parę dni temu.
 • #3
  Radoslaw88
  Level 13  
  Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale poszukujesz tunera z możliwością nagrywania?
  Ja posiadam Opticum HD x403p - Jest tam możliwość ustawienia timera dla nagrywania. Z tego co wiem bez większych problemów radzi sobie z dyskami USB o dużych rozmiarach (Ja sam nagrywam na pendrive). Tuner posiada slot kart CONAX ( jest to slot programowalny czy jakoś tak). Po wgraniu nowego softu jest możliwość obsługi kart cyfra+ (z tego co wyczytałem). Tuner ma jedną wadę raz na jakiś czas się zrestartuje ( w moim przypadku raz na 2-3 dni). Koszt tunera około 300zł. Nic innego nie mogę polecić ponieważ nie używałem nic innego. I do tego jakiś splitter bezprzewodowy (żeby nie wyłączało się co 6h, bo rozumiem że tylko jedna karta przestaje być aktywna po 6h?). Wszystko to może wyjść trochę powyżej 500zł.
 • #4
  User removed account
  User removed account  
 • #5
  papuasss
  Level 9  
  Chcę po prostu móc nagrać sobie program jak mnie nie ma w domu.
  Obojętne na jaki nośnik. Te tunery od cyfry nie daja tej możliwości.

  Co do Sagemcoma - on ma wejście USB i najchętniej użyłbym pendrive'a ale na razie nie działa - przy podpisywaniu umowy powiedzieli że na dniach uruchomią USB, przy zakładaniu anteny, że do 2 tygodni, kilka dni temu dzwoniłem i "najpózniej w przyszłym roku". :|
 • #6
  User removed account
  User removed account