Od kilku dni mam problem z generacja widma do zadanego sygnału - chciałem wykorzystać matlabowska funkcję fft. Mam przykładowo taki kod :
Jak w takim wypadku dokonać analizy do wyznaczenia widma sygnału zadanego - co trzeba dodać lub zmodyfikować - chociaż wolałbym nie modyfikować
.
Czy takie rozwiązanie jest poprawne ?
figure(1)
A= 4; %amplituda sygnału
lo= 3; %liczba okresów
P= 0; %zacznij na czas=0
TE = 6; %zakończ na czas = 6
lp=44; %liczba próbek
w = pi*lo/TE;
plp=TE/(lp-1); %obliczenie co jaki czas ma pojawić się próbka
m=P:plp:TE;
y=A*sin(2*w*m);
plot(m,y)Jak w takim wypadku dokonać analizy do wyznaczenia widma sygnału zadanego - co trzeba dodać lub zmodyfikować - chociaż wolałbym nie modyfikować
Czy takie rozwiązanie jest poprawne ?
figure(2)
Y = abs(fft(y,1024)); %wyznacz wartości z analizy fft
Pyy = Y.* conj(Y) / 1024;
f = 1000*(0:512)/1024;
stem(f,Pyy(1:513))
figure(3)
f=linspace(P,TE,1024)
stem(f,Y)